Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 16:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amiwest 2018
PostNapisane: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Amiwest już za klilka dni, w związku z powyźszym zakładam tradycyjny wątek. Rok temu prorokowałem že ta edycja musi być lepsza i mam nadzieję że się nie pomylę. Z drugiej strony jedna z premier, której się tam spodziewałem już miała miejsce, więc być może ta impreza dla niektórych podmiotów nie jest już tak ważna.

Na razie wiadomo że transmisje będzie można oglądać bezpośrednio z poziomu AmigaOS 4, za sprawą aplikacji YT, przy czym trzeba go spiąć z FFPlay, a nie z Mplayerem.

Jednym z ciekawszych przecieków jakie wypłynęły są prace nad sterami do układów dźwiękowych na kartach Radeon. Czy jest to już w stadium, które nadaje się do zaprezentowania? Pewnie dowiemy się wkrótce.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 paź 2018, 05:37 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Jednym z ciekawszych przecieków jakie wypłynęły są prace nad sterami do układów dźwiękowych na kartach Radeon.


Czy to znaczy, że dostaniemy wsparcie dla AMD TrueAudio ?

" Technologia AMD TrueAudio umożliwia twórcom gier wykorzystanie programowalnego potoku audio obliczanego przez kartę graficzną (...)"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 paź 2018, 11:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):
Mufa napisał(a):
Jednym z ciekawszych przecieków jakie wypłynęły są prace nad sterami do układów dźwiękowych na kartach Radeon.


Czy to znaczy, że dostaniemy wsparcie dla AMD TrueAudio ?

" Technologia AMD TrueAudio umożliwia twórcom gier wykorzystanie programowalnego potoku audio obliczanego przez kartę graficzną (...)"


Lyle, czyli glówny autor sterownika dźwięku dla X1000, rzucił tylko na AW coś takiego:

Cytuj:
One I will miss meeting this year is Hans DeRuiter. I've been working on Radeon audio again, and a few late night talks around the pool would have really helped.


Według zapowiedzi Hans ma jednak być obecny. Może więc dowiemy się więcej szczegółów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 paź 2018, 13:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Już po konferencji DevCon, sprzętu z AmigaOS 4 było chyba z kilkanaście sztuk, co na imprezach w Europie, raczej się nie zdarza. Natomiast średnia wieku, tradycyjnie niczym w klubie seniora, choć wydaje mi się że mimo wszystko lekko się obnizyła.
Widać że laptop Hansa, wciąż jeszcze nie wygląda na zupełnie skończony.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 16:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Dotychczas z tych deweloperskich klipów mogłem wyłuskać takie info:

RadeonRX driver already has dynamic power management

Czyli może wiatraki nie będą kręcić się na maksa?

@Mufa

Cytuj:
sprzętu z AmigaOS 4 było chyba z kilkanaście sztuk...


Szkoda tylko, że prezentacje nie były z jego użyciem (Linux?) :P

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 19:03 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ciekawe rzeczy się dzieją!

Szkoda, że muszę zaraz wyjść...

AOTL szacuje, że chętnych na komp za 2000$ w stosunku do kompa za 500$ to 1: 35-45! ( Podobno robili badania).
Przyjęli konserwatywne 1:9. Zapisanych na liście jest 1200 osób! Tylko w USA. Niestety okolice maja.
Prezentacja jakiegoś środowiska programistyczne, który skraca czas pisania przykładowego programu z ponad 30 min do 15s!
Premiera 5 grudnia!!
Autor, Jamie Kruger, będzie prezentował o północy. Cena AVD 1.0* od 100$??? (niedoslyszalem)

* Pełne środowiska z GUI builder, debuggerem i Codebenchem :o

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 19:18 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
Autor, Jamie Kruger, będzie prezentował o północy. Cena AVD 1.0* od 100$??? (niedoslyszalem)
* Pełne środowiska z GUI builder, debuggerem i Codebenchem :o



Wszystko jest na stronie domowej Jamie Krugera:

Wygląd:
http://bitbybitsoftwaregroup.com/avd/index.php

Płatność:
http://bitbybitsoftwaregroup.com/fdsp/n ... tplans.php


PS.
A tu masz coś za darmo od autora:
http://bitbybitsoftwaregroup.com/downlo ... EEWARE.lha

Nowsze wersje są płatne:
http://bitbybitsoftwaregroup.com/sdkbro ... wnload.php


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 19:28 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przemek napisał(a):
Ciekawe rzeczy się dzieją!
(...) Prezentacja jakiegoś środowiska programistyczne, który skraca czas pisania przykładowego programu z ponad 30 min do 15s!(...)

Może chodzi o generowanie dokumentacji na podstawie komentarzy w kodzie https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... ge_support
Nie wierzę w pisanie programów w 15 sekund.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Ostatnio edytowano sobota, 13 paź 2018, 19:38 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 19:35 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
- AmigaOne X5000/40 rozesłane do developerów i betatesterów
- Enhancer 1.5 w grudniu 2018 - (darmowy Update na Gwiazdkę).
- Enhancer Upgrade Graphics Pack: RadeonHD V3.6, RadeonRx v1.11 Polaris, Warp3d Nova, Warp3D SI (1.58) - :)
- AmigaOS 4.2 multicore


Ostatnio edytowano sobota, 13 paź 2018, 20:05 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 19:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Nie wierzę w pisanie programów w 15 sekund.

Napisałem przykladowego, konkretnego programu. Autor podał przykład.
Kilka nowych informacji, napiszę później. Niestety przegapiłem info od Trevora kiedy Tabor. Wiem, że czekają na audio i ISO od Hyperionu

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 20:03 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Witam. Ja też niedosłuchałem kiedy będzie Tabor. Umknęło mi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 22:34 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Polecam prezentację Hansa de Ruitera na temat historii jego pracy nad sterownikami 2D/3D dla RadeonaHD/SI/Rx/RX Polaris
Prezentacja odbywa się na AmigaOne 1222 z AmigaOS4.1 pre-relase.

(...) That, is amazing! Thanks Hans for the power management stuff!! (...)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 paź 2018, 23:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Niestety nie słychać co mówił Dniel Muessener z goldencode.de :(
Za to wszyscy zauważyli jego nową odblaskową bluzę :)

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5C5E83D9


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 00:22 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
LibreOffice:
Prace nad LO4.0 wstrzymano po osiągnięciu wersji beta ze względu na pewne braki w AmigaOS. Po ukazaniu się wersji LO5.0 na androida, zmiany jakie poczyniono wewnątrz umożliwiły wznowienie prac. Nowa beta oczekiwana jest w okolicach stycznia. Trevor wypowiadał się z wielkim bólem o finansowaniu tego projektu. Pracuje nad tym Thomasa Frieden jeden dzień w tygodniu.

Enhancer dla klasyków w drodze. Wymagany AOS3.9.
Stan prac nad AOS4.2-nieznany.
Z innego źródła-Tabor w 1Q2019. Trzeba wymienić niedostępne już, niektóre podzespoły (Cyborg miał rację :roll: )

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 09:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No więc za amiganews.de.

Tabor
Przewidywany termin to pierwszy kwartał 2019 roku. Niestety brak informacji o sterowniku audio.

LibreOffice
Hans-Jörg Frieden, który przez dwa lata pracował nad portem "w niepełnym wymiarze godzin", po publikacji pierwszej bety w 2017 r., stwierdził że przeszkody w przeniesieniu istniejącego kodu LibreOffice są zbyt wysokie.Dlatego całkowicie zrestartował port i tym razem użył "łatwiejszego" kodu Androida jako bazy. Oczekuje się, że pierwsza poważna wersja beta drugiej wersji zostanie udostępniona testerom w styczniu.

Enhancer
Aktualizacja do wersji 2.0 jest już w toku (cokolwiek to oznacza z tłumaczenia na niemiecki). W każdym bądź razie będzie wydana w tym roku i będzie zawierać aktualizacje różnych sterowników i podsystemów graficznych, a także sterownik kart Radeon z chipsetem Polaris. Przewidywana jest także wersja dla Amigi klasycznej, tym kontekście Dickinson wspomina również, że A-EON posiada teraz prawa do "MediaToolBox", następcy HDToolBox w AmigaOS 4.

Przeglądarka
Dickinson wyjaśnia, że ​​powinna być lekka i preferowany jest silnik Webkit. Ale jest to projekt, który jest realistyczny najwcześniej po dostarczeniu LibreOffice.

Inne
Oprogramowanie takie jak Octamed, ImageFX i Aladdin 4D, wciąż leży odłogiem, gdyż są poszukiwani developerzy, którzy mogliby się tym zająć.


Mój komentarz. Tabor to dla mnie jest to rozczarowanie, na podstawie różnych przecieków, myślałem że jednak będzie w tym roku. Wydaje się że nia ma żadnych problemów by dla tej maszyny powstało ISO, choćby dziś. Pakiet biurowy dla mnie jest to akurat dobra wiadomość, gdyż na Pixel Heaven można było usłyszeć głosy że LO na AmigaOS 4 już nie będzie.Enhancer to dla mnie wiadomośc średnia, oczywiście użytkownicy klasyka zyskają teraz super następcę HDToolBoxa, ale jak znam życie Hyperion straci teraz czas na napisanie swojego odpowiednika. Przeglądarka to również wiadomość średnia, bo znaczy że Dickinson doszedł do wniosku że nikt poza Friedenami nie jest w stanie tego zrobić. No cóż, oby tym razem udało im się szybciej uwinąć z Libre Office..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO