Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 14:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 20:09 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
...ani też nie będzie żadnej dużej obniżki ceny systemu.

No ja na to powiedziałbym - tak i nie. Ciężko pisać gdy pisać o szczegółach nie można. Jedyne co mogę
skrobnąć to to, że będzie zmiana w sposobie finansowania. Poza tym zgadzam się całkowicie, system
potrzebuje dopływu gotówki bo inaczej nie będzie się rozwijał przy tej bazie programistów, to nie linux.

Jeśli chodzi o ACube, to ja uważam że jeśli jakieś rozwiązanie się nie sprawdza to umrze śmiercią naturalną,
to znaczy jeśli ludzie będą woleli rzeczywisty/namacalny sprzęt amigowy to dalej będą od nich kupować,
a jeśli nie to ACube zdechnie i będzie szkoda, no ale po co sztucznie podtrzymywać go przy życiu.
Może to skłoni ich do wypuszczenia czegoś na tyle atrakcyjnego że ludziska skuszą się pomimo że winuae
jest za darmo i szybsze. Taka sama zasada jak przy kupowaniu klasyków, przecież uae są darmowe a ludzie
i tak wydają kupę pieniędzy na ponad dwudziestoletni sprzęt, między innymi ja też wolę prwdziwe Amigi,
winuae używam tylko żeby coś szybko sprawdzić po zassaniu z neta, przesłuchać modułek, bo jest wygodniej,
wszystko inne robię na mojej A1200 albo A500.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 20:19 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
A ja mam obawy czy dla sprzetu, dla AOS, Hyperion w ogole ma jakas strategie. Na dzis wyglada to tak. ACube z racji ukonczenia SAM460RC jeszcze jakos ta plyte bedzie staral sie sprzedawac. Obiecana dwa lata temu przez Trevora plyta mid-range sie nie pojawi. Cyrus z racji mocy, nie osiagalnej jeszcze dla WinUAE, bedzie sprzedawanay dla najwiekszych fascynatow. Oprogramowanie jej "mocy" bedzie trwalo miesiacami/latami...a potem wszyscy bedziemy juz na emeryturze :lol: Moze wiec jakies rewolucyjne zmiany, aby cokolwiek jeszcze z tej marki wydusic sa konieczne...bo ta cisza pomalu odstarsza ostatnich "wierzacych".

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 20:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Radek Cz napisał(a):
Mufa napisał(a):
...ani też nie będzie żadnej dużej obniżki ceny systemu.

Jedyne co mogę skrobnąć to to, że będzie zmiana w sposobie finansowania.


O matko, sądowana już subskrypcja/abonament :roll:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 20:36 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Przemek napisał(a):
dla najwiekszych fascynatow
No ja myślę że Amiga w każdej postaci jest właśnie dla nich. Więc taki argument jest nie trafiony.
Mi też się nie podobają opóźnienia, ale w dużej mierze jest winna AX1000, a raczej brak procków do niej. Gdyby nie to hyperion
nie pchał by się w Cyrusy, bo to dla nich w tej chwili wrzód na dupie, bo muszą robić jeszcze raz to co robili dla AX1000, czyli
przystosowywać soft pod nowy sprzęt. Tak czy inaczej mam nadzieję że wyjdzie to nam wszystkim na amigowe zdrowie.

Cisza, jaka się dobywa z Hyperionu, też mi się nie podoba. Nie wiem czy nie chcą za dużo gadać żeby się nie sparzyć jak AEON
laptopem, czy może jest jakiś inny powód, ale ludzie w dzisiejszych czasach chcą mieć wszystko na już, tu i teraz. Nie ma
cierpliwości i nie będzie, bo do tego przyzwyczaiły nas korporacje - kupuj dużo, wyrzucaj i kupuj znowu. Ale jak wiadomo
w naszym świecie tak się nie dzieje. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję że jak już Cyrusy będą
oprogramowane, wtedy wszystko pójdzie szybciej do przodu.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 20:41 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Przemek napisał(a):
O matko, sądowana już subskrypcja/abonament :roll:
He he, nie mogę napisać tak czy nie. Ale gdyby nawet to dlaczego nie, teraz wszyscy chcą haraczu co miesiąc/rok/tydzień.
Adobe już nie sprzedaje swoich programów tylko chcą żeby płacić im haracz bo tak łatwiej opanować piractwo i pozornie taniej
dla kupującego (przynajmniej na starcie), w ten sposób zmuszając żeby "kupować dużo i wyrzucać często", bo w innej sytuacji
używałbyś starej już nie wspieranej przez nich wersji i gówno by z tego mieli

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 22:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Co do sprzetu dla fascynatow. Mialem na mysli to, ze tylko maly procent z dotychczas zainteresowanych bedzie mialo "zywy" sprzet z PPC. Czyli nisza w niszy. A to znaczy jeszcze mniej uzytkownikow. Dwostu, trzystu? Jeszcze mniej programistów. Czyli ilu? Dwoch, trzech?

Co do subskrypcji. Na AW byla ankieta. Wynik? Kilkadziesiat procent zadeklarowalo porzucenie AOS. A o przyczynach nie ma sensu dyskutowac. Ja raczej tez spasuje. Jezeli nas stac na redukcje 300/400 aktywnych uzytkownikow do 100/200 to OK.
Mam nadzieje, ze raczej mowa o platnych, wiekszych updatach....

PS. Ja czekam na jakis sredni sprzet od dwoch lat a Ty piszesz o "chceniu szybko i duzo". Absolutnie to nie jest prawda.
Gallium powstaje od czterech. Stery sponsorowane przez AEon na koniec roku zalapia opoznienie chyba dwa lata. Jezeli to jest szybko to jednak tez sie nie zgodze ;) Odplyw uzytkownikow jest niestety bardzo widoczny. Wielu z nich juz nie wroci.
Mysle, ze te ostatnie pare lat przyblizylo nas do przyslowiowego konca...

PS2. Nie jest wazne czy winna opoznien jest X1000 czy brak srodkow czy zla pogoda...Kto nic nie robi nie popelnia bledow ale akurat te popelnione, w tak malym srodowisku, moga zawazyc na jego byc albo nie byc...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 22:49 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Przemek napisał(a):
Co do subskrypcji. Na AW byla ankieta. Wynik? Kilkadziesiat procent zadeklarowalo porzucenie AOS.
No tak, bo bubki chciały by wszystko za darmo, a za darmo to można kopa w tyłek dostać. Nie wiem jaka opłata by ich zadowalała.
Niech sobie policzą ile wydają miesięcznie na fajki, piwo i inne głupoty i ile są w stanie zapłacić by ich system żył i się rozwijał.
Krzykaczy i troli wszędzie pełno. Na zachodnich portalach/forach idiotów nie brakuje, a wręcz jest ich więcej niż na naszych.

Przemek napisał(a):
Mam nadzieje, ze raczej mowa o platnych, wiekszych updatach....
hehe numer dwa - woda w ustach

Przemek napisał(a):
Ja czekam na jakis sredni sprzet od dwoch lat a Ty piszesz o "chceniu szybko i duzo"
Ja nie mówię że ty chcesz szybko i dużo, mam na myśli że takie czasy są teraz i wszyscy tak właśnie się zachowujemy, a kto i za co ma robić system
gdy trole z AW deklarują ze płacić nie będą...

Przemek napisał(a):
Kto nic nie robi nie popelnia bledow ale akurat te popelnione, w tak malym srodowisku, moga zawazyc na jego byc albo nie byc...
No właśnie takim wypadkiem przy pracy było niezapewnienie sobie odpowiedniej ilości procków, więc mowa że kto nic nie robi jest nieuzasadniona bo właśnie robili i popełnili błąd za który teraz płacimy opóźnieniami.

Dyskutować możemy długo, natomiast jest jedna niepodważalna rzecz - za darmo nikt nic nie zrobi. A gdy zyski są tak marne nie można się spodziewać że wszystko pójdzie szybko i gładko. Rozumiem twoje zniecierpliwienie, ja też chciałbym mieć już sprzęt razem z systemem i ich używać, ale niestety muszę jeszcze troszeczkę poczekać.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 wrz 2014, 23:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
"Kto nic nie robi" to nie byl zarzut tylko stwierdzenie, ze Hyperion robil ale akurat to byl blad ;)
Nie jest wazne jak nazwiesz ludzi uczestniczacych w ankiecie ale niebranie tego pod uwage to juz szkolny blad przy wprowadzaniu produktu na rynek. Ludzi drazni idea subskrypcji a nie koniecznosc placenia. W wiekszosci to stara gwardia, ktora nie lubi takich "nowosci". Glosowali za platnymi ale czestszymi aktualizacjami. A zreszta, jezeli grupa docelowa to krzykacze i bubki, to trzeba to brać pod uwage. :P Nie draznisz sie z psem nie liczac sie z tym, ze cie ugryzie. Nie wprowadza sie subskrypcji jezeli wieksza czesc malutkiego srodowiska tego nie chce. W przeciwnym wypadku to co najmniej brak wyobraźni ;)

Ogolnie to ja nie sugeruje komus zlej woli tylko raczej mozliwosci wlodarzy koncza sie na kilku programistach i kilkuset tysiacach dolarow. A tu trzeba milionow. Tylko przypominanie sobie tego co jakis czas jest bolesne i mowi wiele o ludzkiej naiwnosci. :lol:

PS. Nawet dobry pomysl wprowadzany zbyt dlugo moze nie przyniesc zamierzonego efektu. Przykladem jest tu TW, ktory jak stwierdzil S. Solie "nie jest juz konieczny". Co nawiasem mowiac zakrawa na maly skandal ($ z bounty).

