Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 13:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 19 lut 2018, 01:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Do pobrania ze strony producenta: program z instrukcją i numerem seryjnym.

http://www.tvpaint.com/forum/viewtopic.php?t=11

--- Copy & Paste ---

The Amiga version of TVPaint 3.59 is available for free DL

Post by TVPaint » 14 Feb 2006, 14:12
The last Amiga version (1994) of TVPaint 3.59 is available for free download !

TVPaint is a three layer paint and compositing program. It includes tools like Pen, Airbrush, Chalk, Pencil, Crayon, and cutout Brushes along with an easy to use scripting language for multiple task operations. There are over 2400 drawing and image processing combinations available. In addition, it includes the ability to do bump maps, smears, perspectives, blur, grain, and chroma key.

http://www.tvpaint.com/forum_attachment/TVPaint.zip

--- End ---


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 lut 2018, 03:38 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Czy mi się wydaje, czy też Deluxe Paint V oferuje więcej możliwości niż TV Paint, z wyłączeniem tego, że TV Paint działa na karcie graficznej, a Deluxe Paint V działa na OCS/ECS/AGA?

Przykładowo w Deluxie rysowanie za pomocą kredy (chalk) to tylko jedna z ogromnej palety możliwości. Można tworzyć też własne narzędzia malarskie.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 lut 2018, 08:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
TV Paint działa w 24 bit, DPaint nie.
Czasami DPaint nie wystarcza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 lut 2018, 08:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
TvPaint za darmo, to już był dostępny lata temu. Moja wersja pochodzi ze starej płytki ACS, gdzieś w 1998r lub pierwszej połowy 1999 roku.

Co do porównań z DeluxePaintem, to DP ma jedną przewagę, mianowicie możliwości animacyjne, TvPaint w wersji amigowej ich nie ma, dopiero potem je dodano i w późniejszych latach przekształcił się w typowy program do animacji, gdzie możliwości rysownicze były jedynie dodatkiem.

Natomiast generalnie w przypadku tworzenia statycznego obrazu DP nie umywa się do TVPainta. Przede wsyztkim DP w wersji AGA pracuje na palecie 256 kolorów, natomiast TVPaint mozna powiedzieć, co byłoby jednak nieprawdą na 1024 kolorach. Tak naprawdę bowiem na pełnej 24 bitowej palecie barw, ale te 4 palety po 256 kolorów, to mamy zdefiniowane pod ręką (a w czasie pracy możemy je zmieniać i uzyskać więcej, co oczywiście nie popsuje obrazka). Posiada warstwy, co prawda tylko 3 ale jednak. Posiada też więcej opcji rysowania "spod kreski", których jest aż 17.

Ja już nie pamiętam dobrze, bo na serio nie używałem DP ze 20 lat, wiem że też miał trochę opcji np.smear ale dajmy na to takiego pantographa, który pozwalał na kopiowanie na żywo piksel po pikselu innego fragmentu obrazka do innego fragmentu (wiem że może niezrozumiale to brzmi, lecz gdy uruchomisz TvPainta to zorientujesz się o co chodzi) to w Deluxe Paincie nie pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 lut 2018, 11:25 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
TvPaint za darmo, to już był dostępny lata temu. Moja wersja pochodzi ze starej płytki ACS, gdzieś w 1998r lub pierwszej połowy 1999 roku.


Zgadza się, ... ale fajnie mieć pod ręką źródło bezpośrednio od producenta ze wszystkimi potrzebnymi zgodami na bezpłatne u żywanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 lut 2018, 08:32 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Co do porównań z DeluxePaintem, to DP ma jedną przewagę, mianowicie możliwości animacyjne (...)

Sądzę, że możliwości Animacyjne to nie jedyny atut Deluxe Painta. :) Np. DPaint V ma port ARexxa, który służy do tworzenia skryptów i makr, które - odpowiednio użyte - sprawią, że program zyskuje wręcz nieograniczone możliwości. Jak ktoś nabierze wprawy w używaniu tej cechy DPainta, będzie mógł uzyskiwać pożądane efekty znacznie szybciej i mniejszym nakładem pracy.

Mufa napisał(a):
Natomiast generalnie w przypadku tworzenia statycznego obrazu DP nie umywa się do TVPainta. Przede wsyztkim DP w wersji AGA pracuje na palecie 256 kolorów, natomiast TVPaint mozna powiedzieć, co byłoby jednak nieprawdą na 1024 kolorach. Tak naprawdę bowiem na pełnej 24 bitowej palecie barw, ale te 4 palety po 256 kolorów, to mamy zdefiniowane pod ręką (a w czasie pracy możemy je zmieniać i uzyskać więcej, co oczywiście nie popsuje obrazka).

Tak, to prawda że Amiga z układami AGA wyświetli do 256 kolorów jednocześnie w trybie indeksowanym. Jednak jeżeli chodzi o paletę, to Deluxe Paint V ma możliwość definiowania obszernych zestawów kolorów, których rozmiar może być większy niż kolorów w obrazku. Wówczas takie kolory można podmieniać w obrazie, eksperymentować z różnymi kolorami itp.

Ponadto DPaint V ma coś takiego jak Mikser, który służy do łączenia barw - tak jak robią to artyści. Mikser pracuje zawsze w trybie RGB, niezależnie od trybu obrazka, zatem jest możliwość uzyskania dowolnej barwy na AGA i nie popsucia kolorów w obrazku.

Jednakże tak jak pisałem chciałbym wyłączyć możliwość pracy z kartą graficzną z porównania i skupić się na porównaniu możliwości, narzędzi malarskich i efektów.

Mufa napisał(a):
Posiada warstwy, co prawda tylko 3 ale jednak. Posiada też więcej opcji rysowania "spod kreski", których jest aż 17.

Deluxe Paint nie ma warstw. Natomiast ma możliwość pracy z tłem (Background) i pierwszym planem (Foreground). Tło można zablokować, tak by można było w każdej chwili je odtworzyć.

Ponadto DPaint ma coś takiego jak Stencil, gdzie można zablokować jakiś kolor (lub pierwszy plan) i malować tylko na tym obszarze, na którym chcemy. Pozostały obszar pozostanie nietknięty.

Mufa napisał(a):
Ja już nie pamiętam dobrze, bo na serio nie używałem DP ze 20 lat, wiem że też miał trochę opcji np.smear ale dajmy na to takiego pantographa, który pozwalał na kopiowanie na żywo piksel po pikselu innego fragmentu obrazka do innego fragmentu (wiem że może niezrozumiale to brzmi, lecz gdy uruchomisz TvPainta to zorientujesz się o co chodzi) to w Deluxe Paincie nie pamiętam.

Co do filtrów, to DPaint V ma ich mało. Jest to program do malowania, a nie do image processingu. Ale ma również możliwość malowania za pomocą tzw. Mediów oraz Tekstur. Przyznam, że jeszcze z nich nie korzystałem, ale na pewno się z nimi zapoznam. :)

Jako, że TV Painta nie znam, mógłbyś przybliżyć jego podstawowe możliwości? Czy namalowałeś w nim coś ładnego? ;)

Deluxe Paint V to naprawdę świetny program malarski. Ale zapomniany, bo działa na AGA. Często panuje stereotyp, że w DPaincie można robić tylko Gradienty, a wynika to zazwyczaj z nieposiadania oryginalnej instrukcji do programu, która wprowadza w tajniki i niesamowite możliwości tego programu. ;)

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 lut 2018, 14:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):

Ponadto DPaint ma coś takiego jak Stencil, gdzie można zablokować jakiś kolor (lub pierwszy plan) i malować tylko na tym obszarze, na którym chcemy. Pozostały obszar pozostanie nietknięty.


No tak, możliwości maskowania to ma każdy program graficzny, więc nie jeest to jakaś unikatowa cecha DPainta.

Cytuj:
Jako, że TV Painta nie znam, mógłbyś przybliżyć jego podstawowe możliwości? Czy namalowałeś w nim coś ładnego? ;)


Nie wiem czy można to nazwać ładnym, bo dzisiaj jak na to patrzę to zadowolony nie jestem, ale ten obrazek z załącznika, to zdaje się ostatnia produkcja jaką stworzyłem w TvPaint tak dla sportu. Przy czym jak to pewnie dobrze widać, nie wszystko było robione w TVPaint, nagrobki i księżyc były renderowane w Bryce na emulowanym Macu, ostrze noża było robione w programie do tworzenia napisów Candy Factory, a zagięty róg, to musiał być zapewne ImageFX lub ArtEffect. Tak więc namalowane w TVPaint były tylko łapa szkieletu, peleryna mnicha i trawa. No ale je nigdy nie aspirowałem do wystawiania się gdzieś w konkursach pixel artu, więc mogłem sobie prywatnie na takie eksperymentowanie i mieszanie styli pozwolić (co oczywiście nie oznacza że nie robilem też w całości rysowanych prac).


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO