Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest niedziela, 17 gru 2017, 19:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 30 gru 2016, 20:26 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Mufa napisał(a):
A ja nie komentowałem słów Przemka o nierzozumiałej taryfie ulgowej względem MOSa w obu podsumowaniach. Doceniałem bowiem, znając przesadną do bólu poprawność polityczną obu Panów, jak dużym dla nich wysiłkiem było choćby niewielkie napomknięcie o kłopotach Morphosa. Mogli to przecież całkowicie przemilczeć, czego się osobiście spodziewałem i pewnie nikt nie miałby pretensji.

No a tak to mamy własnie publiczną samokrytykę i już się okazuje że Morphos ma się dobrze o czym świadczy wiele pozytywów :liar:

Ech szkoda słów i czasu na rozstrządsanie sytuacji Morphosa, bo sa ciekawsze rzeczy do robienia niż zakłamywanie rzeczywistości, w tą czy drugą stronę, a realnie jak wyglądają fakty, każdy może ocenić sobie sam. Dobrze że jutro Sylwester, dobra szampańska zabawa i coś jeszcze na deser... ;)

Coś dla rozluźnienia ...:

Wy tu gadugadu o motylu a tymczasem Jaca wrzucił update ?!?

Chyba użytkownicy motyla nie takiego oczekiwali update ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trashcan for MorphOS released
Posted on 30-Dec-2016 12:56:08

MorphOS features a trashcan now, which is well integrated into Ambient.
This release is the result of a bounty project done by Jacek Piszczek .

https://morph.zone/modules/news/article ... _2314.html

Download: https://tunkki.dk/~jaca/trashcan.lha
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowano piątek, 30 gru 2016, 20:35 przez amig_os, łącznie edytowano 3 razy

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: piątek, 30 gru 2016, 20:33 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

To teraz jednym ruchem można przenieś Morphosa do kosza :mrgreen: Tyle na to czekali :character-kermit:

PostNapisane: piątek, 30 gru 2016, 20:40 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Poczekajmy do jutra ... może developerzy nas czymś zaskoczą ?

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 00:56 
Administrator
Administrator

Śmietnik to ponury symbol sytuacji, nie tylko Morphosa ale i tego co wyprawia się w stosownym wątku na PPA. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto "zechce podyskutować z faktami" i wytłumaczy temu propagandziście z Lublina że w 2016 roku na samego tylko Depota wrzucono 425 nowych lub zaktualizowanych paczek:

http://os4depot.net/index.php?function=statsupload

I jeszcze dodam że większość z tych 87 plików, to odgrzewane kotlety, które ktoś wrzucił w roku 2016 lecz powstały lata temu, przykładowo Robin Hood w 2004r. Tak więc ta kiepska liczba plików na Aminecie i tak zawyża statystyki mosowego softu.

Tymczasem jak raz na 100 razy zdarzy się że ktoś wrzuci stary plik na OS4Depot to jest dużo, bo się tam tego nie praktykuje. W dodatku w przeciwieństwie do Aminetu ciężko jest wrzucić starocia napisanego przez kogoś innego, kto już dawno odszedł ze środowiska, bo działa weryfikacja mailowa. Tak więc jeśli autor programu nie potwierdzi iż życzy sobie wrzutki na Depota to plik zostaje odrzucony.

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 11:12 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Myślę że rola MorphOSa była bardzo istotna w zatrzymaniu ludzi przy Amidzę. To czy jest sens dalej go rozwijać w dobie OS4 nie mnie oceniać, bo nie należałem do grupy która miała okazję go używać.
Tu rola Hypieriona żeby jednak przekonać developerów MorphOS do wsparcia ich projektów.
adam napisał(a):
"...Konfliktowanie się między NG a klasykowcami - to jest już wybitnie głupie.

Święte słowa, mamy nowy rok, oby był lepszy. Myślec że klasyk może promować NG i odwrotnie, jedno i drugie ma swój urok, a to czy ktoś będzie miał jedno i drugie to myślę że będzie zależeć głównie od zasobności portfela ;). Ja z chęcią kupiłbym sobie jeszcze Atari 800xl bo kiedyś miałem, i Amstrada CPC464 bo zawsze chciałem go mieć a oglądałem tylko zdjęcia w prasie ;).
Ale to pewnie nigdy nie nastąpi bo żona nie pozwoli mi zagracać mieszkania :), już sama Amiga 1200 ją drażni bo kolor nie nie dorównuje już bieli biurka ;). Może na wiosnę wybielę albo kupię nową obudowę i klawiaturę ;)

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 17:43 
Administrator
Administrator

A wracając do tematu terminu obu podsumowań i dobrych rad na przyszłość dla wszystkich, którzy takie podsumowania chcieliby pisać. Jeszcze raz warto podkreślić na przyszłość by nie chwalić dnia przed zachodem słońca i nie podsumowywać roku przed upływem 365 dni. Oczywiście ja byłem mądrzejszy bo znałem fakty i wiedziałem co się wydarzy 31 grudnia (choć generalnie po Amiwest, to że będzie update pod koniec roku nie było tajemnicą), jednak nawet gdybym nie wiedział to i tak bym poczekał, tak jak to robiłem we wszystkich swoich podsumowaniach od 2005 roku.

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 18:12 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

No akurat mnie jest tak wygodnie, w Święta mam więcej czasu, siadam i piszę na dwa podejścia. Pierwszy dzionek to przeglądam archiwum newsów na PPA i tutaj listę wątków z całego roku. Tu mam trochę gorzej bo nie wypisuję chronologicznie tylko tematycznie. Ale robię szkic. A drugi dzionek to totalne zanurzenie w internecie. Piszę i idę spać. Rano sprawdzam czy nie ma jeszcze jakichś literówek, niedziałających linków i t.p. i i puszczam.
Ale w przyszłym roku będę mądrzejszy o to Update tegoroczne. Po prostu napisze w listopadzie ;) i potem tylko uzupełnię.
Bardzo podoba się mi że te nasze podsumowania są takie różne. Ogólnie oceniamy pozytywnie, trochę marudzimy, ale podejścia są różne. Różnie rozkładamy akcenty - co dla kogo było ważne. Nieraz piszemy o różnych rzeczach - u jednego jest coś co u drugiego nie ma i vice versa. Dlatego jestem bardzo ciekawy podsumowań Mufy i Szymona.
A dalej - no cóż, po Nowym Roku dalsze pchanie wózka. Coś czuję ze w 2017 wszyscy postawimy na filmy :)

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 21:15 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

newhousik napisał(a):
No tak, ale z którym systemem 3.1, 3.9, 4.1, MorphOS, Aros?

Poza arosem wszystkie są kompatybilne w dół, także żadna różnica.

Cytuj:
Co to znaczy że większość jest "związana" ? To znaczy lubi, używa, posiada, ma na czym zainstalować ?

lubi, używa, posiada, ma na czym zainstalować

Cytuj:
I zwolennicy retro "nic nie muszą", bo dalej uważam, że są w większości.

A kogo to obchodzi że są w większości?

Wiedza o tym jak oprogramować blitter, copper, sprite'y jest potrzebna im i tylko im.

To tak jak z kartami vga pod pc - kiedyś ludzie robili pod te karty soft, potem przeszli na windows.

Trudno żeby po dwudziestu paru latach uczyć się od nowa vga czy blittera - nie ma z tego kasy i w zasadzie po co?

Więc jednak muszą zwolennicy retro muszą przyjąć do wiadomości że świat poszedł naprzód, są lepsze rozwiązania niż sprzęt od commodore i że większość ludzi która pozostała przy amidze po 1994 bardziej interesuje system.

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 21:23 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

newhousik napisał(a):
Myślec że klasyk może promować NG

To na pewno.

Na pewno dość szeroka współpraca jest możliwa.

PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 21:27 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Do podsumowania by jeszcze trzeba dopisać - pełne 1GB RAM w Amiga Os 4.1 pod uae.

PostNapisane: wtorek, 3 sty 2017, 02:07 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

To jest bardzo istotna sprawa, bez tego Alice nie miałoby sensu. Właściwie jest to przełom.

PostNapisane: wtorek, 3 sty 2017, 12:27 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Tak , dla mnie to bajer, w oczekiwaniu na tabora już można coś robić.
Niestety os4.1 pod winuae po kliku przeprowadzkach przestał mi łączyć się z usługodawcą internetu ;) i nie mogę zrobić aktualizacji. Sprawdzę jeszcze na innym kompie. Jak sobie nie poradzę to dodam screeny i poproszę kolegów o pomoc, bo nie wiem czy to wina komunikacji AmigaOS>WinUAE czy WinUAE>Windows. Najdziwniejsze że Aminet na os.3.9 się łączy.

PostNapisane: sobota, 14 sty 2017, 20:27 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):
No akurat mnie jest tak wygodnie, w Święta mam więcej czasu, siadam i piszę na dwa podejścia. Pierwszy dzionek to przeglądam archiwum newsów na PPA i tutaj listę wątków z całego roku. Tu mam trochę gorzej bo nie wypisuję chronologicznie tylko tematycznie. Ale robię szkic. A drugi dzionek to totalne zanurzenie w internecie. Piszę i idę spać. Rano sprawdzam czy nie ma jeszcze jakichś literówek, niedziałających linków i t.p. i i puszczam.
Ale w przyszłym roku będę mądrzejszy o to Update tegoroczne...

No żeby nie było to też uderzę się w pierś. W podsumowaniu napisałem że z SDL2 korzystają dwie gry i jeden emulator, tymczasem dzisiaj zassałem najnowszą wersję SNES9x od Huna, która było nie było ukazała się 31 grudnia. W readme czytam że ta wersja też już korzysta z SDL2, zatem powinno być dwie gry i dwa emulatory ;)

PostNapisane: wtorek, 14 lut 2017, 10:44 
Administrator
Administrator

http://www.exec.pl/artykul.jsp?nid=120& ... marzyciele

No to do kompletu mamy jeszcze podsumowanie Szamana, trochę może spóźnione i jak na tyle tygodni zapowiedzi zbyt krótkie. Natomiast całkiem przyjemne w odbiorze, Szymon bowiem postanowił uderzyć trochę w poetycką nutę, dzięki czemu udało mu się zachować odmienność w stosunku do naszych podsumowań. Z zawartymi tam tezami wypada się zgodzić. Może jedyną kontrowersją jest uznanie Amiparty za imprezę roku. Z całym szacunkiem dla tego Amerykanina, to jednak goście i wygłoszone prelekcje na Retrokompie, znaczą dla mnie więcej niż jego wizyta w Polsce. No ale może jestem tutaj nieobiektywny bo w Gdańsku byłem, a tam nie. Poza tym tekst ok.

PostNapisane: wtorek, 14 lut 2017, 17:16 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dość ciekawe podsumowanie, bardzo subiektywne. Moją opinię nt. tego podsumowania napisałem na forum eXeca. Wydaje mi się, że Szaman doszukuje się mainstreamu w świecie Amigi, a przecież Amigę tworzą jednostki, jak mrówki mrowisko. Każdy dokłada od siebie cegiełkę do budowli zwanej Amiga i robi to na swój sposób - wrzuci coś na Aminet, opublikuje swoją twórczość itp. Taki Charles N. Jacob wrzucił tysiące swoich gier na Aminet i nikt tego nie zauważył, bo ten pan się nie afiszował. Czy oznacza to, że nikt nie robi gier na Amigę? Jak widać niekoniecznie!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]