Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 29 cze 2017, 05:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 18 cze 2017, 12:35 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Odcienek 16 WS AmiWigilii: Amigowe echa rynku. 3h rozmowy z Adamem: http://www.amigapodcast.com/2017/06/amiwigilia-wydanie-specjalne-16-amigowe.html.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 18 cze 2017, 14:44 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

radzik napisał(a):
Odcienek 16 WS AmiWigilii: Amigowe echa rynku. 3h rozmowy z Adamem: http://www.amigapodcast.com/2017/06/amiwigilia-wydanie-specjalne-16-amigowe.html.

Hmm ... pisze #16 a mówi #17 :)

PostNapisane: niedziela, 18 cze 2017, 19:42 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

radzik napisał(a):

W temacie nowej przeglądarki właśnie wypowiedział się Kas1e :(

--- Copy & Paste ---

http://www.amigans.net/modules/xforum/v ... post107165

Kas1e:

Because of factor everyone know and it is : not big enough user base to spend real resources and real money in , and as result no ability to make any real income.

Browser its kind of heavy application, which need someone working on it full time (and that mean at least 2 thousand euros per month), or even few ppls. In other words that can cost easyly 5-6 thousands _PER MONTH_ to make it "all right", and hire professionals to be on stage with everyday changed internet.

But ok, let's say it will be 1 man, and he will work for 1.5k, now, it will be about 20k for 1 year, if aoen or hyperion can find person who skilled enough, and can drop all his project to work just on one, for 1.5k per month.

Now, how much anyone who will spend 20k (that minimum, but it can be 30,40,50k for year), his time, etc, will got when he will sale that browser ?:) Answer is: nothing. There will be about 100 sales maximum, if it will be around 100$. If it will cost more, then there will be about 50-70 sales in whole :)

So, kind of strange to spend 20k (or more) , loose time, etc, etc, to got in end 10k at maximum.

And i even do not point on that fact, that person who can be hired for such job, should know very well internals of amigaos, be sane, share beta-version every week, listen to all bugreports, etc, etc.

And all that mean of course usage of webkit probably, mantining ppc version of all jits in webkit and so on. Be in sync with gazilion of changes webkit devs do every day.

In other words, i dind't see how with current user base, you can expect that anyone will worry about something like new browsers , even based on something opensourced like webkit.

--- End ---

PostNapisane: niedziela, 18 cze 2017, 20:32 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Bardzo głupie wyliczenia podał: 100 kopii oprogramowania po 100 dolarów nie da zwrotu kosztów, to wyższa cena da sprzedaż 50-70 kopii i nie ma sensu.
A dlaczego nie policzył 200 kopii po 50 dolarów? Że nie wspomnę o 400 kopiach po 50 dolarów które dadzą całkowity zwrot kosztów?
Że nierealne 400? Bardziej jak gra, posiadacz NG prędzej da te 50 dolców na przeglądarkę, raz do roku, która mu pozwoli używać NG jako NG, niż na jakiś remake który niekoniecznie mu podejdzie.
Słucham twardo, właśnie jestem w momencie jak Adam Zalepa tłumaczy że G5 jest wolniejsze od G4 przy programach 68k. Cuda-dziwy.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 08:54 
Administrator
Administrator

Może Odyssey nie jest najlepszym przykładem, głównie ze względu na to że najpierw w różnej formie, można ją było pobrać gdzie indziej, a dopiero mniej więcej pół roku po ostatnim fiksie, całość trafiła na OS4Depot. No ale np. ostatnia wersja TimberWolfa na samym tylko OS4Depot miała prawie 3.5 tysiąca pobrań plus dodatkowo 1.5 tysiąca na Aminecie. Choć na mojego nosa ten drugi serwis generuje większa liczbę pobrań przypadkowych. Niemniej jak by nie patrzeć było 5 tysięcy pobrań i nawet gdyby zastosować metodologię liczenia jaką promujesz, czyli dzielenie na 3 to mamy 1600 osób zainteresowanych przeglądarką. Myślę więc że co czwarty z nich skłonny byłby zapłacić te 50 euro i zebranie sumy jest jak najbardziej realne.

