Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 00:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 17:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Mam nadzieję że pojawią się jakieś raporty, a może ktoś z naszych (Radzik?) był i coś opowie. Na razie to co widać po fotkach.

1. Przede wszystkim tych, którzy czekają na A1222, a których zaniepokoil kłamliwy i nieprofesjonalny "news" na eXecu "dziwna sprawa z A1222 i Trevorem" warto uspokoić że A1222 była prezentowana w Neuss wraz systemem AmigaOS 4 (na Amiwest też była, na co są dowody).

2. Zgodnie z obietnicą miała miejsce premiera gra Wings Remastered.

3. Po dłuższej przerwie nastąpila też niewielka (z 3.97 na 3.98) aktualizacja gry Amiga Racer.

4. Jak można było się spodziewać "Phase 5" nie pokazała żadnego działającego produktu (jedynie plytkę PCB)

5. Na jedynej fotce ze stoiska Hyperionu widać na ekranie coś co być może przypominą grę (lecz raczej nie Libre Office)

Na obecną chwilę fotki można znaleźć tutaj, tutaj i tutaj.

Mam nadzieję że to nie koniec wieści z Amiga 32 i w miarę spływania kolejnych informacji wątek będzie się rozwijał.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 17:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Odnośnie punktu 1 - przecież nie ma A1222. System jest w wersji beta, nie ma podanego terminu kiedy komputer trafi do sprzedaży. Jeszcze w tym tygodniu pisało się o optymalizacji systemowej (Turbo FPU) a prezentacje gry Tower 57 dowodzą że dźwięk nie jest obsługiwany.
W świetle powyższego nie szafowałbym określeniami "kłamliwy i nieprofesjonalny".
AmiWest tegoroczny był słaby, i wygląda na to że Amiga 32 też.

Fotka z publicznej demonstracji systemu na Taborze:
https://pbs.twimg.com/media/DNO08MkW0AEvGVH.jpg:large

A tutaj trochę fotek (Sebastian Bergmann) - na razie mało, ale jakość dobra: https://www.flickr.com/photos/sebastian ... 5540230389

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 18:26 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Kwestia semantyki, Tabor/A1222 :roll:
Przecież wiadomo, że chodzi o pokazanie działania (jak donoszą naoczni świadkowie bardzo fajnego zresztą) a nie o prezentacje w stylu Apple :lol: I że działa AOS4 a nie Linux. A pisanie w stylu Faktu ("kto tu decyduje") to właśnie to co mnie od execa odepchnęło. Mam nadzieję na jakieś smaczki programowe bo w temacie sprzętu/sterowników nic od Amiwest nie mogło się zmienić.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 18:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Cytuj:
Przecież wiadomo, że chodzi o pokazanie działania (jak donoszą naoczni świadkowie bardzo fajnego zresztą) a nie o prezentacje w stylu Apple :lol: I że działa AOS4 a nie Linux.

Nie, nie chodzi o to. Miała być publiczna prezentacja komputera takiego jaki trafi do sprzedaży. Śmieszki że oczekiwałem poziomu Apple, że na tym działa OS 4 a nie Linux - no to bardzo różne mamy oczekiwania. Sobie żartujesz ze mnie, czy z sytuacji? Beznadziejny rok i tyle. I pudełkowa wersja Wings która miała być przecież rok temu tego nie podźwigną.
Popatrz na to z tej strony: na Amiga 32 wszyscy handlują, tylko nie my. Transmisja na żywo ze stoiska Vampire, prezentacje płytek standalone, stoiska oblegane, a u nas? Dickinson niczym Tyshchenko w amitrampkach i pod amikrawatem, i jest "Amiga rulez". Tylko gdzie, bo nie u nas.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 19:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W ramach spływania nowych informacji ze stoiska Hyperionu:

Kod:
Es gab ein Update zu Workbench 3.1 zu sehen. Workbench 3.1 Update 1 dazu Ibrowss 2.5


Jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie Google to IBrowse 2.5 nie ruszy na standardowym AOS 3.1, tylko będzie wymagał aktualizacji od Hyperionu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 19:22 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Wow, Adam, nie bądź taki serio... Tak to widzę. Prezentacja Tabora czy całej A1222 jest dla mnie w zasadzie tym samym. Jeżeli będą sterowniki to w zasadzie reszta mnie nie interesuje bo obudowę i tak sam wybiorę. Owszem Trevor powinien uważać jak formułuje zapowiedzi bo będzie łapany za słowa. Problemem jest ogólnie bardzo wolny postęp prac a nie czy to Tabor, czy A1222. Fatalnie, że nie ma sterownika dźwięku, fatalnie, że nie ma sieci. Ale to już wiedzieliśmy po AmiWest. Wytykanie tego znowu kilka dni później to takie trochę czepialstwo. Liczę, chociaż coraz mniej, na jakiś news dotyczący oprogramowania bo w tematach od AEon/Hyperion niczego fajnego na tej imprezie nie należy się spodziewać. Piszesz, że wszyscy handlują. Jacy wszyscy? A gdzie nowy MOS, którego nad wyraz łagodnie (w porównaniu do AOS4) potraktowałeś w podsumowaniu roku. To, że Vampire jest na fali, ok, pełna zgoda. To, że dla nas rok jest fatalny. Też pełna zgoda ;)
Ten Wings to dobry przykład kondycji naszego środowiska. Idzie do przodu ale w zatrważającym tempie. Wiele osób nie będzie na tyle cierpliwych. Ale to inny temat...

PS. Ja mam wrażenie, że w naszym obozie nie ma już nikogo od sieci a szeroko pojęte problemy z audio każą przypuszczać, że od dźwięku też. Chociaż tu powinien być Lyle Hazelwood.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 19:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Popatrz na to z tej strony: na Amiga 32 wszyscy handlują, tylko nie my. Transmisja na żywo ze stoiska Vampire, prezentacje płytek standalone, stoiska oblegane, a u nas? Dickinson niczym Tyshchenko w amitrampkach i pod amikrawatem, i jest "Amiga rulez". Tylko gdzie, bo nie u nas.


Wydaje mi się że każdy widzi to co chce, a ty najwyraźniej chcesz widzieć nasz obóz jako outsidera. Myślę że wielu fanów klasyka czekających na PPC od P5 chciałoby zamiast projektu płytki widzieć "faceta w trampkach i pod amikrawatem" prezentującego w tle działający sprzet ;) Amiwestowa prezentacja Morphosa 3.10 prezentowanego już 2 lata temu na Amiga 30 Germany rozpoczeła się od... otwarcia obudowy X5000 wymontowania Radeona Si w wsadzenia tam jakiegoś rupiecia, co wywołało uśmiechy politowania na sali...

Ja wiem że jest słabo, że ten rok jest gorszy od poprzedniego itp. Niemniej nie zgodzę się ze stwierdzeniem że "wszędzie się handluje, a tylko czerwoni mają kryzys". Oczywiście fakt że inni mają gorzej nie jest żadnym pocieszeniem, lecz obiektywnie trzeba stwierdzić że w całym tym amigowym peletonie bynajmniej nasza opcja nie zamyka stawki. Raczej niezmiennie trzyma się czołówki, choć tempo ostatnio spadło i chwilowo poszła ucieczka kolarzy z grupy Wampire.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 19:43 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przemek napisał(a):
(...)Ale to już wiedzieliśmy po AmiWest. Wytykanie tego znowu kilka dni później to takie trochę czepialstwo. (...).

Jednak jest jakiś problem komunikacyjny ;) Nie chodzi o czepianie się dni tylko roku.
Prościej: to są najważniejsze imprezy, praktycznie zamykające rok.
Jak teraz nie ma A1222 (bo nie ma - będzie jak będzie do kupienia) , nie ma Libre Office, nie ma nowych programów (z tych przejętych, czy choćby wspominany Blender) no to można już zacząć pisać podsumowanie 2017 (od razu zastrzegam że tym razem napiszę je w 2018, nauczony niespodzianką od Huno w ubiegłym roku).
Marketingowo wypadło fatalnie, a weźmy pod uwagę że ludzie mają odłożone pieniążki "na święta" i jak będzie to się tak wlokło (A1222) to wydadzą na coś innego. To nie chodzi tylko o moje rozczarowanie, tylko o to że A-Eon oddał rynek. Tak to widzę. Teraz "klasykowcy" wahają się co dokupić - Vampire czy A1222 (wiem, że niektórzy kupią to i to, ale nie łudźmy się że większość tak zrobi). Vampire pokazał że rządzi w NG.
W sumie jeszcze nie mam stanów depresyjnych ;) "Rozejdzie się po kościach" u mnie. Trochę się musiałem wywnętrzyć ;]

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 20:17 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Trochę się musiałem wywnętrzyć ;]


A to, to rozumiem. Też tak czasami mam. Pomaga mi zmiana oczekiwań. Nie traktuję tego jako rynku tylko jako grupę hobbystów, którzy czasami coś stworzą*. Popatrz, wystarczyło, że odszedł Davy Wentzler i już od lat w temacie audio praktycznie zastój. Tu nie ma na kogo wymieniać. Za mało kasy :cry:

* Przypominam, że Thomas Frieden pracuje nad LO jeden dzień w tygodniu. To jest dramat i prawda o tej całej naszej zabawie ;-) Z innymi projektami jest na pewno tak samo.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 21:12 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
ja to widzę tak: beznadzieja u wszystkich.
AmigaNG - tabor, brak postępów, ale to nie nowość.
Vampire - prezentacja v4, ale co to zmienia, ludzie z rok czekają na v2, ja bym z chęcią kupił v4 do a1200, ale złudzeń nie mam, będą zapisy jak za komuny.
Phase 5 - ci to dopiero kosmici, traktuję ich jako ciekawostkę.
Individual Computers - liczyłem że się włączą do rozgrywki i coś pokażą na gwiazdkę (jak zawsze jestem marzyciel).

Tak naprawdę liczyłem że Tabor zaszachuje konkurencje dostępnością, jak tego nie będzie na gwiazdkę (niezależnie czy z dźwiękiem czy bez), to się zdenerwuję, lepszy niekompletny produkt niż żaden i tak się sprzeda.
W sumie to zleje całe to czekanie, kupie sobie pod choinkę nowego radeona i monitor 4k do pc, miało być w następnej kolejności, ale co tam.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 22:31 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Nie mam wrażenia żeby Amiga OS 4 wyglądał źle na tle reszty środowiska.
MOS - dalej stare mace.
aros jak był do niczego dwadzieścia lat temu, bo ani to nowoczesne ani kompatybilne, tak jest do dziś.
68k - vampire dalej wydajność na poziomie 060 80 MHz czyli jak dwadzieścia lat temu, tyle że podłączone do RAM 100 MHz.
Może za kolejne dziesięć lat wreszcie osiągnie wydajność efiki czy najwolniejszych sam.
Nie ma jakiegoś dużego postępu, jeśli chodzi o Amiga Os 4, ale reszta środowiska też nie ma nic lepszego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: sobota, 28 paź 2017, 23:12 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
swinkamor12 napisał(a):
68k - vampire dalej wydajność na poziomie 060 80 MHz czyli jak dwadzieścia lat temu, tyle że podłączone do RAM 100 MHz.
Może za kolejne dziesięć lat wreszcie osiągnie wydajność efiki czy najwolniejszych sam.

A Pan to ciągle marudzi.

Proszę zobacz na prezentację Vampire V4 na Amiga 32. Szczęśliwy i uśmiechnięty zespół Apollo-Team nie przemawia do Pana?

http://www.a1k.org/forum/attachment.php?s=f98c682a18b699d8f3f8c1e400643bbf&attachmentid=157922&d=1509219337

http://natami.pl/apollo/apollo_team.jpg

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: niedziela, 29 paź 2017, 03:57 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
To nie żadne marudzenie, dla przeciętnego obserwatora jest jasne, że w tym roku (dotąd) nic szczególnego się nie wydarzyło w mini-światku Amigi.

A1222 - była prezentowana jedna sztuka -i? I co z tego, sam sprzęt jest bezużyteczny bez chociażby systemu, tu coś niby jest, ale tego brak, tamto "się robi", "ciężko, ale się da", "jak ktoś zrobi"... Kolejne pokazywanie czegoś, co jest niedostępne i będzie prawdopodobnie jeszcze długo w takiej fazie. Dziwi mnie prezentowanie sprzętu, który jest niedokończony lub w fazie testów/opracowywania softu itp.

Wings Remastered opłacałem chyba w 2015 więc pokaz publiczny gry po dwóch latach to faktycznie osiągnięcie, tym bardziej, że realna forsa na pre-ordery od ludzi poszła. Przypomina mi to historię z moją Vegą+ na która do dziś miłośnicy ZX-a czekają.

Podobnie Amiga Racer - WOW! Numerek skoczył z 3.97 na 3.98! Hurra! Tym bardziej, że gra jest przednia...

Phase 5 - co tu komentować, wiadomo...

Na obu show za to radośnie prezentuje się MOS-a. Niech sobie i jest tylko zastanawia mnie ta X5000 na pokazie - mają tylko jedną sztukę, że trzeba karty przekładać? Pewnie przyleciała z AmiWestu...

Oba show, zarówno AmiWest jak i Amiga32 wieją nudą, brakiem konkretów i są na siłę. Nie wnoszą jak na razie nic, kompletnie nic dla użytkowników. Zapowiedzi jedynie. Są jakieś takie w dodatku hm... "chałupnicze" :) Ważne, że można podjeść pizzy, pokrzyczeć "Amiga!", popić Warsteinerem i poklepać się radośnie po brzuchu - wszak spawy idą w dobrym kierunku.

Nie żebym chciał zrzędzić, ale rozczrowanie jest pełne w tym roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: niedziela, 29 paź 2017, 09:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Hextreme napisał(a):
A Pan to ciągle marudzi.
Proszę zobacz na prezentację Vampire V4 na Amiga 32. Szczęśliwy i uśmiechnięty zespół Apollo-Team nie przemawia do Pana?


Nie przemawia. Nadal vampire jest za wolne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Amiga 32
PostNapisane: niedziela, 29 paź 2017, 09:56 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Wolne czy nie, mało istotne ma wiele innych cech które przydają się w klasykach. Problem tkwi w tym "kiedy będę mógł to kupić", za rok, dwa ?
Drugi temat czy mi się wydaje czy nie było tam prototypu wersji dla a1200 ?

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO