Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 23:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 16 gru 2018, 12:53 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Ciekawostka :) - przeglądarki dla ppc jednak powstają bo jest zapotrzebowanie.

News:
https://www.generationamiga.com/2018/12 ... x-powerpc/

Github:
https://github.com/wicknix/Arctic-Fox/w ... nikzqKUWOA

Forum:
https://forums.macrumors.com/threads/ar ... 051/page-2


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2018, 16:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Super. Ale co to dla nas zmienia? Kto zrobi port? Nie ma zespołu, nie ma chętnego, nie ma czasu ani umiejętności. A szkoda. ;(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2018, 17:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
http://forum.amiga.org/index.php?topic=73773.0

Radzik, nie wiem czy czytałeś powyższy wątek. Wygląda na to że ktoś się zgłosił i twierdzi że ma zespół profesjonalistów.
Tylko te 50 000 euro, no i środowisko za bardzo nie dało gościowi wiary.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2018, 17:52 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
http://forum.amiga.org/index.php?topic=73773.0


NinjaCyborg nie chce od razu pieniędzy.
Taka szansa może sie więcej nie powtórzyć.

Co ludziom szkodzi zobaczyć co z tego wyniknie - nie rozumiem ...
Nawet Hans podjął dyskusję:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2018, 19:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):
Mufa napisał(a):
http://forum.amiga.org/index.php?topic=73773.0


NinjaCyborg nie chce od razu pieniędzy.
Taka szansa może sie więcej nie powtórzyć.

Co ludziom szkodzi zobaczyć co z tego wyniknie - nie rozumiem ...
Nawet Hans podjął dyskusję:)


Niestety miał pecha że zapodał wątek na Amiga.org, a to nie jest specjalnie popularne miejsce wśród użytkowników AmigaOS 4. Niestety znowu dały o sobie znać wojenki. Pierwsze kilka komentarzy było pozytywne, no ale potem do akcji wszedł niejaki Kronos, administrator Morpzone. Widać nie podobało mu się że Ninja rzucił temat przeglądarki w kontekście systemu AmigaOS 4, więc od razu nazwał go trollem i oszustem. NinjaCyborg po takich reakcjach chyba się zniechęcił, gdyż wątek umarł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2018, 20:30 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Niestety miał pecha że zapodał wątek na Amiga.org, a to nie jest specjalnie popularne miejsce wśród użytkowników AmigaOS 4. Niestety znowu dały o sobie znać wojenki. Pierwsze kilka komentarzy było pozytywne, no ale potem do akcji wszedł niejaki Kronos, administrator Morpzone. Widać nie podobało mu się że Ninja rzucił temat przeglądarki w kontekście systemu AmigaOS 4, więc od razu nazwał go trollem i oszustem. NinjaCyborg po takich reakcjach chyba się zniechęcił, gdyż wątek umarł.


Myślę, że trzeba NinjaCyborga skontaktować z Trevorem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 09:54 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Jeśli NinjaCyborg deklaruje zrobienie portu przeglądarki dla AmigaOS 4, to jedyne sensowne rozwiązanie to umowa i zatrudnienie na etacie. Co by też nie skończyło się na jednej wersji jak wyszło z Timberwolf.


"niejaki Kronos, administrator Morpzone. Widać nie podobało mu się że Ninja rzucił temat przeglądarki w kontekście systemu AmigaOS 4, więc od razu nazwał go trollem i oszustem."

Często niektóre mniejsze środowiska mają skłonności faszystowskie, daleko nie szukać u nas w Polsce. Chociażby: KOD, Obywatele RP, partia Razem. Chociaż akurat one zostały sztucznie wytworzone przez wrogów Polski. Faszyzm komputerowy też istnieje według mnie, zauważyłem to już jak jeszcze na ppa się udzielałem.

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 10:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja rozumiem że każdy ma swoje poglądy i to szanuje, natomiast Amigaone.pl nie jest portalem politycznym, więc na przyszłośc proszę dyskutować wyłącznie o Amidze :hand:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 12:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
A wracając do tematu, według tego co napisał mi Amig_os, to odbyły się pewne rozmowy w tej sprawie z ludźmi decyzyjnymi, więc kto wie, może coś się jednak urodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 14:25 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
Niestety znowu dały o sobie znać wojenki. Pierwsze kilka komentarzy było pozytywne, no ale potem do akcji wszedł niejaki Kronos, administrator Morpzone. Widać nie podobało mu się że Ninja rzucił temat przeglądarki w kontekście systemu AmigaOS 4, więc od razu nazwał go trollem i oszustem. NinjaCyborg po takich reakcjach chyba się zniechęcił, gdyż wątek umarł.


Myślę że tu przemawia twoja niechęć do MorphOSa i trochę nadinterpretujesz sytuację. Reakcja tego ninjacyborga była zaskakująco agresywna jak na człowieka mającego chęć zarobić kasę, przy okazji robiąc coś dla systemu ze swojej młodości.