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 wrz 2014, 08:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Czegokolwiek by Hyperion w tej kwestii nie zmienił, to i tak znajdą się ludzie niezadowoleni. Jeśli byłby abonament, to byliby źli bo wszak nigdy wcześniej go nie było. Jeśli byłby płatny jakiś większy update to też by byli niezadowoleni bo np. pierwszy update był dość duży a darmowy, nie mówiąc już o potężnych uaktualnieniach AmigaOS 4.0.

Tak więc zakładając teoretycznie że coś w tej kwestii zmienią, mogą być na 100% pewni że stracą wizerunkowo, zwłaszcza że poza samymi zainteresowanymi klientami na forach pełno jest ludzi którzy tylko czekają na pretekst do czarnego PR. Z drugiej strony w kapitaliźmie nie ma tak że ktoś bierze kasę zupełnie za darmo. Jeśli będą chcieli od amigowców pieniądze, to muszą im w zamian zaoferować nowy towar.

To że ludzie się zniechęcają, to że system nie licząc drobnych uaktualnień dziennych, ostatni update (i to też malutki) otrzymał w listopadzie 2012 roku to fakt. Może więc pomimo tego że za ulepszenia w systemie trzeba by płacić, paradokslanie zniechęcenie czy odpływ zostanie zatrzymany, bo środowisko przynajmniej będzie namacalnie widziało że system się rozwija.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 1 lis 2014, 18:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Pobawiłem się trochę w ten weekend i uważam ten czas za stracony. Być może i na necie są gdzieś testy pokazujące że najbardziej wydajne i7 (droższe od samej SAM440), przeganiają Samanthę w niektórych zastosowaniach, ale ogólnie nie wydaje mi się by komfortem pracy taki system na WinuAE, chociażby trochę zbliżył się do najwolniejszego komputera Acube. Poza tym postawienie systemu jest dosyć uciążliwe dla typowego użytkownika. Trzeba kombinować, dociągać zewnętrzne komponenty, a każda zmiana w ustawieniach WinUAE może powodować że system nie ruszy (np. ustawienie partycji dla katalogu zamiast w pliku).

Myślałem by napisać artek o WinUAE i AmigaOS 4.1 na bloga, ale po tym co widziałem ręce mi opadły .... może za pół roku. Póki co na moim czterordzeniowym, stacjonarnym I5 3.2Ghz, który jest jakby nie patrzeć sprzętem dużo wydajniejszym od komputerów używanych przez większość typowych użytkowników (którzy zazwyczaj siedzą na laptopach), praca z systemem AOS 4.1 na WinUAE jest tragedią :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 1 lis 2014, 20:27 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Ja uważam WinUAE, a szczególnie emulację PowerPC tylko za ciekawostkę, na tym nie można poważnie pracować. Poważna praca odbywa się na prawdziwych komputerach, takie emulowane mogą łatwo zawieść, są trudne w konfiguracji. WinUAE to jest zaledwie emulator, a nie program - kombajn, który jednocześnie obsłuży emulację wielu innych komputerów, jak również mnogości kombinacji, jakie powstają.

Taki przykład pokazuje dlaczego emulacja nie jest rozwiązaniem, jak również dlaczego jedna osoba nie powinna rozwijać tak dużych programów. Autor WinUAE, z racji ograniczonych nakładów, dołącza istniejące rozwiązania w emulacji procesorów PPC i tym samym powoduje, że traci kontrolę nad kosztem swojego programu i w rezultacie jego program staje się nieużywalny nawet na Twoim i5...

To nie jest jedyny przykład takiego zjawiska, które niestety powoduje, że programiści piszą soft nieużywalny. Jako dowód, że można inaczej podam przykład mojego edytora ikon. Program bardzo prosty, ale działa szybko i sprawnie. Ludzie wolą ogromne kombajny, których doprowadzenie do używalnej prędkości jest poza ich zasięgiem, poza ich umiejętnościami.