Zgadzam się że przeglądarka, to nie gra, którą część mogła już wcześniej kupić i ograć na PC (i to w dodatku w preorderze, bo jestem pewny że jeśli te Wings Remastered wreszcie wyjdzie, to te 300 egzemplarzy sprzeda się na pniu) tutaj krąg zainteresowanych byłby większy. To też nie jest DropBox, którego nie każdy musi używać, to jest ewidentnie najważniejszy program i te 400 osób powinno się znaleźć. Wiem że co prawda w przypadku Bounty, było jedynie 200 donatorów, ale co innego dobrowolny datek i świadomość że przeglądarka i tak będzie dostępna dla wszystkich a co innego personalny klucz, bez którego nie można by normalnie używać przeglądarki powiedzmy dłuzej niż przez 3 minuty. Pytanie tylko czy względy licencyjne pozwalałyby np. na skomercjalizowanie OWB.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 09:37 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Pytanie jednak jest glownie kto bedzie portowal/programowal Odyssey czy inna przegladarke. Dyskusja toczy sie tez na zagranicznych portalach. I niestety wychodzi w sumie na to, ze chetnego nie ma i nie bedzie.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 10:37 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

radzik napisał(a):
Pytanie jednak jest glownie kto bedzie portowal/programowal Odyssey czy inna przegladarke. Dyskusja toczy sie tez na zagranicznych portalach. I niestety wychodzi w sumie na to, ze chetnego nie ma i nie bedzie.

Jedyna nadzieja to QT 5.8 z Firefox dla AmigaOS4 albo druga partycja z Linuxem.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 14:13 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

amig_os napisał(a):
Jedyna nadzieja to QT 5.8 z Firefox dla AmigaOS4 albo druga partycja z Linuxem.

Trzecie i jedyne koło ratunkowe to:

Jörg Strohmayer autor Origyn Web Browser.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 15:06 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Po pierwsze nie ma FF na QT, czy sie myle? Po drugie QT... no to jako proteza jakas przegladarka moze byc, ale to QT powstaje i rozwija sie w minmalnie lepszym tempie nie AmiCygnix. Czyli nie rozwija sie. A co do trzeciej opcji pisalem do Jörg, ale zoastalem zlany goracym m... tak mnie Fab potraktowal zreszta tez. Zdaje sobie sprawe, ze jestem nikim. Powinien sie za to wziasc Trevor i Hyperion.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 15:34 
Administrator
Administrator

Na pewno Strohmayer jest wśród tych 22 opłacanych developerów, którymi ongiś chwalił się A-EON, pytanie tylko czy są go w stanie przymusić a może raczej wynagrodzić na tyle by wziął się za przeglądarkę.

W zasadzie odpowiedź jest znana, bo jeden precedens już był z Hansem, któremu jakiś czas płacono normalną pensję i dało to efekt. Tylko że w tym momencie pojawia się jeszcze drugie pytanie, czy kasa zebrana ze sprzedaży sterowników pozwoliła im pokryć tę inwestycję? Tutaj już takiej oczywistej odpowiedzi nie ma.

PostNapisane: poniedziałek, 19 cze 2017, 23:27 
Administrator
Administrator

Przesłuchane, faktycznie poszliście na rekord ;)

W sprawie newsów, to widać od razu że nie gracie. Komentarz Adama mówiący że fajnie że jest Open Tyrian czy Open BOR na wampira, tylko że czemu skoro na NG jest lepiej i szybciej nikt nie chciał tych portów zrobić, to co dużo mówić niezły strzał kulą w płot. Na AmigaOS 4 i Open Tyrian i OpenBOR i Mini Slug i mnóstwo, mnóstwo innych portów, które być może kiedyś zawitają na klasyka, jest dostępna od lat 10 lub jeszcze dłużej. Kontynuując wątek, trudno (przynajmniej oceniając komentarze ludzi na PPA, typu "mam 3FPS w 640x480") się zgodzić z Radzikiem i Adamem, że te gry są grywalne. Grywalne to one są właśnie na NG, o czym dyskutujący najwyraźniej nie wiedzieli.

Nie chcę żeby wyszło że jakoś szczególnie czepiam się Wampira, lecz także news o wsparciu układów AGA "bo są filmy na YT", to trochę śmierdzi lipą. Z filmów, które ja widziałem to było pokazywane np SIM City 2000, czyli gra w którą kiedyś  grałem na swojej X1000, czy to oznacza że moja AmigaOne także posiada wsparcie dla układów AGA?

Jak pokażą jakąś neisystemową, niepromowalną produkcję, typu Alladin czy SuperStardust, to uwierzę w AGĘ w Wampirze, na razie to ta obsługa AGA to na mojego nosa wygląda dokładnie tak samo jak FPU, czyli mamy ale nikt tego nie widział.

W kwestii, którą już komentował Adam Mierzwa, czyli dziwnych wyników testów emulacji 68k na G5 względem G4. To mogę się mylić na moje oko emulator 68K nie był ruszany w Morphosie od wersji 1.x. Faktycznie jak mówi Adam G5 jest trochę inny przez co jest problem z emulacją 68K (zresztą podobnie jak w przypadku PA6T), co już wyszło przy okazji Petunii i E-UAE JIT, które trzeba było specjalnie poprawiać pod kątem tych procków, a dobrze taktowany G4 nadal wygrywał. Ja bym jednak nie przesądzał że to oznacza że już pecety przegoniły o kilka wielkości nowe Amigi. Najszybsza Amiga, to będzie AmigaOne X5000 040, która mam nadzieję wbrew pesymistycznemu przekazowi podcastu, jednak wyjdzie na AmiWest i wtedy się porobi testy i się zobaczy.

Ogólnie to nawet jeśli byłoby wolniej, nie znaczy że musi być gorzej. Odpalenie czegoś starego na nowym systemie daje też inne korzyści, których nie oferował AmigaOS 3.x. W sumie jednak dziwię się że Adam tak wielką wagę przywiązuje do softu 68k i tak intensywnie z niego korzysta. No ale na Morphosie jest 5 razy mniej softu natywnego niż na AmigaOS 4, co wiele tłumaczy. Ja np. poza epizodycznym uruchomieniem ImageFX lub TvPainta (pewnie średnio rzadziej niż raz w miesiącu), nie mogę sobie przypomnieć oprogramowania dla 68k z którego bym korzystał.

Na koniec podsumuję tę ustawiczną jazdę po Hyperionie "innym towarzystwie wzajemnej adoracji" odbijając trochę paletkę i wcielając się w "adwokata diabła". Jak więc odniósłbym się do zarzutów o informacji z podaniem terminu braku deadline będąc dyrektorem Hyperionu :?: Pewnie mniej więcej tak. "Podałem że będzie uaktualnienie systemu w czwartym kwartale 2016 i słowa dotrzymałem (ostatniego dnia ale jednak), tylko po co mam to robić na przyszłość, skoro jeden z drugim i tak zrobi podsumowanie roku wcześniej, pisząć że jak zwykle nie zrobiliśmy nic" :twisted:

PostNapisane: wtorek, 20 cze 2017, 01:15 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cytuj:
"Podałem że będzie uaktualnienie systemu w czwartym kwartale 2016 i słowa dotrzymałem (ostatniego dnia ale jednak), tylko po co mam to robić na przyszłość, skoro jeden z drugim i tak zrobi podsumowanie roku wcześniej, pisząć że jak zwykle nie zrobiliśmy nic"

Rzeczywiście podsumowanie 2016 roku u mnie nie uwzględniało update 1 do Final Update :D Ale nie napisałem że Hyperion nie zrobił nic. Po twojemu: daj linka kto i gdzie to napisał ;)
Hyperion to taki as że jak wprowadzili swoją wersje Workbencha to głównym ficzerem był błąd :mrgreen: Eksperci z działu "na bezrybiu i rak ryba", ale broń ich sobie ile wlezie.

PostNapisane: wtorek, 20 cze 2017, 10:19 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):
Cytuj:
"Podałem że będzie uaktualnienie systemu w czwartym kwartale 2016 i słowa dotrzymałem (ostatniego dnia ale jednak), tylko po co mam to robić na przyszłość, skoro jeden z drugim i tak zrobi podsumowanie roku wcześniej, pisząć że jak zwykle nie zrobiliśmy nic"

Rzeczywiście podsumowanie 2016 roku u mnie nie uwzględniało update 1 do Final Update :D Ale nie napisałem że Hyperion nie zrobił nic. Po twojemu: daj linka kto i gdzie to napisał ;)
Hyperion to taki as że jak wprowadzili swoją wersje Workbencha to głównym ficzerem był błąd :mrgreen: Eksperci z działu "na bezrybiu i rak ryba", ale broń ich sobie ile wlezie.

Ja tylko stwierdzam fakty, podsumowania łatwo znaleźć nie trzeba dawać linków. Np. w podsumowaniu prowadzącego podcast Radzika można było przeczytać sugestie iż Hyperion jest firmą, która nie potrafi dotrzymywać obietnic, co prawda niby w trybie przypuszczającym, no i potem nastąpiła jeszcze aktualizacja podsumowania, mówiąca o aktualizacji systemu, no ale jednak.

Natomiast cokolwiek z złego można mówić o Hyperionie, zwłaszcza w odniesieniu do ciągnących się od lat zapowiedzi AmigaOS 4.2, to zapowiedzi krótkoterminowe są podawane razem z deadline i to jest dotrzymywane. Final Edition miał być pod koniec 2014 roku i był, uaktualnienie miało być w ostatnim kwartale 2016 i było. Tak więc zarzut że nie ma podawanych terminów jest nieprawdziwy.

Prawdziwy jest zarzut co do braku konferencji (może poza Amiwest), no ale przynajmniej kilka razy do roku zamieszczane są wpisy na blogu, które pozwalają się jako tako zorientować co jest robione np. w kwestii systemowej konsoli, czy postępów w zakresie wsparcia dla Tabora. Ja wiem że to może nie do końca profesjonalne, może za mało itp. Jednak nie wiem czemu poważni, znający realia czterdziestolatkowie, porównują Hyperion czy A-EON do działań Apple, Sony czy innych gigantów. Przecież dla nas maluczkich, to punktem odniesienia powinien być np. Morphos, którego nieoficjalny rzecznik prasowy Rzookol, pisze po forach o co raz to nowych datach wypuszczenia wersji 3.10, kręcąc pewnie wcześniej kołem ruletki, w celu wyznaczenia kolejnego terminu. Na tym tle naprawdę czerwona strona nie wygląda źle.

A-EON choć nie podaje konkretnych terminów, też nie można mówić że nie podaje żadnych planów, wszyscy tutaj przecież dyskutowaliśmy o Libre Office czy Guten Princie. Nawet ten znienawidzony AmigaKit, który dla mnie jest najmniej ciekawą figurą naszego środowiska, podaje regularne, opatrzone zrzutami ekranowymi informacje o postępach w rozwijanego pod skrzydłami Amiadeveloper.com oprogramowania, którego jest koordynatorem.

Zatem nie można mówić że nie wiemy nic na temat tego co się dzieje.

PostNapisane: środa, 21 cze 2017, 20:32 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Fakt, soft który działa na p96, lepiej uruchamiać na vampire na p96.

PostNapisane: piątek, 23 cze 2017, 00:04 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cytuj:
Nawet ten znienawidzony AmigaKit, który dla mnie jest najmniej ciekawą figurą naszego środowiska, podaje regularne, opatrzone zrzutami ekranowymi informacje o postępach w rozwijanego pod skrzydłami Amiadeveloper.com oprogramowania, którego jest koordynatorem.

Jakoś nie trafiłem na tę stronę. Zakładam że literówka i miałeś na myśli amigadeveloper.com. Ale tam nic nie ma, zresztą ta strona chyba z półtora roku była pustą domeną, a teraz jest ledwo stronka do kontaktu. Gdzie są te informacje?

Jest na ten rok jakaś mapa drogowa (kilka lat temu na AmiWest była ale z filmu nic nie dało się odczytać)?
Znasz choćby przybliżony termin (plus minus pół roku - niech będzie) co się kiedy ukaże?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]