Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 21 maja 2022, 12:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 16 sty 2022, 09:17 
Ultra forumowicz
Ultra forumowicz

Na początek wspiera: Jump! i Turrican.

Strona projektu:
https://uni-joy.com/

Zapis do newsletera:
https://uni-joy.com/#formularzkontakt

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
PostNapisane: poniedziałek, 17 sty 2022, 07:54 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Bardzo fajny bajer w tym dzoju i super działa z grą :thumbup:

Marek P. - C-64 dla początkujących https://www.youtube.com/watch?v=RHZRpDo8Xyc

PostNapisane: czwartek, 20 sty 2022, 18:42 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

A propos joya....znalazlem dwa amigowe joysticki na db9. Czy te adaptery z allegro db9->usb moga spawiac jakies problemy? Taki klasyczny joy z adapterem wspolpracuje dobrze z AmigaInput?

PostNapisane: czwartek, 20 sty 2022, 20:45 
Administrator
Administrator

Przemek napisał(a):
A propos joya....znalazlem dwa amigowe joysticki na db9. Czy te adaptery z allegro db9->usb moga spawiac jakies problemy? Taki klasyczny joy z adapterem wspolpracuje dobrze z AmigaInput?

To zależy. Ja kupiłem chyba najpopularniejszy na polskim rynku adapter RetroFun, który ponoć działa z wszystkim bez żadnych sterowników (ponoć działa także z MOSem), ale u mnie po podłączeniu do X5000 z wsadzonym weń joyem Quckshot Python i wejściu do AmigaInput mam grimmy. AmigaInput urządzenia nie widzi mimo iż system raportuje że coś zostało podłączone, co gorsza wyłącza mi działanie podłączonego na stałe pada Logitech F310. Myślałem nawet że może oba urządzenia się gryzą, lecz wypięcie Logitecha w niczym nie pomaga. Z drugiej strony, kiedyś ktoś pisał że działa mu bezproblemowo ten adapter. Na pewno kilkanaście lat temu jeszcze w czasach A1 G4 XE, też czytałem o jakimś działającym adapterze. Pemiętam tylko że był dosyć dużych rozmiarów, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy, ani tego teraz znaleźć na necie.

Na marginesie działa też adapter Magic NS, no ale on służy do podłączania urządzeń nowoczesnych takich jak pady od XBoxa czy Playstation.

PostNapisane: środa, 9 mar 2022, 18:32 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Mufa napisał(a):
Przemek napisał(a):

To zależy. Ja kupiłem chyba najpopularniejszy na polskim rynku adapter RetroFun, który ponoć działa z wszystkim bez żadnych sterowników (ponoć działa także z MOSem), ale u mnie po podłączeniu do X5000 z wsadzonym weń joyem Quckshot Python i wejściu do AmigaInput mam grimmy. AmigaInput urządzenia nie widzi mimo iż system raportuje że coś zostało podłączone, co gorsza wyłącza mi działanie podłączonego na stałe pada Logitech F310. Myślałem nawet że może oba urządzenia się gryzą, lecz wypięcie Logitecha w niczym nie pomaga. Z drugiej strony, kiedyś ktoś pisał że działa mu bezproblemowo ten adapter. Na pewno kilkanaście lat temu jeszcze w czasach A1 G4 XE, też czytałem o jakimś działającym adapterze. Pemiętam tylko że był dosyć dużych rozmiarów, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy, ani tego teraz znaleźć na necie.

Na marginesie działa też adapter Magic NS, no ale on służy do podłączania urządzeń nowoczesnych takich jak pady od XBoxa czy Playstation.

Wiedziony naiwnością kupiłem ten sam adapter co Ty ale efekt mam nawet gorszy. Sama próba otwarcia preferencji "Input" powoduje Grimma a jego pominięcie powoduje dalsze problemy. Na PC działa....także tego, doopa....

Strefa czasowa: UTC + 1