Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 10 paź 2018, 19:40 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wygląda na to że książki Radzika nie będą jedynymi pozycjami bibliograficznymi poświęconymi czwartej wersji AmigaOS na polskim rynku.

Co prawda Adam już dosyć dawno zapowiadał swój podręcznik, jednak dopiero teraz nabrało to realnych kształtów w postaci kilku konkretów, takich jak zajawka fragmentów, cena (40zł) i termin wydania (koniec listopada). Więcej szczegółów tutaj:
https://amiga.org.pl/sklep/amigaos-na-weekend/


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 paź 2018, 11:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Dziękuję za reklamę.
Nie spieszyłem się, celowałem w premierę Tabora, ale po ostatnich "przeciekach" naszej amigowej bulwarówki (maj przyszłego roku) nie ma sensu dłużej zwlekać.
E-booka można już kupować, oczywiście realizacja będzie za miesiąc. Nie spodziewam się natłoku, niemniej nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej i nie mogę przekroczyć progu określonego w ustawie; musiałbym wtedy zastopować sprzedaż do kolejnego miesiąca. Bo to nieważne, że przez 2 miesiące jest w sklepiku 3 zł przychodu, i o tym e-booku znów susza. Jeśli w trzecim miesiącu bym przekroczył próg to muszę rejestrować, wiadomo z czym to się wiąże ;]

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 paź 2018, 12:33 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Nie wiem o co chodzi ale u mnie próba zapłaty poprzez przycisk "Check out with PayPal" kończy się każdorazowo komunikatem o błędnym kodzie pocztowym i w związku z tym brakiem możliwości realizacji transakcji...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 paź 2018, 15:01 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
adam napisał(a):
Dziękuję za reklamę.
Nie spieszyłem się, celowałem w premierę Tabora, ale po ostatnich "przeciekach" naszej amigowej bulwarówki (maj przyszłego roku) nie ma sensu dłużej zwlekać.


Wiedziałem, że będzie z tym problem, z tą wypowiedzią Trevora :roll: W odpowiedzi na zbiórkę na Kickstarterze (nowe obudowy), Trevor napisał, że gdy OBUDOWY będą w maju to Tabor do tego czasu już będzie.

A co do książki, gratuluję :D

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 paź 2018, 15:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Dziękuję za reklamę.
Nie spieszyłem się, celowałem w premierę Tabora, ale po ostatnich "przeciekach" naszej amigowej bulwarówki (maj przyszłego roku) nie ma sensu dłużej zwlekać.


No już Przemek wytłumaczył że ten termin nic nie znaczy. Prawdziwy i ostateczny termin, zapewne będzie podany w przeciągu 48 godzin.
Poza tym nie oglądałbym się na Tabora, bo pisanie czegoś w rodzaju instrukcji obsługi nie byłoby dobrym pomysłem. Oczywiście Radzik mógł sobie na to pozwolić, bo X5000 to sprzęt bardziej typowy, no i obcował z nim na co dzień.

Myślę że w systemie dla Tabora może być kilka specyficznych rozwiązań, których nie będzie w wersjach dla innych platform. Chociaż miałem okazję przeczytać kilka wypowiedzi Thomasa Friedena na ten temat, a także czytam maile od betatesterów tej maszyny, to osobiście nie odważyłbym się napisać instrukcji, bo ta mogłaby w przyszłości okazać się wybrakowana. Tym bardziej odradzałbym to Tobie (to tak w ramach konsultacji, z których zrezygnowałeś ;) ) Nie ma to jak pisać o sprzęcie, którego można organoleptycznie używać, zatem lepiej chyba pisać pod kątem AmigiOne 500, albo całkowicie w oderwaniu od niego.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, a tak czy owak książkę kupię, choćby z czystej ciekawości, jak to ostatecznie wyszło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 paź 2018, 15:40 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Emu napisał(a):
Nie wiem o co chodzi ale u mnie próba zapłaty poprzez przycisk "Check out with PayPal" kończy się każdorazowo komunikatem o błędnym kodzie pocztowym i w związku z tym brakiem możliwości realizacji transakcji...

Bo musi być podany kod, chociaż jest zaznaczony jako opcjonalny. To jest prawdopodobnie błąd formularza we wtyczce. Imię, nazwisko, kod pocztowy i e-mail. Właściwie tylko e-mail musi być prawdziwy, bo na to przychodzi link. Pisałem o tym i mówiłem w filmiku, no ale nie każdy to musi wiedzieć, i też to nie powinno tak działać.
Prawdopodobnie będę musiał usunąć w takim razie ten przycisk, na dalszym ekranie jest i tak PayPal do wyboru. A jak i tam nie działa - zrobić płatność PayPal poza tą stroną, albo sprzedawać u Zalepy.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 paź 2018, 15:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Mufa
Nie ma powiązania ze sprzętem, to chodzi "tylko" o grupę docelową - przyszli nabywcy to będą w większości dotychczasowi użytkownicy Amigi, bądź osoby nowe (liczę na to, X5000 w USA tak właśnie się sprzedało) wiec musi być dobór programów pod słabsze konfiguracje - na przykład. Tudzież tłumaczenie podstaw, "przesuwanie ikon". Wyjdzie będzie wiadomo.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 lis 2018, 20:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Jak podaje serwis PPA. Książka została ukończona :thumbup: Ja już zamówiłem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 lis 2018, 22:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W sumie taka mała uwaga techniczna. Skoro w tytule płatności wymagany jest numer zamówienia, to dobrze by było by ten numer przychodził również w mailu potwierdzającym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 lis 2018, 23:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Zamówienia nie są numerowane. Nie mam pojęcia co to za czterocyfrowy numer jest dodawany, ale nie ma to związku z numerem zamówienia. Można powiedzieć że jest generowany losowo.
Nie mam wpływu na to jak to działa, możliwość poprawienia jest ponad moją obecną wiedzę. Jak znajdę/kupię odpowiedni moduł to wdrożę.
Zainteresowanie jest prawie żadne, w październiku (przedpłata) sprzedałem 2 szt. Docelowo do końca roku może dobiję do 10 szt.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 8 lis 2018, 09:57 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): poniedziałek, 10 paź 2016, 09:16
Posty: 14
Ja czekałem do premiery, dziś zamówienie poszło ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 8 lis 2018, 10:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Zamówienia nie są numerowane. Nie mam pojęcia co to za czterocyfrowy numer jest dodawany, ale nie ma to związku z numerem zamówienia. Można powiedzieć że jest generowany losowo.


W każdym bądź razie wyświetla się jako numer zamówienia, co widać na grabe w załączniku. Natomiast okazuje się że jednak numer zamówienia jest też widoczny w mailu potwierdzającym. Wczoraj po prostu go nie dostrzegłem, może dlatego że szukałem go wśród innych danych zapisanych normalną czcionką na czarno, podczas gdy ten świecił mi przed oczami wytłuszczony na fioletowo.

Cytuj:
Docelowo do końca roku może dobiję do 10 szt.


Bez jaj, sądzę że tę liczbę osiągniesz już dziś.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 8 lis 2018, 23:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Zacząłem czytać. Ponieważ nie chciałeś materiału z nikim konsultować, to będę tutaj zamieszczał swoje uwagi, które ewentualnie możesz wziąć do rozważenia w wersji drugiej "rozszerzonej, poprawionej". No więc strona 14:

"Na górze ekranu (domyślnie schowana) jest belka Workbencha"

Czy aby na pewno belka WB jest domyślnie schowana?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 8 lis 2018, 23:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
OK. Widzę że uwag będę miał na tyle dużo, że nie będę tutaj zaśmiecał forum. W miarę czytania będę sobie notował i wyślę moje spostrzeżenia na maila.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 lis 2018, 00:34 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
A jak pobrać tą książkę? Ja kupiłem ją jeszcze w październiku ale nie mam żadnego linka do pobrania?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO