Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 23 cze 2018, 04:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 21 sty 2018, 14:27 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 20:41
Posty: 464
Ja na razie się orientuje co i jak. Trevor będzie miał swój stolik. Trzeba się z Lemanem dogadac aby sprzęt podrzuicł... niestet. Kto go zna? Bo on mi ani razu nigdy na nic nie odpisał, zbyt dumny jest.

Dla mnie ważniejsze jest, czy w ogóle:
- ktoś ze środowiska AmigaOS 4 w ogóle planuje osobiście się pojawić? Dla większości w Polsce to jedyna szansa spotkać, pogadać z Trevorem,
- czy jeśli w ogóle ktoś się pojawi, to będzie chciał pomóc w organizacji i promocji NG?
- dokument do doanai swoich sugesti, pytań itd: https://docs.google.com/document/d/1vI39aVfNyZW8McC00cu5orTHmafA-CvdeBNRoD6eNWw/edit?usp=sharing.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 12:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
No przecież napisaliśmy powyżej że pojawi się trzech posiadaczy X1000, czyli Amig_os, Zap i ja a dodatkowo autor polskiej lokalizacji AmigaOS 4 i Enhancer Software Mandi. Sprzętu to chyba nie będziemy ze sobą targać (przynajmniej ja mam nadzieję że zrobi to Trevor).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 12:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
Jeszcze co do pytań, to skąd wiesz że Krashan i Schulz byliby zainteresowani? Ja mam co do tego pewne wątpliwości.

Natomiast co do ostatniego pytania o demo scenowe, to myślę że takowe powstanie i zaryzykuję nawet tezę że może to być jeszcze w tym roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 13:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 14:15
Posty: 737
Mufa napisał(a):
Jeszcze co do pytań, to skąd wiesz że Krashan i Schulz byliby zainteresowani? Ja mam co do tego pewne wątpliwości.

Natomiast co do ostatniego pytania o demo scenowe, to myślę że takowe powstanie i zaryzykuję nawet tezę że może to być jeszcze w tym roku.


Ale te pytania to napisał Szaman zdaje się a nie Radzik?

Swoją drogą mam wrażenie, że jeśli pytania do Trevora będą tylko w stylu "Czy dostaniemy darmowy sprzęt za demo, za to, że może coś tam sklecę w C itp..." to facet ucieknie szybciej niż tu przyjedzie. Nie sądzę, żeby "grupa scenowa" otrzymała za darmo sprzęt tylko po to, by napisać demo 4K (kto to obejrzy w UHD?) i którego wartość dla zwykłych użytkowników komputera bez przeglądarki, pakietu biurowego itp. jest znikoma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 13:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
Ja też nie sądzę aby scena była powiedzmy w pierwszej 15 najważniejszych spraw do załatwienia w świecie AmigaOS 4. A demo scenowe wykorzystujące W3D Nova, jeśli powstanie to na pewno od osoby, która sobie taki sprzęt kupi, a nie dostanie go w prezencie.

Zresztą z tego co wiem jeden polski sceniarz pisał do Trevora w sprawie darowizny sprzętu i nic nie uzyskał.

Według mnie zamiast nakierowywać Dickinsona na fałszywe tropy typu Krashan, warto by było wskazać na osoby, które już dały się poznać z dobrej strony działając w naszym środowisku, aczkolwiek w ostatnim czasie trochę się zdezaktywizowały np. autorzy QT czy Cygnixa. Być może im potrzebna jest zachęta sprzętowa czy finansowa i być może dzięki temu w konsekwencji ruszy się coś w temacie przeglądarki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 lut 2018, 10:52 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 wrz 2012, 13:01
Posty: 118
radzik napisał(a):
Tak czy siak myślę, że może jest to okazja aby się skrzyknąć i pojechać na PH i może coś zorganizować wspólnymi siłami? Jeśli warto, bo ja osobiście nie widzę Tabora na PH. Z tempem wielkiego H, jeśli będzi to koniec roku to będzi cud.


Hm, no jeśli ma być coś o A1, to może i ja bym się ruszył.
Ostatnio byłem na tym zlocie chyba w 2013, gdy po prostu tam graliśmy, więc tym razem mógłbym się zająć prywatą - czyli A1, jeżeli ma coś być.

_________________
ZX / Amiga / Atari music: http://yerzmyey.i-demo.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 lut 2018, 16:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
Niestety wczoraj dostałem info z którego wynika że w terminie 9 - 10 czerwca będę prawdopodobnie na wyjeździe w zupełnie innym miejscu Polski w związku z czym na najbliższym PH raczej mnie nie będzie :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 1 mar 2018, 12:09 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:11
Posty: 1154
Mufa napisał(a):
Niestety wczoraj dostałem info z którego wynika że w terminie 9 - 10 czerwca będę prawdopodobnie na wyjeździe w zupełnie innym miejscu Polski w związku z czym na najbliższym PH raczej mnie nie będzie :(

Ponieważ główny fundament pękł (warunkiem wyjazdu była obecność nas wszystkich) wyjazd został odwołany. :(
Musimy ustalić inny termin i miejsce spotkania dogodny dla wszystkich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 09:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
amig_os napisał(a):

Ponieważ główny fundament pękł (warunkiem wyjazdu była obecność nas wszystkich) wyjazd został odwołany. :(
Musimy ustalić inny termin i miejsce spotkania dogodny dla wszystkich.


Nie chciałbym aby przeze mnie na spotkaniu z polskim spotkaniu Trevorem (znowu) nie było nikogo z naszego środowiska. Poza tym nawiązując do naszej wczorajszej prywatnej rozmowy, przyjmuję argument że nie wiadomo kiedy będzie znowu okazja się z Wami spotkać twarzą w twarz, a ostatni raz było to już dosyć dawno bo zdaje się 6 lat temu w Warszawie, kiedy niedługo po premierze rynkowej prezentowaliśmy światu Amigi One X1000.

Zatem pomimo iż termin mi nie pasuje i koliduje z wyjazdem, nazwijmy to natury zawodowej, to jak to mówią nie samą pracą człowiek żyje. Jeśli więc mimo wszystko zdecydujecie się przyjechać, to i ja odkręcę swoje sprawy tak aby być na PH w Warszawie.

Deklaruję to publicznie na forum, tak że bym nie mógł się potem tego wyprzeć ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 13:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:11
Posty: 1154
Rafał, jestem naprawdę wdzięczny za to, że pojawiło się światełko w tunelu.

Porozmawiamy o starych dobrych czasach oraz zaśpiewamy Mandiemu zaległe urodzinowe 100 lat.
Jak go upijemy szampanem to może podpisze cyrograf o dalszej pracy przy lokalizacji AmigaOS4 :)

Już nie mogę się doczekać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 20:30 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 23:31
Posty: 601
To na prawdę byłaby wielka szkoda, gdyby Amiga straciła taką okazję.
Chciałem zapytać w który dzień macie zamiar się pojawić, może też wpadnę,
będę akurat wtedy w Polsce, więc jak się zbierze ekipa będę miał motywację.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 mar 2018, 22:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
No najpewniej w sobotę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 mar 2018, 23:33 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 20:41
Posty: 464
Dotychczasowa reakacja naszego środowiska "NG" raczej mnie zniechęciała do tematu Trevor i PH. Z takim podejściem nic nie może się zmienić, bo po porostu nie ma takiej fizycznej możliwości.

Ale teraz widzę, że coś może z was jeszcze będzie. Jakie macie faktycznie plany? PH to duża impreza a ni zlot starych pierników w świetlicy, dlatego chciałbym abysmy wspólnymi siłami mogli pokazać NG ludziom, jak i Trevorowi potencjał w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2018, 14:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3086
radzik napisał(a):
Dotychczasowa reakacja naszego środowiska "NG" raczej mnie zniechęciała do tematu Trevor i PH. Z takim podejściem nic nie może się zmienić, bo po porostu nie ma takiej fizycznej możliwości.

Ale teraz widzę, że coś może z was jeszcze będzie. Jakie macie faktycznie plany? PH to duża impreza a ni zlot starych pierników w świetlicy, dlatego chciałbym abysmy wspólnymi siłami mogli pokazać NG ludziom, jak i Trevorowi potencjał w Polsce.


Jak już pisałem wcześnej, nigdy nie byłem na PH lecz domyślam się że skoro jest to impreza komercyjna to zapewne za stoisko trzeba będzie zapłacić. Nie wiem w ogóle czy jest jeszcze możliwość rezerwacji itp.

Szczerze powiedziawszy, skoro masz ciśnienie byśmy tam wszyscy zaprezentowali się ze sprzętem i coś pokazali, to oczekiwałem że zamiast tekstów o starych piernikach i świetlicy, napiszesz że np. kontaktowałeś się z Łopuszem i jest możliwość rezerwacji stolika na takich to a takich warunkach.

Wówczas można coś planować, bo pojechanie w ciemno ze sprzętem tylko po to by powozić go w bagażniku jest średnim pomysłem, poza tym po doświadczeniach naszego kolegi naprawdę wolę się dobrze przygotować i mieć wszystko dopięte, niż jechać na pałę.

Mozna oczywiście podpiąć się pod stoisko Trevora i przy najbliższej okazji mogę go o to zapytać, niemniej nie wiem co na to organizatorzy, a po doświadczeniach z imprezy w Irlandii widać że organizatorzy potrafią przegnać towarzystwo w imię zasady że stolik należy się tylko Dickinsonowi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2018, 17:01 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 20:41
Posty: 464
Geralcie jestem w kontakcie. Ale o czym mam gadać konkretnie jak nie ma żadnych deklaracji od tych naszych promotorów NG. Sorry, ale to najpierw musimy wiedzieć kto przyjedzie. Jeśli nie można tego ustalić już teraz, to ja w sumie mam to w d...

Dokładnie to pokazuje czemu NG zdycha. I z taki. Podejściem lepiej niech zdechnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO