Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 24 sie 2019, 16:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 1 sty 2019, 18:53 
Administrator
Administrator

Obrazek

Wszedłem sobie na chata, co to Adam zachwalał w podsumowaniu że jest pozytywnie:

Cytuj:
Widoczne zbliżenie w NG w Polsce nie wiem czy to dominacja Amigi klasycznej połączyła, czy dobry klimat w komunikacji (redagowanie czasopisma Amiga NG, czat Skype execa). Jest pozytywnie,

W sumie po to by zakopać "topór wojenny" z samym Adamem (choć ja go nigdy nie wykopywałem, ale ewidentnie Adam odczuwa to inaczej). Wiadomo że Exec to nie moja bajka, no ale cóż Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe przełamywanie barier, poza tym zachęta "zbliżenie NG".

Jakie to zbliżenie to widzicie na obrazku powyżej. Bluzgi za plecami, a potem oczywiście na imprezach wspólne piwo i poklepywanie się po plecach. Jakie to polskie, jakie amigowe :cry:

No cóż drogi Krzysztofie maila do mnie znałeś. Osobiście uważam że określenie "znany polski podcaster" nie jest czymś obraźliwym, a wręcz przeciwnie nobilitującym. Jeśli jednak poczułeś się dotknięty, zawsze mogłeś do mnie napisać bez chwili zawachania, dodałbym ksywę czy personalia.

No ale OK. Wpis na blogu poprawiłem, podając Twoje personalia. Skoro jesteś tak wrażliwy na punkcie swoich danych, to wiedz że przykleję ten wątek do działu ludzie, tak by wszyscy wiedzieli jaką klasę prezentuje Kszysztof Radzik Radzikowski.

Dodam że "p...any mufa mający chore żale", który był już nazwany przez MiniQ "Downem", który przeżył różne wyskoki personalne Rzookola, który pewnie nie przepada za Jubim, nigdy czy to otwarcie czy za plecami, nie posunął wobec moich oponentów się do określeń jakie znalazły się na powyższym grabie i pod Twoim adresem Krzysztofie też tego nie zrobię. Życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
PostNapisane: wtorek, 1 sty 2019, 20:54 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mufa napisał(a):
Jakie to polskie

Przede wszystkim pozbyłbym się kompleksów polskości, to dotyczy każdego, bo to istnieje tylko w naszych głowach,
a jest wynikiem wpompowywanej nam propagandy zachodu i jego wspaniałości, zapewniam że tak nie jest. To tak na boku
bo mnie to trochę razi, a w świetle wyżej wymienionej sytuacji odnosi się do każdej nacji.

Przechodząc do rzeczy. Sytuacja jaka zaistniała jest wynikiem braku otwartości i bezpośredniości. (Nagminna sytuacja na
poprawnie politycznym zachodzie, aż do wywołania nudności i jej barwnych konsekwencji)

Gdyby każdy wyrażał swoje odczucia wobec innych bezpośrednio i szczerze, aczkolwiek bez przekleństw i wyzwisk to sprawa
byłaby jasna i bez napięć. Oczywiście zakładając, że wszystkim zależy na dobrej atmosferze i, że wszyscy dążą żeby było lepiej.
Zazwyczaj tak jest, a że akcja rozgrywa się w środowisku ludzi na pewnym poziomie, to jestem pewien że wszyscy będą zdolni
do wysłuchania, przemyślenia tego co usłyszeli, odniesienia się do tego i ewentualnie wyjaśnienia jakichś zarzutów. Nie po to
żeby wygrać potyczkę słowną, ale po to żeby każdy z zainteresowanych wiedział co inni myślą o nich, a ci inni wiedzieli czego
się spodziewać.

Naturalnie to jest bardzo trudne do osiągnięcia, bo taka nasza natura, że chcemy żeby nasze było najlepsze. Potrzeba baaaardzo
dużo woli i powściągnięcia swoich emocji do czasu ich wystygnięcia, żeby móc na chłodno rozwiązywać spory i niejasności.

Jedyne wyjście to szczerość, niechowanie uraz za plecami i bezpośredniość ale bez zgniłego mięsa latającego wokół.
Po prostu szczera rozmowa. Oczywiście na końcu trzeba się pogodzić z tym, że ktoś może uważać inaczej niż my i chcieć innych rzeczy.
Ale to w żaden sposób nie przeszkadza we wspólnym osiąganiu celów.

Jakby każdy w rzeczowy sposób napisał co go boli odnośnie innych osób, to takie sytuacje nie miałyby miejsca, z tymże czy mamy na tyle sił
żeby razem działać wiedząc co myślą o nas inni
czy nastąpi ogólny foch? Powodujący jeszcze większe podziały i zamknięcie się na innych?

Niech każdy sobie sam na to szczerze odpowie, podkreślam słowo szczerze, i wtedy niech wszyscy się wypowiedzą żeby oczyścić atmosferę.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]