Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 sty 2018, 05:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 31 gru 2017, 20:34 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Nawet nie wiem jak to skomentować ...

https://amigaone.wordpress.com/publicys ... anie-2017/

--- Copy & Paste ---

Przewiduję, że Cloanto wygra spór sądowy z Hyperionem i wyjdzie nowa Amiga, być może brandowany Vampire; niekoniecznie w 2018 r., ale to się stanie. O ile przedtem byłem pełny nadziei, to po 2017 r. wieszczę koniec NG. Widać że w centrali nie ma nawet woli przetrwania. Już niedługo możemy mieć radości na zasadzie „patrzcie, po tylu latach mamy ciągle rozwój, właśnie wyszły nowe ikonki”. Agonia może trwać kilka lat. Potem skończy się moda na Amigę, także w formie retro, bo zmiana pokoleniowa wyniesie na piedestał nowsze konstrukcje. Właściwie już teraz to się dzieje.

--- End ---

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 31 gru 2017, 21:00 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cóż, może nie wszystko trzeba komentować. Zwłaszcza jeśli nie dotyczy zdarzeń, a przewidywań na rok, który w sumie jeszcze się nie zaczął.
Jak widzisz nie zakładałem tu wątku na forum że wogóle napisałem podsumowanie. Sam tam wszedłeś, po co sobie szukasz treści które cię stresują. Nie odpisywałem na twoje ostatnie posty, ale usilnie sam szukasz kontynuacji i sporu ze mną. Niepotrzebnie.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 04:01 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

adam napisał(a):
Cóż, może nie wszystko trzeba komentować. Zwłaszcza jeśli nie dotyczy zdarzeń, a przewidywań na rok, który w sumie jeszcze się nie zaczął.
Jak widzisz nie zakładałem tu wątku na forum że wogóle napisałem podsumowanie. Sam tam wszedłeś, po co sobie szukasz treści które cię stresują. Nie odpisywałem na twoje ostatnie posty, ale usilnie sam szukasz kontynuacji i sporu ze mną. Niepotrzebnie.

Nie znalazłem ani jednego argumentu w Twoim artykule potwierdzającego jak bardzo skrzywdził Cię Hyperion oraz innych użytkowników Amigi żeby odebrać mu AmigaOS.

Natomiast widzę niehonorowe zachowanie Cloanto oraz niepotrzebne wydawanie pieniędzy na prawników i procesy zamiast przeznaczyć te pieniądze na prace nad przeglądarką www.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 11:41 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cytuj:
Nie znalazłem ani jednego argumentu w Twoim artykule potwierdzającego jak bardzo skrzywdził Cię Hyperion oraz innych użytkowników Amigi żeby odebrać mu AmigaOS.

To nie jest kwestia wielkości krzywd. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" - więc ludzie po prostu odchodzą, a Hyperion "trwa" dla coraz mniejszej garstki.
Hyperion może zachować prawa do tego co rozwija - np. AmigaOS 4.x, nie mam nic przeciwko. Natomiast w świetle tegorocznych wydarzeń - a tego dotyczyło moje podsuwanie - nie uważam żeby należało się im coś więcej. To znaczy znaki "AmigaOS" czy "Amiga".
Hyperion jest obecnie firmą która nie rozwija systemu AmigaOS. Oczywiście, możesz twierdzić inaczej, ale ja widzę po aktualizacjach, czy choćby braku rzeczy które miały być już dawno (np. 4.2). Dalsze trwanie w obecnej sytuacji nic nie przyniesie, od paru lat nie mamy rozwoju systemu, i nie wygląda na to żeby coś zmieniło się w tej kwestii. Cały rozwój AmigaOS 4.x odbywa się obecnie poza systemem - i o tym pisałem (Enhancer Software, sterowniki Radeon).
Rozwój OS 4.x obecnie przypomina rozwój programu SimpleMail. Że zacytuję dowcipne spostrzeżenie forumowicza: "Czyli wersja 1.00 ukaże się za... 56 lat :)"
Nie ma absolutnie żadnego powodu wynosić na piedestał Hyperion, i tworzyć kolejną po Amiga Inc. firemkę, która blokuje rozwój "posiadaniem praw", samemu nie robiąc nic.