P.S. Mówię to jako szczęśliwy student drugiego roku Informatyki na studiach stacjonarnych na państwowej uczelni. ;)

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 lis 2014, 12:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Zobaczymy jak to się rozwinie. Jedno jest pewne, aby używanie emulowanego PPC było komfortowe, potrzebna jest optymalizacja, optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja. Przejście na szybszy procesor niewiele daje, bo jeszcze nie ma tak szybkich procesorów by WinUAE PPC pędziło, zamiast człapało. Takie podejście jest zdaje się zgodne z Twoimi ideami, nie raz wszak wyrażałeś opinię że kiedyś to ludzie dopieszczali programy, a teraz idą na łatwiznę mówiąc "kup lepszy sprzęt".

Zatem zobaczymy czy za kilka miesięcy będzie to chodziło lepiej na i5 czy tak samo jak teraz. Jeśli tak samo, to przyznam Ci rację że Willen niepotrzebnie marnował czas, jeśli będzie działało dużo wydajniej, to znaczy że współczesni developerzy, również potrafią optymalizować swoje programy

A Twój program do ikon zapowiadał się całkiem nieźle, tyle tylko że brakowało mu jakiejś zupełnie podstawowej funkcjonalności (zdaje się wypełniania kolorem, o ile mnie pamięć nie myli). Ludzie faktycznie do rysowania ikon używają najczęściej Gimpa, ale po pierwsze to program darmowy, z Twoją tezą o wysokich wymaganiach mogę się zgodzić jedynie połowicznie. I owszem Gimp jest jednym z najbardziej wymagających programów na Amidze, lecz w przypadku obrabiania grafik o normalnych rozmiarach, natomiast w przypadku ikon mamy do czynienia z karłowatymi jak na dzisiejsze czasy rozdzielczościami, a zatem i niewielkimi wymaganiami sprzętowymi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 lis 2014, 19:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Zobaczymy jak to się rozwinie. Jedno jest pewne, aby używanie emulowanego PPC było komfortowe, potrzebna jest optymalizacja, optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja. Przejście na szybszy procesor niewiele daje, bo jeszcze nie ma tak szybkich procesorów by WinUAE PPC pędziło, zamiast człapało. Takie podejście jest zdaje się zgodne z Twoimi ideami, nie raz wszak wyrażałeś opinię że kiedyś to ludzie dopieszczali programy, a teraz idą na łatwiznę mówiąc "kup lepszy sprzęt".
(...)


Moim zdaniem skończy to tak samo jak port AmigaOS4 na MacMini G4.
Powód - brak wsparcia Developerów AmigaOS4.
Czyli totalna partyzantka, jeżeli coś nie zadziała to należy sie męczyć i kombinować samemu :(

PS.
Poniżej, Steven Solie potwierdził brak wsparcia AmigaOS4.1 Fina Edition dla WinUAE:

http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?post_id=93540#forumpost93540

--- Copy & Paste ---

@ChrisH:
Is OS4 officially supporting WinUAE... or was that an unofficial thing?

@ssolie (Amigans Defender):
AmigaOS 4.x does not officially support WinUAE in any way whatsoever.
The demonstration at AmiWest was done by an Amiga fan (Epsilon).

--- END ---


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 sty 2016, 20:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
O ile dotychczas celem Toniego Wilena była emulacja PPC, czego niejako skutkiem ubocznym była obsługa AmigaOS 4. To teraz priorytet się nieco zmienił i Toni rozpoczął pracę nae WinUAE specjalnie dostosowanym do potrzeb AmigaOS 4. Pierwszą wersję można pobrać tutaj: http://www.winuae.net/files/b/winuae_OS4UAE.7z

Aktualnie stan prac przedstawia się następująco:
Kod:
Currently supported UAE devices:
Directory harddrives
uaehf.device (hardfiles). HD_SCSICMD is NOT supported yet

Supported but not tested:
uae.resource
Some "uaelib" functions

Not yet supported (lots more work needed):
uaegfx
bsdsocket.library
uaenative.library
clipboard sharing
uaescsi.device
uaenet.device
virtual mouse driver
on the fly directory harddrive changes
And everything else that was not mentioned


Aktualnie autor nie wypowiedział się jeszcze w sprawie planów obsługi większej ilości pamięci RAM. Ponieważ Toni nie uzyskał żadnych profitów finansowych związanych z zaimplementowaniem emulacji procesora PPC w WinUAE, można go dodatkowo zmotywować darowiznami przekazywanymi za pośrednictwem PayPal


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 21 sie 2017, 15:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Tymczasem na AmigaWorld pojawił się wątek o emulacji SAM460, ciekawe czy finalnie mogłoby być to szybsze względem emulaowanej A4000 z Cyberstormem PPC :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO