Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 18 maja 2018, 21:26 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Tu nie chodzi o obawy tylko o ustalenie faktów. "Niektórzy mają" to nie jest dostępność dla każdego, a "Może" to nie są fakty.
Nie będę drążył tego tematu więcej tutaj, poszukam kogoś kto wie.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 19 maja 2018, 06:15 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Tu nie chodzi o obawy tylko o ustalenie faktów. "Niektórzy mają" to nie jest dostępność dla każdego, a "Może" to nie są fakty.
Nie będę drążył tego tematu więcej tutaj, poszukam kogoś kto wie.


Steven Solie oraz Bracia Frieden wielokrotnie prosili aby wszystkie pytanie kierować na forum do odpowiedniego działu gdzie na pewno zostanie udzielona pomoc przez developerów: software -> Hyperion, hardware -> A-Eon, Varisys.

http://forum.hyperion-entertainment.biz/



PS.
Jak widać na forum odpowiada mi. tonyw który pisze najnowszy filesytem, jest Layle Haze od dzwięku, Jamie Krueger pisze o nowym Uboocie.
Apeluje o bezpośredni kontakt przez forum z developerami AmigaOS i AmigaONE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 19 maja 2018, 10:33 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Nie ma to jak kolorowanie rzeczywistości. Forum wielkiego H jest tak samo profesjonalne jak ta firma. Jakoś i chęć pomocy również. A-EON widać z biegiem czasu wcale bardzie profi nie jest. Ale jak piszesz niektórzy maja lepiej. Chore jest takie dzielenie tak małego środowiska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 19 maja 2018, 12:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
To jest negatywne nastawienie. Ja tam odnoszę wrażenie że w ostatnim czasie podejście Hyperionu np. Stevena Soliego do pewnych spraw wygląda bardziej profesjonalnie niż kiedyś i na pewno zdecydowanie lepiej niż by się to mogło wydawać po imprezach typu AmiWest. Mam nadzieję że po wyjściu Tabora, moje obserwacje przełożą się również na obserwacje ludzi nie będących betatesterami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 19 maja 2018, 12:50 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
To jest negatywne nastawienie. Ja tam odnoszę wrażenie że w ostatnim czasie podejście Hyperionu np. Stevena Soliego do pewnych spraw wygląda bardziej profesjonalnie niż kiedyś i na pewno zdecydowanie lepiej niż by się to mogło wydawać po imprezach typu AmiWest. Mam nadzieję że po wyjściu Tabora, moje obserwacje przełożą się również na obserwacje ludzi nie będących betatesterami.


A tymczasem TonyW autor najnowszego filesystemu dla AmigaOS potwierdził, że obecnie trwają betatesty AmigaOne X5000/20 oraz X5000/40 a także A1222. Tak więc żadne prace nie są wstrzymane :)


http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... r=0#811712

--- Copy & Paste ---

We are beta-testing the "Cyrus" X5000/020, /040 and "Tabor" A1222 these days.

--- End ---


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 19 maja 2018, 12:57 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Tu nie chodzi o obawy tylko o ustalenie faktów. "Niektórzy mają" to nie jest dostępność dla każdego, a "Może" to nie są fakty.
Nie będę drążył tego tematu więcej tutaj, poszukam kogoś kto wie.


Trevor o tym wspominał, że wreszcie udało im się poprawić błędy w UBocie na jakie skarżyli się użytkownicy X5000.
Widocznie trwają jeszcze końcowe betatesty, jak je zakończą to Uboot zostanie udostępniony przez AmigaKIT.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 19 maja 2018, 17:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
To jest negatywne nastawienie. Ja tam odnoszę wrażenie że w ostatnim czasie podejście Hyperionu np. Stevena Soliego do pewnych spraw wygląda bardziej profesjonalnie niż kiedyś i na pewno zdecydowanie lepiej niż by się to mogło wydawać po imprezach typu AmiWest. Mam nadzieję że po wyjściu Tabora, moje obserwacje przełożą się również na obserwacje ludzi nie będących betatesterami.


"Odnoszę wrażenie, mam nadzieję"- brak środków, i tyle. Nic się diametralnie nie zmieni. Jedynie mogą nieco polepszyć komunikację ale i to nie za bardzo bo w częstych komunikatach musieliby napisać, że nic nie mają do zakomunikowania. Moim zdaniem pojawia się więcej problemów niż ich rozwiązań. Ale można założyć osobny wątek o tych sprawach bo śmiecimy trochę...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 07:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Odpowiadając na sugestię Przemka przenoszę tutaj posty, które niekoniecznie pasowały do wątku o problemach związanych z używaniem komputera AmigaOne X5000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 07:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Jedynie mogą nieco polepszyć komunikację ale i to nie za bardzo bo w częstych komunikatach musieliby napisać, że nic nie mają do zakomunikowania.



No właśnie to miałem na myśli. Częste komunikaty, w których wbrew temu co piszesz jest co do zakomunikowania. Ja takie wewnętrzne raporty czytam, gdzie konkretnie jest napisane w punktach, kto co ma zrobić, co zostało już zrobione w całości, a co nie i w związku z tym w jakim stadium na danym odcinku są pracę, tudzież czy do danego odcinka dokoptowano pomocnika, lub powierzono go komuś innemu. Kiedyś tego nie było (przynajmniej nie na betaliście), teraz jest i mi jako betatesterowi fajnie się takie rzeczy czyta. Poza tym wydaje mi się że mobilizuje to w jakimś stopniu developerów, bo przy każdym nowym raporcie (które nie wychodzą wcale tak rzadko) są pozytywne konkrety.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 11:43 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Tak, tylko to powinno być otwarte dla zwykłej trzody chlewnej. A nie tworzenie sztucznych elit. Działa to źle na środowisko i demotywuje resztę, która jesszczs cokolwiek robi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 18:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
radzik napisał(a):
Tak, tylko to powinno być otwarte dla zwykłej trzody chlewnej. A nie tworzenie sztucznych elit. Działa to źle na środowisko i demotywuje resztę, która jesszczs cokolwiek robi.


Nie sądzę iż by np. Twój ulubiony Apple podawał informacje w stylu : "Mamy na tapecie super hiper mega MacBooka Pro, James Kowalsky z sukcesem opracował sterownik dla nowego mostka północnego, John Smith w pocie czoła pracuje nad obsługą rewelacyjnego touchpada z paseczkiem w kolorach tęczy, stan prac można określić na 80%, by przyspieszyć finalizację dokopotowaliśmy do zepołu Vince Bourna i Petera Kasperskego..."

Oni być może podają jakieś informacje o przebiegu prac betatesterom, ale z pewnością nie zwykłym userom. Tym zwyczajnie serwują newsa o gotowym produkcie. Hyperion nie odbiega tutaj od standardów, Po prostu informacje opracowaniu tej czy innej biblioteki, czy tego czy innego drivera, choć nie wątpię że dla części środowiska interesujące, to nie jest coś co podrzuca się do serwisów newsowych. Wiem że Hyperion to nie ta skala co Apple, że mógłby postepować inaczej, że kosmicznych tajemnic nie strzeże itp. ale skoro przyjeli że jako komercyjna firma będą postępowali tak samo jak inne (nawet duże) komercyjne firmy, to trudno mieć im to za złe. Zaraz pewnie napiszesz że w takim razie i w innych aspektach powinni trzymać się standardów porządnych komercyjnych firm i będziesz miał dużo racji. No ale cóż Live is brutal :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 18:38 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Cytuj:
Nie sądzę iż by np. Twój ulubiony Apple podawał informacje w stylu : "Mamy na tapecie super hiper mega MacBooka Pro, James Kowalsky z sukcesem opracował sterownik dla nowego mostka północnego, John Smith w pocie czoła pracuje nad obsługą rewelacyjnego touchpada z paseczkiem w kolorach tęczy, stan prac można określić na 80%, by przyspieszyć finalizację dokopotowaliśmy do zepołu Vince Bourna i Petera Kasperskego..."

Takie powiastki to lubiłem czytać jak mi się nudziło i wiedziałem że coś wyjdzie. Tak z kilka lat temu. Albo całkowicie nową osobę na forum możesz tym nakarmić.
Cytuj:
Tym zwyczajnie serwują newsa o gotowym produkcie. Hyperion nie odbiega tutaj od standardów,(...)

To się kwalifikuje do działu "Humor", chyba mamy taki wątek na forum.

Bez dalszego cytowania - nie wierzę, że nie widzisz problemu. Wątki na forach powinny być otwarte dla publiczności (nie twierdzę, że każdy miałby z zarejestrowanych prawo pisać w nich, ale powinien widzieć). To ma być jawne. Musi być informacja dla fanów, inaczej to uschnie. Jak nie ma gotowego produktu tym bardziej informacje, że ktoś coś robi, są istotne.

Tymczasem wchodzę na to forum coraz mniej chętnie. Jak mam czytać posty z wstawkami typu "dostałem mejla, który ty nie dostałeś", "albo "niektórzy mają", to już na podniesienie ciśnienia wolę napić się kawy. Przynajmniej smakuje.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 23:14 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Rafał, ale sytuacja jest wyjątkowa i nie widzę nikogo komu by pasowała. Czas więc na zmianę. Ja jestem sceptyczny czy to coś pomoże ale dalsze postępowanie jak do tej pory (brak aktualizacji + brak informacji) to jeszcze szybsza śmierć. Każdy taki przestój to zniknięcie iluś tam użytkowników i nawet dobry, wielki news przyczynia sie do powrotu jedynie pewnej części tych ludzi. I tak za każdym razem. Uważam, że poziom frustracji użytkowników osiągnął najwyższy poziom od dawna. A nawet od zawsze.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2018, 07:30 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Dokładnie. Koledzy maja racje. Apple robi jakąś tam innowacje i zarabia miliony dolców. Dla nich NDA itd są ważne.
W naszym środowisku ważna jest więź z resztakami fanów. Każda mała ale oficjalna informacja choćby na temat Tabor, podjaralaby tą garstkę.
Chyba, że, a na to wyglada właśnie nie ma o czy mówić ani co pokazać. I to jest sztuczne podtrzymywanie aby jeszcze trochę zarobić zanim to zdechnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2018, 09:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):

Tymczasem wchodzę na to forum coraz mniej chętnie. Jak mam czytać posty z wstawkami typu "dostałem mejla, który ty nie dostałeś", "albo "niektórzy mają", to już na podniesienie ciśnienia wolę napić się kawy. Przynajmniej smakuje.


To może czasami warto byś napił się kawy zamiast pisać nic nie wnoszące tezy o nieistniejącym dziale "humor". Ciekawe czy gdybyś podpisał papiery, w których za złamanie NDA jest zagrożenie procesem w sądzie w Brukseli i sankcją do 10 000 euro, to czy chlapałbyś informacjami na lewo i prawo w celu "podtrzymania na duchu resztek środowiska"? Ok, to jest broń atomowa, której nigdy wobec nikogo nie użyto ale teoretycznie zagrożenie jest. Po drugie z pewnością za gadulstwo można być wyrzuconym z betatesterki (i takie przypadki miały już miejsce).

Podsumowując ja wiedziałem na co się piszę i jakie są warunki, inni betatesterzy czy developerzy również. Czy uważam że taka polityka informacyjna jest dobra czy zła to już jest odrębna sprawa, po prostu stosuję się do zasad. Czasami w toku dyskusji, człowiek się zagalopuje, jak np. Amig_os, który w subtelny sposób, poniekąd sprzedał newsa o nowym poprawionym U-Boocie. Mi też niejednokrotnie zdarzyło się delikatnie coś przemycić, tak żeby zwykły user wiedział, ale widać że nie warto, bo np. taki Adam Mierzwa się tylko obrazi i puści focha.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO