Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 24 sie 2017, 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 08:09 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Ktoś się orientuje o co chodzi? Kompletnie zaprzestają sprzedaży Amig czy tylko rezygnują z A-EON i AmigaKit jako dostawców?

http://amigaonthelake.com/

"We have made a decision, concerning both A-EON and AmigaKit. The decision we made is grounded in our experience during the last 8 months in regards to both companies. As a result we have made the choice to no longer support A-EON or AmigaKit in any way, shape or form.

We are still here and "may" be carrying more stuff soon. However no more X5000 or A1222 or, frankly anything produced from either company. AOTL Donations is going on a temporary hold so we can refocus now that we are not supporting A-EON or AmigaKit."

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 08:32 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Emu napisał(a):
Ktoś się orientuje o co chodzi? Kompletnie zaprzestają sprzedaży Amig czy tylko rezygnują z A-EON i AmigaKit jako dostawców?

http://amigaonthelake.com/

"We have made a decision, concerning both A-EON and AmigaKit. The decision we made is grounded in our experience during the last 8 months in regards to both companies. As a result we have made the choice to no longer support A-EON or AmigaKit in any way, shape or form.

We are still here and "may" be carrying more stuff soon. However no more X5000 or A1222 or, frankly anything produced from either company. AOTL Donations is going on a temporary hold so we can refocus now that we are not supporting A-EON or AmigaKit."

Nic mi nie wiadomo.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 09:05 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Pięknie. To są Amerykanie, jak się zirytuje na partnerów biznesowych to działają właśnie tak. A każdy wie, że AmigaKit dobrze wali w tzw ch...

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 10:34 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Chciałem zrobić lustro tej strony i widzę że fizycznie nawet wyczyszczone są zdjęcia tych produktów. Raczej to na poważnie zrobione a nie zwykły foszek.
Co do biznesu - w Ameryce wiedza jak to się robi, i ten sklep miał niezły start. Niestety nie znam kulis afery, domyślam się ze był problem ze wszystkim (dostawy, ceny, reklamacje).

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 11:18 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):
Chciałem zrobić lustro tej strony i widzę że fizycznie nawet wyczyszczone są zdjęcia tych produktów. Raczej to na poważnie zrobione a nie zwykły foszek.
Co do biznesu - w Ameryce wiedza jak to się robi, i ten sklep miał niezły start. Niestety nie znam kulis afery, domyślam się ze był problem ze wszystkim (dostawy, ceny, reklamacje).

A pamiętam, jak się rzucałem, że nie można kupić w Europie X5K a w Stanach jest. Zdaje się, że Stany to był target dla tego modelu bo rynek większy, prawda? Dziwna historia, jak dla mnie.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 11:48 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Emu napisał(a):
adam napisał(a):

A pamiętam, jak się rzucałem, że nie można kupić w Europie X5K a w Stanach jest. Zdaje się, że Stany to był target dla tego modelu bo rynek większy, prawda? Dziwna historia, jak dla mnie.

Można kupić w AmigaKit od ręki, jest konfigurator i podział na regiony: Usa/Anglia/Kanada/Europa.

http://amigakit.leamancomputing.com/cat ... ts_id=1303

I tyle w temacie.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 12:52 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Można kupić. Teraz można. Od kwietnia zdaje się. Od ogłoszenia dostępności w zeszłym roku do kwietnia nie można było. I tyle w temacie.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 13:51 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Emu napisał(a):
Można kupić. Teraz można. Od kwietnia zdaje się. Od ogłoszenia dostępności w zeszłym roku do kwietnia nie można było. I tyle w temacie.

Czyli można wszytko kupić ... tylko trzeba mieć za co :)
I tyle w temacie.

PS.
A przeglądarki wciąż brak ... i tu jest problem.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 15:36 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Na gwiazdkę Amigakit/A-Eon obiecali, że beta testerzy dostaną karty z numerem seryjnym do swoich wersji AOS4.1.
Program beta dla X5000 się skończył, jest Maj a kart ani widu ani słychu, a było zdjęcie z wydrukowaną ilością
kilkudziesięciu sztuk przedstawione przez Trevora na beta liście. Jeśli oni robią biznes w taki sposób jak traktują
użytkowników, to się nie dziwię, że ich olali. Smutne.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 17:15 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Radek Cz napisał(a):
Na gwiazdkę Amigakit/A-Eon obiecali, że beta testerzy dostaną karty z numerem seryjnym do swoich wersji AOS4.1.
Program beta dla X5000 się skończył, jest Maj a kart ani widu ani słychu, a było zdjęcie z wydrukowaną ilością
kilkudziesięciu sztuk przedstawione przez Trevora na beta liście. Jeśli oni robią biznes w taki sposób jak traktują
użytkowników, to się nie dziwię, że ich olali. Smutne.

Zamiast osądzać lepiej poczekajmy na więcej informacji.
Może Twój osąd być krzywdzący i co wtedy ?
Może AOTL zrobiło coś nie tak a nie A-EON ?

PS.
O karty zapytaj z numerem AmigaOS 4.1 na forum Hyperionu.

PostNapisane: sobota, 27 maja 2017, 22:27 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

amig_os napisał(a):
Zamiast osądzać lepiej poczekajmy na więcej informacji.
Może Twój osąd być krzywdzący i co wtedy ?
Może AOTL zrobiło coś nie tak a nie A-EON ?

PS.
O karty zapytaj z numerem AmigaOS 4.1 na forum Hyperionu.

O karty beta testerzy pytali wielokrotnie, odpowiedzią była kompletna cisza.

Mój osąd może być krzywdzący, ale opiera się na obserwacji sposobu działania Amigakit, oczywiście nie znam
szczegółów, ale to nie ma znaczenie, bo ostatecznie liczy się to jak ludzie odbierają ich działania.

Nie wiem co mogło w ich współpracy pójść nie tak, ale coś zdecydowanie jest na rzeczy. Wniosek taki, że Amiga
nie ma szczęścia do ludzi... Mimo wszystko mam nadzieję, że poszło im tylko o pieniądze, tylko bo to nie będzie miało
znaczenia dla dalszego rozwoju systemu i sprzętu, a "jedynie" pozostawi niesmak.

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 00:49 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Z tego co się dowiedziałem, to sytuacja z AmigaOnTheLake nie jest z ich winy. Wniosek jest jeden. Należy (nasze środowisko powinno) zrobić porządek ze zgraja kolesiostwa z AmigaKit, Hyperion. Oni do końca zatłuką to całe NG. Problemy z Cloanto, oczywiście też nie leż po ich stronie.

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 03:55 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Nie ma sprawy. Za miesiąc dowiemy się, że okręt zmierza do portu zgodnie z kursem. Będzie to pewnie poparte fotką płyt X5000 w garażu, z tym że nie w ilości 84 sztuk, jak policzył Adam, ale 184.

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 07:01 
Administrator
Administrator

Radek Cz napisał(a):

Mój osąd może być krzywdzący, ale opiera się na obserwacji sposobu działania Amigakit, oczywiście nie znam
szczegółów, ale to nie ma znaczenie, bo ostatecznie liczy się to jak ludzie odbierają ich działania.
.

Jak już tak wszyscy narzekają, co jest w sumie ciekawym zjawiskiem socjologicznym, to się przyłączę z małym pytaniem do Ciebie. Czy na to "tajne forum" i nie mam tutaj oczywiście na myśli zamkniętej części forum Hyperionu, próbowałeś się może rejestrować? A jeśli tak to czy Twoja rejestracja przeszła akceptację?

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 12:24 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mufa napisał(a):
Czy na to "tajne forum" i nie mam tutaj oczywiście na myśli zamkniętej części forum Hyperionu, próbowałeś się może rejestrować? A jeśli tak to czy Twoja rejestracja przeszła akceptację?

Nie wiem co masz na myśli, do części beta testerskiej forum Hyperionu nie mam dostępu, bo nie jestem już beta testerem.
O innych tajnych nic mi nie wiadomo.

Odnośnie samej rejestracji, podczas beta testów zostaliśmy poinformowani że musimy kupić jedną kopię systemu,
bez względu na to że nie było jeszcze wersji dla X5000, kupiliśmy więc. Śmieszne jest to że na kartach rejestracyjnych
użyli takiej czcionki że zera i litery o wyglądały tak samo. Miałem kłopot żeby zarejestrować swoją kopię, napisałem
na beta liście co i jak, a Soli napisał mi żebym próbował mocniej... W końcu po iluś tam próbach, zer i o było całkiem sporo,
udało mi się, ale wrażenie traktowania ludzi jak idiotów pozostało. De Groote napisał mi prywatną wiadomość że skopali
font i żebym wysłał mu skan, ale odpowiedzi nigdy nie otrzymałem. Przynajmniej on miał trochę przyzwoitości.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]