Co się tyczy "umowy dżentelmeńskiej". W mojej ocenie zerwał ją Hyperion, "wyskakując" z systemem 3.1.4. Tu widzę oś problemu.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 12:45 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Adam, kolejny raz, bardzo trafnie podsumował mijający rok. IMO 2018 będzie pod znakiem klasyka, coraz wyraźniej powracającego na fali retro i Vampira oraz ostatnim rokiem systemów "NG". Ostatnie podrygi konającej ostrygi, jak to mówią.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 13:04 
Administrator
Administrator

Adam ma mieć prawo widzieć rzeczy bardziej ponuro niż Amig_os, gdyż po prostu obaj dysponują inną wiedzą. Adam nie dostał dzisiaj bardzo optymistycznego maila od Dickinsona (z informacjami o pewnych faktach, których niestety zdradzić nie mogę) a ja i Amig_os, go otrzymaliśmy. Adam nie wie czy pewne mankamenty w systemie o których była mowa na Amiwest że zostaną zlikwidowane raczej w ciągu tygodni niż lat zostały już opanowane czy nie zrobiono nic, a my to wiemy.

To że Adam tego nie wie to jest ewidentna wina Hyperionu (patrz akapit polityka PR w moim podsumowaniu) i dlatego w pełni rozumiem że jest tak wściekly na tę firmę, myśląc że faktycznie nic nie robią.

Ogólnie jednak na Twoim miejscu bym się tak nie cieszył ze śmierci NG bo możesz się zdziwić, oby tylko statystyki dotyczące klasyka przestały tak bardzo pikować w dół jak w 2017, bo ja wbrew temu że jestem reprezentantem NG i degradować się do poziomu wampira nie zamierzam, to życzę dobrze platformie 68k.

Tymczasem Trevor zamieścil na blogu nowy materiał, który świadczy jednoznacznie że nikt tutaj nie jest zrezygnowany i nikt NG nie porzuca.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 14:08 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

adam napisał(a):
Cytuj:

To nie jest kwestia wielkości krzywd. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" - więc ludzie po prostu odchodzą, a Hyperion "trwa" dla coraz mniejszej garstki.
Hyperion może zachować prawa do tego co rozwija - np. AmigaOS 4.x, nie mam nic przeciwko. Natomiast w świetle tegorocznych wydarzeń - a tego dotyczyło moje podsuwanie - nie uważam żeby należało się im coś więcej. To znaczy znaki "AmigaOS" czy "Amiga".
Hyperion jest obecnie firmą która nie rozwija systemu AmigaOS. Oczywiście, możesz twierdzić inaczej, ale ja widzę po aktualizacjach, czy choćby braku rzeczy które miały być już dawno (np. 4.2). Dalsze trwanie w obecnej sytuacji nic nie przyniesie, od paru lat nie mamy rozwoju systemu, i nie wygląda na to żeby coś zmieniło się w tej kwestii. Cały rozwój AmigaOS 4.x odbywa się obecnie poza systemem - i o tym pisałem (Enhancer Software, sterowniki Radeon).
Rozwój OS 4.x obecnie przypomina rozwój programu SimpleMail. Że zacytuję dowcipne spostrzeżenie forumowicza: "Czyli wersja 1.00 ukaże się za... 56 lat :)"
Nie ma absolutnie żadnego powodu wynosić na piedestał Hyperion, i tworzyć kolejną po Amiga Inc. firemkę, która blokuje rozwój "posiadaniem praw", samemu nie robiąc nic.

Co się tyczy "umowy dżentelmeńskiej". W mojej ocenie zerwał ją Hyperion, "wyskakując" z systemem 3.1.4. Tu widzę oś problemu.

Hyperion nie podał daty wydania AmigaOS4 4.2.
Jeśli tak - proszę o link.

A-Eon poinformował, że udostępni AmigaOS 4.2 jak tylko Hyperion ukończy system.
Tymczasem dołącza do X1000 AmigaOS4.1 z licencją i pobiera opłatę za licencję AmigaOS 4.2.
Na to wszystko A-Eon wystawił fakturę.

Enchancer - Trevor pisze w swoich news/pdf ze to jego własna inicjatywa NIEZALEŻNA od AmigaOS4.xx
Możesz mieć 2D/3D wcześniej niż AmigaOS4.2 korzytając z kart serii RadeonHD 7xxx,Rxx, RXxx

Pamiętajmy, że AmigaOS 4.2 w temacie 2D/3D - to GALU i wsparcie RadeonHD do serii 6xxx

Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 sty 2018, 14:16 przez amig_os, łącznie edytowano 5 razy

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 14:11 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Co zrobi A-Eon jeśli AmigaOS 4.2 nie wyjdzie?

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 14:13 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

amigowiec napisał(a):
Co zrobi A-Eon jeśli AmigaOS 4.2 nie wyjdzie?

Zapewne zwróci pieniądze za licencje AmigaOS 4.2 które pobrał wraz z płyta NEMOX1000.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 14:54 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że płacę za coś, i po kilku latach nadal nie mam tego za co zapłaciłem. Idę do firmy i słyszę tłumaczenie "nie podaliśmy przecież terminu, kiedy wydamy".
W normalnym kraju taka firma zostałaby skazana prawomocnym wyrokiem sądu za wyłudzenie. Pieniądze powinna być zwrócone "na wczoraj", a wszyscy wpłacający przeproszeni.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 15:02 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

adam napisał(a):
Nie wyobrażam sobie sytuacji, że płacę za coś, i po kilku latach nadal nie mam tego za co zapłaciłem. Idę do firmy i słyszę tłumaczenie "nie podaliśmy przecież terminu, kiedy wydamy".
W normalnym kraju taka firma zostałaby skazana prawomocnym wyrokiem sądu za wyłudzenie. Pieniądze powinna być zwrócone "na wczoraj", a wszyscy wpłacający przeproszeni.

Przed zakupem jesteś informowany przez TREVORA, że musisz poczekać na ukończenie AmigaOS 4.2 ale dostajesz za to 2 licencje AmigaOS4.1 i Amiga OS4.2. Baw się już teraz lub czekaj.

Za co mam być przeproszony: A-Eon informuje o wszystkim na stronie, blogu, news/pdf, pisemnie w umowie/gawarncji.
To umowa między dorosłymi ludźmi: Kupujacym vs A-Eon.

Widzisz tu gdzieś winę Hyperionu ?

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 15:14 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Skoro A-Eon nie dodaje już AmigaOS4.2 do AmigaOne X5000, to jasno daje do zrozumienia, że to za co płacono przy wcześniejszym modelu raczej się nie ziści. I, pod pewnymi względami, podchodzi pod wyłudzenie.
Skoro AmigaOS 4.2 nie jest oferowany w nowszym modelu, A-Eon powinien zwrócić pieniądze, płacącym za tę licencję, posiadaczom X1000/płyt Nemo.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sty 2018, 15:44 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

amigowiec napisał(a):
Skoro A-Eon nie dodaje już AmigaOS4.2 do AmigaOne X5000, to jasno daje do zrozumienia, że to za co płacono przy wcześniejszym modelu raczej się nie ziści. I, pod pewnymi względami, podchodzi pod wyłudzenie.
Skoro AmigaOS 4.2 nie jest oferowany w nowszym modelu, A-Eon powinien zwrócić pieniądze, płacącym za tę licencję, posiadaczom X1000/płyt Nemo.

AmigaOS 4.2 będzie do kupienia na wszystkie AmigaONE tak jak to było z AmigaOS4.1 FE.
Po prostu Trevor zrobił PreOrder i dał fajną cenę dla programu pionierskiego obejmującego X1000.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]