Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amiwest 2020
PostNapisane: czwartek, 8 paź 2020, 09:42 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Szybka korekta. Jądro jest moją własnością i jest kontrolowane przez zespół ExecSG prowadzony przez Stevena Solie. A-EON nie jest właścicielem ani nie jest zaangażowany. Jeśli chodzi o postęp, z przyjemnością stwierdzam, że idzie dobrze. Steven przedstawi pełną aktualizację na Amiwest 2020.

TrevorD

------------
https://www.amigans.net/modules/xforum/ ... post120642

Quick correction. The kernel is owned by me and controlled by the ExecSG Team lead by Steven Solie. A-EON has no ownership and is not involved. As for progress, I'm pleased to say it is going well. Steven will provide a full update at Amiwest 2020.

TrevorD


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 8 paź 2020, 18:56 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Ciekawe czy znajdzie się ktoś odważny i narysuje nam takie "drzewo własności praw do Amigi" ?
Bo ja się już w tym wszystkim pogubiłem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 8 paź 2020, 19:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
ems napisał(a):
Ciekawe czy znajdzie się ktoś odważny i narysuje nam takie "drzewo własności praw do Amigi" ?
Bo ja się już w tym wszystkim pogubiłem.


To co przytoczył Arek, to nic nowego, wiadomo że właścicielem jest Trevor a nie A-EON. Sprawy własności na pewno są skomplikowane i na pewno przeszkadzają. Natomiast ważniejsze jest co tam zostanie ogłoszone. Z moich obserwacji for publicznych, a zwłaszcza niepublicznych wynika że nawet najcierpliwsi i najwierniejsi amigowcy są zbulwersowani tą stagnacją, więc amigowi włodarze w chwili obecnej, jak nigdy wcześniej dotychczas, muszą mieć świadomośc że to nie przelewki. Gdyby ten rok miał być kolejnym bez aktualizacji systemu i bez nowego sprzętu to obawiam się że środowisko osób twórczych i zasłużonych dla AmigaOS 4 może zostać mocno przetrzebione. Od ostatniej aktualizacji systemu minęło prawie cztery lata i pomimo przeciwności natury prawnej musi być jakiś namacalny, konkretny znak dany użytkownikom że rozwój naszego systemu jeszcze żyje. Tego świadomość mamy wszyscy i presja w odopowiednich miejscach na odpowiednie decyzje jest wywierana. Oby przyniosła skutek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 paź 2020, 08:01 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
@Mufa
Jeśli chodzi o Amiwest 2020 to oczekuję na dwa konkrety.

1. data dostarczenia opłaconego pakietu AAA
2. data dostarczenia Tabora

Cała reszta ma dla mnie drugorzędne znaczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 paź 2020, 22:56 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
ems napisał(a):

Cała reszta ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Dlaczego? Nie przejmujesz się, że cała "infrastruktura" AmigaOS4 leży, a w konsekwencji system w zasadzie jest martwy?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 paź 2020, 10:43 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
@Przemek
A gdzie tak napisałem ?
Nie mam Amigi więc w tym momencie pierwszorzędne znaczenie ma dla mnie zakup A1222, a dopiero w drugiej kolejności stan "infrastruktury".
----------------------------
Największym problemem jest brak w sprzedaży Tabora, bo od niego zależy przyszłość Amigi NG i ewentualny dalszy rozwój AOS.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 paź 2020, 14:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Na pewno system nie jest martwy, gdyby był to ludzie przy nim się udzielający w ciszy i z podkulonym ogonem zeszli by ze sceny, zamiast bić w dzwony by wymusić kroki, które pokażą fanom, że właście system nie jest martwy. Na razie nikt nie odeszedł, nawet Olaf, którego już chcieli przypisać do AmigaOS 3, aktywnie, choćby i dziś bierze udział w dyskusji na temat wyjścia z tej sytuacji. Domyślamy się że aktualizacje systemu (przynajmniej dwa zapowiedziane i skasowane w przeciągu ostatnich nastu miesięcy), które nie doszły do skutku, są wynikiem sytuacji prawnej, skoro dyrektor czy większościowy udziałowiec byli na tak, a potem to ucichło. Niemniej coś trzeba zrobić by to obejść, może wznowienie aktualizacji po AmiUpdate czy coś. Wszyscy mamy nadzieję że pomimo wyniszczającego procesu sądowego, przez którego sprawy "infrastruktury systemu" schodzą na dalszy plan, firma podejmie w końcu właściwe kroki. W końcu Ben powiedział kiedyś że betatesterów uważa za najbardziej zaangażowanych amigowców, więc "jak nie my to kto" ma w tym dopomóc. Dlatego też po kilku tygodniach dyskusja wylała się na forum publiczne co u osób obserwującyh ją z boku może wywoływać jakieś wnioski dużo czarniejsze niż wygląda to w rzeczywistości. W rzeczywistości żaden developer nie odszedł, oczywiście cały czas prace nad rozwojem AmigaOS 4 są kontynuowane, tylko ludziom nie pasuje że zrobione przez nich niekiedy już dawno temu rzeczy kiszą się na dyskach garstki ludzi, zamiast cieszyć wszystkich fanów Amigi NG.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 paź 2020, 22:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@ems

Miałem na myśli bezsens zamówienia Tabora w obliczu braku rozwoju systemu dla niego. Ówczesny stan prac nad systemem przyczynił się do zniechęcenia mnie do jego zamówienia. Po niemal roku (kolejny AmiWest) sytuacja jest jeszcze gorsza.

@Mufa

To, że developerzy coś robią a betatesterzy coś testują, nie oznacza jeszcze, że w oczach zwykłego użytkownika system żyje.
Dla nas jest martwy. Ciekawe jaki to skok zrobi AOS 4.x po wybłaganej aktualizacji. W końcu 4 lata prac to nie w kij dmuchał ;)
Grupa amatorów w tym czasie wydała program pocztowy, przeglądarkę, nowe SDK, itd. Nasi profesjonaliści zapewne zrobili znacznie więcej.
Niestety nie wierzę w to, że wszystkiemu winny jest proces z Cloanto. Jakoś udało się Hyperionowi wydać, pomimo procesu, aktualizację AOS 3.1.4.1.
A to właśnie system dla klasyków jest przecież kością niezgody, nie system NG. A dla AOS4 nic?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 03:22 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
W sprawie AmiWest 2020 odezwał się Trevor na swoim blogu:

http://blog.a-eon.biz/blog/?p=12676


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 07:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Niestety nie wierzę w to, że wszystkiemu winny jest proces z Cloanto. Jakoś udało się Hyperionowi wydać, pomimo procesu, aktualizację AOS 3.1.4.1.
A to właśnie system dla klasyków jest przecież kością niezgody, nie system NG. A dla AOS4 nic?


Nie wiem, jeśli Tim czy Ben z rzadka się odezwą to zazwyczaj mówią że wszystkie plany torpeduje im proces z Cloanto. Fakty są takie że pewnego zimowego poranka dyrektor Hyperionu uderzył do nas na betalistę, przekazał informację że będzie aktualizacja, utworzył specjalne miejsce na bugzilli gdzie mieliśmy wrzucać propozycję plików, które naszym zdaniem powinny się tam znaleźć, wyznaczył człowieka który tym kawałkiem bugzilli zarządzał, wyznaczył deadline do którego mamy zakończyć składanie naszych propozycji, tak by aktualizacja mogła trafić do użytkowników w konkretnym terminie. My oczywiście swoją robotę wykonaliśmy, sam zaproponowałem chyba z osiem elementów. No i co... no i nic. Nie powiesz mi chyba że zdrowy na umyśle człowiek, stwierdził sobie nagle coś w stylu "a w zasadzie to mi się z tą aktualizacją odwidziało", tam musiał zadziałać jakiś prawnik z sugestią by na obecnym etapie procesu czy rozmów ugodowych o których wtedy spekulowano tego nie robić. Tak przynajmniej ja i inni betatesterzy to widzą, bo oczywiście szefostwo nie zechciało nam tego dokładnie wytłumaczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 09:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Kolejny wpis na blogu Trevora, który ma z Amigą NG coraz mniej do czynienia. Ten mówi tylko, że coś powie na AmiWest. Ani słowa o LO, ES2.0....

Na Amigans dla zainteresowanych jest o UVD, ze wsparciem którego naciskał na chłopaków AEON, a teraz sie kisi od roku. Wcześniej trzeba bylo tego info szukac na niemieckich forach. Teraz jest bardziej dostępne, bo po angielsku.

Nie twierdzę, że nie przygotowano uaktualnienia. Wiem tylko, że go nie dostaliśmy. Skoro klasyczny AOS dostał uaktualnienie to twierdzę, że to nie z powodu Cloanto a rozgrywek np. z AEon albo żeby zgromadzić coś co będzie warte odpłatności bo przez lata niewiele robiono. Teraz pękają nawet betatesterzy i piszą, że narzędzia deweloperskie od roku nie są modernizowane.
Tak czy siak, system stał się zakładnikiem jakiś rozgrywek i tyle.
Do niedawna tylko Hyperion nic dla nas nie robił. Od roku dołączył do nich AEon.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 09:37 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
@Przemek
Przecież Tabor będzie z systemem. To chyba oczywiste. Przynajmniej w programie EA.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 10:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
ems napisał(a):
@Przemek
Przecież Tabor będzie z systemem. To chyba oczywiste. Przynajmniej w programie EA.


Tak, ale z tak samo zacofanym, sprzed 4 lat, jak na mojej SAM440. I do tego z zagrożeniem, że już się nie rozwinie.
Nie liczę oczywiście niezbędnych zmian potrzebnych aby działał on na nietypowym procesorze.
No tak, mój punkt widzenia jest inny. Ja już mam, stary, zacofany sprzęt, na którym działa stary, zacofany system.
Dopóki ta sytuacja nie ulegnie poprawie nie kupię od nich już raczej nic.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 10:38 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
@Przemek
Nasze punkty widzenia są różne. To prawda.
Ty masz Amigę i oczekujesz rozwoju systemu tak aby jak najlepiej obsługiwał twój sprzęt.
Ja Amigi nie mam więc oczekuję na sprzęt i na system który będzie go obsługiwał.

Ale wydaje mi się że jeden warunek jest wspólny i musi być spełniony. System i oprogramowanie będzie się sprzedawać wtedy kiedy na rynku będzie dostępny w ciągłej ofercie sprzęt w ludzkiej cenie.
Na przykładzie X5000 widać że w tej chwili nawet na AmigaKit ten komputer jest dziwnie schowany. A przecież jego oferta powinna walić po oczach na pierwszej stronie sklepu.


Ostatnio edytowano niedziela, 11 paź 2020, 10:40 przez ems, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2020, 10:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
@Mufa
Niestety nic ciekawego we wpisie nie wyczytałem. Takie tam ble ble. Żadnego odniesienia do AAA i Tabora.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO