Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 13:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 3 paź 2016, 12:18 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 wrz 2016, 13:40
Posty: 11
To mój pierwszy post tutaj dlatego Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów!
Kupię Amigę 1200 z zasilaczem i myszką, taką na której da się pracować jeszcze dłuższy czas.
Potrzebuję jej do tworzenia grafiki między innymi chciałbym używać na niej Deluxe Painta do tworzenia grafik ośmiobitowych.
Są oferty w sieci np. na alegro ale za rozsądną w moim mniemaniu cenę zdarzają się (o czym przekonałem się osobiście) takie, które nie działają pomimo deklaracji o ich sprawności. Zamiast radości z użytkowania skutkiem są tylko nieprzyjemności związane ze zwrotem.
Postanowiłem więc ogłosić się na stronach takich jak Wasza poświęconych Amidze wierząc, że tutaj prędzej uda mi się znaleść lepszą ofertę przy okazji poznać Waszą społeczność.
Pozdrawiam!


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 paź 2016, 10:54 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Ja kupiłem od użytkownika retro_install http://allegro.pl/show_user.php?uid=42795827 i jestem bardzo zadowolony, wersja z wymienionymi kondensatorami(przepraszam za reklame), może coś ci znajdzie. Wyszło mi jakieś 1200 zł, polecam aplikacje do automatycznego przebijania aukcji w ostatniej chwili, faktycznie to działa, a zwłaszcza w tak niszowym sprzęcie.
Z Polski brałbym tylko te po wymianie kondensatorów, jest bardzo dużo wersji praktycznie nowych na ebayu, ale one są gdzieś z europy i z pewnością będą wymagać ich wymiany.
Uważałbym na sprzęt zleżały w szafie, chyba że odbiór osobisty (tu sprawdź OLXa). Oczywiście dodatków można kupić pełno różnych zależnie od portfela. Ale z ważnych rzeczy, najlepiej niech będzie wersja minimum z rozszerzeniem pamięci 4mb ( w większości bez problemu można wymienić w nich pamięć na 8 mb - poproś o zdjęcie tej karty, i dodać koprocesor, choć ten ostatni to tylko bajer ;) ).
Więcej wskazówek przed zakupowych i tych po, na priva ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 paź 2016, 12:11 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 wrz 2016, 13:40
Posty: 11
newhousik napisał(a):
Ja kupiłem od użytkownika retro_install http://allegro.pl/show_user.php?uid=42795827 i jestem bardzo zadowolony, wersja z wymienionymi kondensatorami(przepraszam za reklame), może coś ci znajdzie. Wyszło mi jakieś 1200 zł, polecam aplikacje do automatycznego przebijania aukcji w ostatniej chwili, faktycznie to działa, a zwłaszcza w tak niszowym sprzęcie.
Z Polski brałbym tylko te po wymianie kondensatorów, jest bardzo dużo wersji praktycznie nowych na ebayu, ale one są gdzieś z europy i z pewnością będą wymagać ich wymiany.
Uważałbym na sprzęt zleżały w szafie, chyba że odbiór osobisty (tu sprawdź OLXa). Oczywiście dodatków można kupić pełno różnych zależnie od portfela. Ale z ważnych rzeczy, najlepiej niech będzie wersja minimum z rozszerzeniem pamięci 4mb ( w większości bez problemu można wymienić w nich pamięć na 8 mb - poproś o zdjęcie tej karty, i dodać koprocesor, choć ten ostatni to tylko bajer ;) ).
Więcej wskazówek przed zakupowych i tych po, na priva ;)


Dzięki za odpowiedź. Niestety nie stać mnie na wydatek rzędu 1200zł ale wiem że takie są w Polsce ceny. Liczyłem na coś znacznie tańszego. Póki co pozostaje mi nieszczęsny emlulator.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 paź 2016, 14:19 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Musisz liczyć na okazje, czyli najlepiej śledzić olx. Nie sądzę że Amigowiec sprzeda ci jakąś wychuchaną za 700 zł, chyba że ma w zbiorach kilka sztuk i po prostu będzie miał dobre serce ;).
Ja długo się do tego zbierałem, ale jak trafisz na coś dobrego na aukcji to cena i tak skończy się koło 1000 zł. Jedyny sposób żeby kupić tanio, to trzeba mieć spore grono znajomych i może ktoś trzyma w szafie ;). Moje grono okazało się zbyt małe ;) w końcu kupiłem na allegro.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 paź 2016, 16:12 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
1000 PLN za amigę 1200 w życiu bym nie dał.
Ten kiepski sprzęt nie jest tyle wart.
Do gier najlepiej kupić amigę 500 plus gotek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 12:15 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Schizo napisał(a):
Potrzebuję jej do tworzenia grafiki między innymi chciałbym używać na niej Deluxe Painta do tworzenia grafik ośmiobitowych.


Przecież kolega napisał że do grafiki a nie gier ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 16:16 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Do DP to jednak lepszy będzie emulator niż amiga 1200.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 7 paź 2016, 12:00 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Z pewnością, Amiga 1200 bez dopałki to bardzo mało, z ciekawości w jakim celu kolega zamierza wykonywać grafiki 8-bit ? Dla przyjemności czy jest ukryty cel :) jeżeli można wiedzieć - ciekawość.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 7 paź 2016, 20:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Schizo napisał(a):
Potrzebuję jej do tworzenia grafiki między innymi chciałbym używać na niej Deluxe Painta do tworzenia grafik ośmiobitowych.

Tak, Amiga 1200 nada się do takich spraw najlepiej. Na dzień dobry 256 kolorów i 020. Masz już coś na oku?

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 8 paź 2016, 07:10 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
256 kolorów i 020 - to jednak emulator o wiele lepszy.
Szkoda pieniędzy na A1200.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 8 paź 2016, 07:41 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Akurat Schizo chce komputer z AGA, a nie emulator. Emulator jest dla lamerów.

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 9 paź 2016, 18:40 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Po co przepłacać jak nie ma różnicy?
Szajs od commodore jest dla frajerów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 9 paź 2016, 19:16 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Nie wciskaj nosa do nie swojego portfela :mrgreen: Komputery od Commodore są dla fanów komputera Amiga :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 9 paź 2016, 19:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Upór w zwalczaniu AGA godny podziwu ;) Prawda jest jednak tak że gdyby nie Amiga 1200 to na pewno nie byłoby tego forum i prawdopodobnie nie byłoby tak prężnego środowiska Amigi jak dziś. Nie wierzę bowiem aby trwając przy Amidze 500 dało się zachować ciągłość istnienia. Być może dziś na fali popularności retro jakaś tam gupka amigowców by się odrodziła, tak jak istnieje jakaś tam grupka sympatyków ZX Spectrum. Jednak z całą pewnością nie dotrwalibyśmy do 2000 roku, nie dotralibyśmy do ery internetu, nie powstałyby dopałki na PPC (dla samej A3000 by się nie opłacało) a potem idea nowej Power Amigi, której dziś używasz. To wszystko zawdzięczamy Amidze 1200/4000, dzieki której tacy ludzie jak ja, ale przede wszystkim tacy ludzie jak Friedeni, Dickinson i spółka nigdy nie mieli przerwy od amigowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 paź 2016, 09:39 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Dlaczego zwalczaniu?
W tym konkretnym przypadku czyli grafika 256 kol. emulator lub nowa Amiga nada się o wiele lepiej niż amiga z AGA.
Pod DP będzie się rysowało wygodniej i o wiele szybciej.

Fakt Amiga 1200 natchnęła wielu ludzi do opracowania wielu rozszerzeń cpu i grafiki dzięki czemu mamy nowe amigi.
To dzięki Amidze 1200 nie zajmujemy się retro bo retro na Amidze nie ma sensu.
Jest to niewątpliwie wielka zasługa Amigi 1200.
Amidze 1200 należy się ładna gablotka na ścianie, gdzie będzie się wspaniale prezentować za szkłem na zielonym suknie.
Ale do używania na co dzień to bym jednak polecał nowe amigi lub jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy emulator.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO