Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 19 mar 2024, 09:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 11:34 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
adam napisał(a):
Mam pytanie odnośnie debugowania.
Jak to jest rozwiązane w X5000? Czy karta na Xorro działa z nią? Ma wogóle ktoś z was tę kartę?
No i jak wygląda sprawa przez port szeregowy - zdaje się że muszą być ustawione jednakowe prędkości po obu stronach? Da się w X5000 to skonfigurować? Jak należy skonfigurować klienta (Amige 1200/PC) aby moc odbierać wiadomości od płyty X5000?


Nie wiem jak to jest w AmigaOne X5000 - kompletuje części i czekam na upublicznienie RadenoHD v3 Polaris bo taką zakupiłem.

W AmigaOne X1000 używam do debugowania:

- Kernel debug (wpis w Kicklayout)
- kabelka COM 9-pin z AmigaKIT (przelutowany zgodnie ze schematem AmigaOneX1000)
- przejściówki COM 9-pin ŻEŃSKI <-> USB w celu podpięcia do komputera PC
- program PUTTY (PC)

Opis działania:

http://wiki.amigaos.net/wiki/Advanced_S ... ging_Guide

Kabelek COM z AmigaKIT:

https://amigakit.amiga.store/catalog/pr ... ts_id=1062

AmigaOne X1000 Internal Serial Cable:
Connects to the serial header on the X1000 motherboard and provides 1x Serial 9-pin D-Sub port (Male).
This cable is essential for capturing serial debug output.
Connects on X1000 motherboard at either RS232 #0 or RS232 #1 with the black wire nearest the white arrow printed on the motherboard's silkscreen.

https://amigakit.amiga.store/catalog/im ... -cable.JPG


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 11:47 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
W sprawie karty xorro może wypowiedzieć się tylko Lyle Haze który ma największe doświadczenie w tym temacie.

https://sites.google.com/site/takeaprog ... contact-us


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 15:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
Ja robiłem dokładnie tak samo jak Amig_os, z tą różnicą że nie kupowałem kabelka od płyty NEMO do wyjścia COM na obudowie, tylko samemu zlutowałem, bodaj używając wtyczki audio, jaka niegdyś była dostarczana do starych napędów CD-ROM, kabelek, który bezpośrednio z płyty X1000 łączył się z PC. Mniej elegancko, ale równie skutecznie, no i zawsze parę funciaków w kieszeni ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 15:19 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
No tak :) Zapytałem bo słyszałem że w X 5000 może być z tym kłopot (prędkość portu ustawiona na sztywno, i po drugiej stronie wysypuje śmieci).
Nie żebym miał X5000, ale że żyłka kronikarza u mnie jest, a coś tam sobie pisze, chcę żeby rzetelnie było.
Będzie jeszcze wiele pytań "dziwnych", przez najbliższych kilka miesięcy, z mojej strony. No ale ja myślę, że odpowiedzi z pożytkiem dla wielu. Amigowej wiedzy po polsku nigdy za wiele.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 18 maja 2018, 18:49 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
adam napisał(a):
No tak :) Zapytałem bo słyszałem że w X 5000 może być z tym kłopot (prędkość portu ustawiona na sztywno, i po drugiej stronie wysypuje śmieci).
Nie żebym miał X5000, ale że żyłka kronikarza u mnie jest, a coś tam sobie pisze, chcę żeby rzetelnie było.
Będzie jeszcze wiele pytań "dziwnych", przez najbliższych kilka miesięcy, z mojej strony. No ale ja myślę, że odpowiedzi z pożytkiem dla wielu. Amigowej wiedzy po polsku nigdy za wiele.


Zauważ, że mówisz o X5000, ze starą wersją Uboota.
Niektórzy już mają nową wersję w X5000 z poprawionymi błędami mi. poprawna detekcja wszystkich gniazd USB etc.
Może Twoja obawa jest już niepotrzebna ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO