Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 23 cze 2018, 04:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 21 sty 2018, 14:27 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Ja na razie się orientuje co i jak. Trevor będzie miał swój stolik. Trzeba się z Lemanem dogadac aby sprzęt podrzuicł... niestet. Kto go zna? Bo on mi ani razu nigdy na nic nie odpisał, zbyt dumny jest.

Dla mnie ważniejsze jest, czy w ogóle:
- ktoś ze środowiska AmigaOS 4 w ogóle planuje osobiście się pojawić? Dla większości w Polsce to jedyna szansa spotkać, pogadać z Trevorem,
- czy jeśli w ogóle ktoś się pojawi, to będzie chciał pomóc w organizacji i promocji NG?
- dokument do doanai swoich sugesti, pytań itd: https://docs.google.com/document/d/1vI39aVfNyZW8McC00cu5orTHmafA-CvdeBNRoD6eNWw/edit?usp=sharing.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 12:03 
Administrator
Administrator

No przecież napisaliśmy powyżej że pojawi się trzech posiadaczy X1000, czyli Amig_os, Zap i ja a dodatkowo autor polskiej lokalizacji AmigaOS 4 i Enhancer Software Mandi. Sprzętu to chyba nie będziemy ze sobą targać (przynajmniej ja mam nadzieję że zrobi to Trevor).

PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 12:10 
Administrator
Administrator

Jeszcze co do pytań, to skąd wiesz że Krashan i Schulz byliby zainteresowani? Ja mam co do tego pewne wątpliwości.

Natomiast co do ostatniego pytania o demo scenowe, to myślę że takowe powstanie i zaryzykuję nawet tezę że może to być jeszcze w tym roku.

PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 13:15 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mufa napisał(a):
Jeszcze co do pytań, to skąd wiesz że Krashan i Schulz byliby zainteresowani? Ja mam co do tego pewne wątpliwości.

Natomiast co do ostatniego pytania o demo scenowe, to myślę że takowe powstanie i zaryzykuję nawet tezę że może to być jeszcze w tym roku.

Ale te pytania to napisał Szaman zdaje się a nie Radzik?

Swoją drogą mam wrażenie, że jeśli pytania do Trevora będą tylko w stylu "Czy dostaniemy darmowy sprzęt za demo, za to, że może coś tam sklecę w C itp..." to facet ucieknie szybciej niż tu przyjedzie. Nie sądzę, żeby "grupa scenowa" otrzymała za darmo sprzęt tylko po to, by napisać demo 4K (kto to obejrzy w UHD?) i którego wartość dla zwykłych użytkowników komputera bez przeglądarki, pakietu biurowego itp. jest znikoma.

PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 13:39 
Administrator
Administrator

Ja też nie sądzę aby scena była powiedzmy w pierwszej 15 najważniejszych spraw do załatwienia w świecie AmigaOS 4. A demo scenowe wykorzystujące W3D Nova, jeśli powstanie to na pewno od osoby, która sobie taki sprzęt kupi, a nie dostanie go w prezencie.

Zresztą z tego co wiem jeden polski sceniarz pisał do Trevora w sprawie darowizny sprzętu i nic nie uzyskał.

Według mnie zamiast nakierowywać Dickinsona na fałszywe tropy typu Krashan, warto by było wskazać na osoby, które już dały się poznać z dobrej strony działając w naszym środowisku, aczkolwiek w ostatnim czasie trochę się zdezaktywizowały np. autorzy QT czy Cygnixa. Być może im potrzebna jest zachęta sprzętowa czy finansowa i być może dzięki temu w konsekwencji ruszy się coś w temacie przeglądarki.

PostNapisane: piątek, 2 lut 2018, 10:52 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

radzik napisał(a):
Tak czy siak myślę, że może jest to okazja aby się skrzyknąć i pojechać na PH i może coś zorganizować wspólnymi siłami? Jeśli warto, bo ja osobiście nie widzę Tabora na PH. Z tempem wielkiego H, jeśli będzi to koniec roku to będzi cud.

Hm, no jeśli ma być coś o A1, to może i ja bym się ruszył.
Ostatnio byłem na tym zlocie chyba w 2013, gdy po prostu tam graliśmy, więc tym razem mógłbym się zająć prywatą - czyli A1, jeżeli ma coś być.

PostNapisane: wtorek, 27 lut 2018, 16:18 
Administrator
Administrator

Niestety wczoraj dostałem info z którego wynika że w terminie 9 - 10 czerwca będę prawdopodobnie na wyjeździe w zupełnie innym miejscu Polski w związku z czym na najbliższym PH raczej mnie nie będzie :(

PostNapisane: czwartek, 1 mar 2018, 12:09 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Mufa napisał(a):
Niestety wczoraj dostałem info z którego wynika że w terminie 9 - 10 czerwca będę prawdopodobnie na wyjeździe w zupełnie innym miejscu Polski w związku z czym na najbliższym PH raczej mnie nie będzie :(

Ponieważ główny fundament pękł (warunkiem wyjazdu była obecność nas wszystkich) wyjazd został odwołany. :(
Musimy ustalić inny termin i miejsce spotkania dogodny dla wszystkich.

PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 09:11 
Administrator
Administrator

amig_os napisał(a):

Ponieważ główny fundament pękł (warunkiem wyjazdu była obecność nas wszystkich) wyjazd został odwołany. :(
Musimy ustalić inny termin i miejsce spotkania dogodny dla wszystkich.

Nie chciałbym aby przeze mnie na spotkaniu z polskim spotkaniu Trevorem (znowu) nie było nikogo z naszego środowiska. Poza tym nawiązując do naszej wczorajszej prywatnej rozmowy, przyjmuję argument że nie wiadomo kiedy będzie znowu okazja się z Wami spotkać twarzą w twarz, a ostatni raz było to już dosyć dawno bo zdaje się 6 lat temu w Warszawie, kiedy niedługo po premierze rynkowej prezentowaliśmy światu Amigi One X1000.

Zatem pomimo iż termin mi nie pasuje i koliduje z wyjazdem, nazwijmy to natury zawodowej, to jak to mówią nie samą pracą człowiek żyje. Jeśli więc mimo wszystko zdecydujecie się przyjechać, to i ja odkręcę swoje sprawy tak aby być na PH w Warszawie.

Deklaruję to publicznie na forum, tak że bym nie mógł się potem tego wyprzeć ;)

PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 13:07 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Rafał, jestem naprawdę wdzięczny za to, że pojawiło się światełko w tunelu.

Porozmawiamy o starych dobrych czasach oraz zaśpiewamy Mandiemu zaległe urodzinowe 100 lat.
Jak go upijemy szampanem to może podpisze cyrograf o dalszej pracy przy lokalizacji AmigaOS4 :)

Już nie mogę się doczekać :)

PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 20:30 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

To na prawdę byłaby wielka szkoda, gdyby Amiga straciła taką okazję.
Chciałem zapytać w który dzień macie zamiar się pojawić, może też wpadnę,
będę akurat wtedy w Polsce, więc jak się zbierze ekipa będę miał motywację.

PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 22:37 
Administrator
Administrator

No najpewniej w sobotę.

PostNapisane: sobota, 3 mar 2018, 23:33 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dotychczasowa reakacja naszego środowiska "NG" raczej mnie zniechęciała do tematu Trevor i PH. Z takim podejściem nic nie może się zmienić, bo po porostu nie ma takiej fizycznej możliwości.

Ale teraz widzę, że coś może z was jeszcze będzie. Jakie macie faktycznie plany? PH to duża impreza a ni zlot starych pierników w świetlicy, dlatego chciałbym abysmy wspólnymi siłami mogli pokazać NG ludziom, jak i Trevorowi potencjał w Polsce.

PostNapisane: niedziela, 4 mar 2018, 14:45 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Dotychczasowa reakacja naszego środowiska "NG" raczej mnie zniechęciała do tematu Trevor i PH. Z takim podejściem nic nie może się zmienić, bo po porostu nie ma takiej fizycznej możliwości.

Ale teraz widzę, że coś może z was jeszcze będzie. Jakie macie faktycznie plany? PH to duża impreza a ni zlot starych pierników w świetlicy, dlatego chciałbym abysmy wspólnymi siłami mogli pokazać NG ludziom, jak i Trevorowi potencjał w Polsce.

Jak już pisałem wcześnej, nigdy nie byłem na PH lecz domyślam się że skoro jest to impreza komercyjna to zapewne za stoisko trzeba będzie zapłacić. Nie wiem w ogóle czy jest jeszcze możliwość rezerwacji itp.

Szczerze powiedziawszy, skoro masz ciśnienie byśmy tam wszyscy zaprezentowali się ze sprzętem i coś pokazali, to oczekiwałem że zamiast tekstów o starych piernikach i świetlicy, napiszesz że np. kontaktowałeś się z Łopuszem i jest możliwość rezerwacji stolika na takich to a takich warunkach.

Wówczas można coś planować, bo pojechanie w ciemno ze sprzętem tylko po to by powozić go w bagażniku jest średnim pomysłem, poza tym po doświadczeniach naszego kolegi naprawdę wolę się dobrze przygotować i mieć wszystko dopięte, niż jechać na pałę.

Mozna oczywiście podpiąć się pod stoisko Trevora i przy najbliższej okazji mogę go o to zapytać, niemniej nie wiem co na to organizatorzy, a po doświadczeniach z imprezy w Irlandii widać że organizatorzy potrafią przegnać towarzystwo w imię zasady że stolik należy się tylko Dickinsonowi.

PostNapisane: niedziela, 4 mar 2018, 17:01 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Geralcie jestem w kontakcie. Ale o czym mam gadać konkretnie jak nie ma żadnych deklaracji od tych naszych promotorów NG. Sorry, ale to najpierw musimy wiedzieć kto przyjedzie. Jeśli nie można tego ustalić już teraz, to ja w sumie mam to w d...

Dokładnie to pokazuje czemu NG zdycha. I z taki. Podejściem lepiej niech zdechnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]