Ja bardzo też bym chciał dobrą przeglądarkę, ale jakoś sceptycznie podchodzę do tego gościa.
Co zaś się tyczy decyzyjnych ludzi, to po pierwsze potrzebne jest całe środowisko amigowe żeby zebrać tyle kasy, a po drugie obawiam się decyzji aeonu i hyperionu, bo doświadczenie pokazuje że nie zawsze patrzą dalej niż czubek swojego nosa.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 14:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja tylko napisałem kto pierwszy rzucił kamieniem, a jakby popatrzeć kto rzucił drugi i trzeci to też tropy prowadzą w jedną stronę. Nigdy wcześniej tego nie robiłem ale od jakiegoś czasu lubię sobie wejść raz czy dwa razy w miesiącu na Morphzone, zwłaszcza na wątki typu Cloanto vs. Hyperion, tam dopiero widać co to znaczy "niechęć" czy wręcz nienawiść. Potem można wejść na Amiga.org czy AW i jakoś dziwnie się składa że te same osoby występują tam w głównych destrukcyjnych rolach. No ale odbiegłem od tematu.

Tak nawiasem mówiąc miło jest znowu widziec Cię wśród "žywych". :thumbup: Kopę lat :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 15:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Radek Cz napisał(a):
Co zaś się tyczy decyzyjnych ludzi, to po pierwsze potrzebne jest całe środowisko amigowe żeby zebrać tyle kasy, a po drugie obawiam się decyzji aeonu i hyperionu, bo doświadczenie pokazuje że nie zawsze patrzą dalej niż czubek swojego nosa.


NinjaCyborg zaoferował swoją prace wraz z zespołem developerów którzy mają doświadczenie w omawianym temacie.
To nie są pieniążki Tylko dla niego.

PS.
Myślę,że pieniądze nie są problemem dla rozmówcy ;) ... tylko czy NinjaCyborg z zespołem developerskim jest w stanie spełnić marzenia Amigowców.
Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty - jeśli tylko jakieś będą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 16:16 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
Ja tylko napisałem kto pierwszy rzucił kamieniem

Mało mnie interesuje kto pierwszy rzucał. Zbyt mocno wszyscy skupiają się na problemie,
a zbyt mało na rozwiązaniu. Wojny, niechęć, i wzajemne podpieprzanie do niczego dobrego nie doprowadzi.

Mufa napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc miło jest znowu widziec Cię wśród "žywych". :thumbup: Kopę lat :P

Dzięki za miłe słowa, z wolna powracam z niebytu.

amig_os napisał(a):
NinjaCyborg zaoferował swoją prace wraz z zespołem developerów którzy mają doświadczenie w omawianym temacie.
To nie są pieniążki Tylko dla niego.

Kłopot w tym że nic o nim i jego zespole nie wiadomo, przechwałki można sobie pisać, tak jak zrobił gość od turbin Phase5. Jakoś tak bardzo podobnie reagował, nawet gdy prototyp okazał się lipą. Ale ja nie skreślam Ninjy. Mam nadzieję że coś z tego będzie, byle w tym stuleciu.

amig_os napisał(a):
PS.
Myślę,że pieniądze nie są problemem dla rozmówcy ;) ... tylko czy NinjaCyborg z zespołem developerskim jest w stanie spełnić marzenia Amigowców.
Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty - jeśli tylko jakieś będą.

Dość mam uzbrajania się w cierpliwość, od półtora roku nie mogę się doprosić o nowy uBoot do swojej X5000, który powinien leżeć na serwerze dostępny dla każdego kto kupił X5000. Lamerstwo amigakit jest przytłaczające.

Gorzkie słowa, ale niestety nic się nie zmienia na lepsze, dostajemy jakieś pierdoły albo rzeczy duże które nie są wykorzystywane.
Nie chce mi się wspierać kupnem Enhansera czy SketchBlocka takich ludzi, bo pisałem do nich i nawet nie dostałem odpowiedzi,
więc niech się wypchają sianem.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 17:13 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Radek Cz napisał(a):
Gorzkie słowa, ale niestety nic się nie zmienia na lepsze, dostajemy jakieś pierdoły albo rzeczy duże które nie są wykorzystywane. Nie chce mi się wspierać kupnem Enhansera czy SketchBlocka takich ludzi, bo pisałem do nich i nawet nie dostałem odpowiedzi, więc niech się wypchają sianem.


Smutno nam to czytać :(


Ostatnio edytowano wtorek, 18 gru 2018, 17:18 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2018, 17:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No cóż Matthiew jest ciężki w kontakcie i to nie nowość ale np. Hans odpowiada zawsze. Natomiast z autorem Sketchblocka też nie narzekałem na kontakt, fakt że nie dyskutowałem z nim na temat tego programu a na temat jednego z elementów przytoczonego przez Ciebie ES.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO