Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 17 paź 2017, 06:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 13:51 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

adam napisał(a):
Refleksje dotyczące amiśiwatka a nie podcasta (przykładowo że nie powstanie dopałka mocniejsza jak 030 i dlaczego, to o Jensie, itd,) nie będę sadził spoilerów, kto słuchał bez przewijania ten wiele się dowie.

Dwie godziny 50 minut zdecydowanie za długo jak dla mnie.

Możesz coś więcej o tym napisać?

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 22:28 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mi się odcinek podoba, chociaż znowu przeraziła mnie długość, ale gdy się słucha to się nie nudzi, więc czym dłużej tym lepiej.
Itu wydaje się być spoko gościem ze zdrowym podejściem do sprawy. Z tego odcinka sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem,
szczególnie o Jensie.

Moje refleksje na temat klasyka są takie, że właściwie jakoś mało mnie interesuje czy będą nowe karty z 040/060 czy inny sprzęt.
Mi wystarcza to co jest i to co mam. Najważniejsze żeby ludzie coś robili na tym co mają, dopalanie na siłę starego sprzętu jest
dla mnie jedynie ciekawostką - niech klasyk pozostanie klasykiem.

Trochę dziegciu do tej beki miodu.
Na początku samym muzyka była zbyt głośna w stosunku do głosu, mało co było cię słychać radzik. Poza tym spora różnica
w głośności twojej i twojego rozmówcy, ale najgorsze jest to że nie ma jak przewinąć automatycznie modka na wstępie,
trzeba celować. Poza tym wszystko spoko.

PS. A i tak, powstają nowe demka na 060, zarzuć sobie coś z ich produkcji.
Polecam szczególnie Shake of the Dust.

PostNapisane: niedziela, 14 gru 2014, 13:35 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Długość chyba nie ulegnie poprawie. Po prostu jest tyle tematów, że np. w godzinie ciężko się zmieścić. Jedyna opcja to podzielenie odcinka na trzy części, ale to chyba jest bezsensu.

Niestety nie ma już softu, do tworzenia jakby roździałów w podcast, więc nie bardzo jak jest oznaczyć gdzie jest mod, a gdzie już tekst itd.

Co do głośności, tym razem nie zrobiłem "normalizacji" poziomów głośności, zabrakło mi miejsca na dysku. ;)

PostNapisane: niedziela, 14 gru 2014, 14:43 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Ale można na części sobie podzielić :) Lepiej dłużej, jak krócej :D

PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2014, 19:15 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Tak zgrubsza przesłuchałem.

Miał klasyka z mediatorem, potem pega.

Klasyk z mediatorem i kartą S3 chodził tragicznie wolno.

Woli MOS bo MOS miał lepszą przeglądarkę.

Sam 440 800 MHz - trochę za wolne, do www.

Brakuje lepszej przeglądarki, pakietu biurowego, wydruku.

Jens nie zrobi nowych lepszych kart od 030, bo są problemy z dostępnością procesorów i ceną.

Jens ma prawa do starych kart, ale ze względu na błędy i używane już nieprodukowane układy

produkcja starego sprzętu nie ma sensu lepiej zrobić od nowa.

Jens bardzo dba o jakość produktów i nie zamierza wypuszczać niedopracowanych.

Moim zdaniem.

Braki nowych Amig, w sumie te same problemy są również na klasyku.

Drukowanie - sam jakoś nie potrzebuję, znajomi ostatnio kupili tanią drukarkę HP,

miało to ePrint, drukuje wszystko co się wyśle mailem na adres drukarki,

PDF, Doc, txt, html, jpeg, bmp, to sumie jest jakieś rozwiązanie problemu.

Przeglądarki - i tak o niebo lepiej niż na klasyku, choć nadal są pewne braki.

Pakiet biurowy - fakt oo by się przydał.

Oczywiście pod Amiga Os 4 jest gnumeric i abiword, na lepszych Amigach zawsze można przełączyć się na chwilę na linuxa i używać oo, na klasyku się nie da, bo procesor nie wydoli.

Ogólnie bardziej pozytywne nastawienie niż w przekazie z ppa.

Oczywiście są też próby usprawiedliwiania klasykowców rzekomym brakiem wiedzy, która podobno

przepadła.

Jak przepadła?

Jak ktoś chce to bez problemu znajdzie w internecie literaturę opisującą jak robić soft,

bezpośrednio korzystający z układów graficznych.

Nie ma problemu z robieniem fajnych gierek pod A500 po prostu klasykowcy muszą zacząć je robić.

Od strony hardware są też dostępne schematy np A1200, rozpiski sygnałów, schematy dodatków do A1200, tu też nie ma problemu z zrobieniem jakiegoś nowego hardwaru który by naprawił największe wady klasyka, tylko też nikt się za to nie chce wziąć.

Powiedzmy sobie szczerze główny problem z klasykowcami jest taki że 99,99% z nic,

nie ma zamiaru nic robić, bo uważa że im się należy, i że użytkownicy lepszych amig mają coś robić, dla nich, za nich.

PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 15:48 
Administrator
Administrator

Dopiero dzisiaj dałem radę przesłuchać. Drukowanie nie jest problemem, jak się ma odpowiednią drukarkę. Poza tym miałem wrażenie, że ITU dosyć pesymistycznie wszystko ocenia. Bodaj jako jedyny z dotąd zaproszonych gości, nie stwierdził, że najgorszy okres Amiga ma już za sobą. Tradycyjnie już w podcaście pojawiła się zaniżona liczba amigowców. To jednak częsta przypadłość w naszym środowisku, by widzieć rzeczy gorzej niż się mają w rzeczywistości. Radzik zresztą też ma tendencję do zaniżania, w tym odcinku podał, że liczba userów AmigaOS 4 w Polsce wynosi 15 osób. Muszę przyznać, że przed wywiadem ze mną było już lepiej, bo pojawiła się liczba 30 ludków;)

Ja odpowiedziałem na to tylko tyle, że jak była robiona lista na eXecu to było coś koło 50 osób, a to już z dobre 5 lat będzie, więc pewnie jeszcze trochę doszło. Liczby użytkowników Amigi jako ogółu, też nie oceniałbym po liczbie zarejestrowanych userów w sklepie. Dużo ludzi kupuje bezpośrednio na zachodzie, dużo gdzieś na aukcjach, a dużo nie kupuje nic. Ja np. zarejestrowanym użytkownikiem RetroAmi nie jestem, a używam Amigi na co dzień.

Poza tym, jak zestawić tezę, że jest w Polsce 300 - 400 amigowców, z nakładem AMigazynu wynoszącym 500szt, czy dzienną liczbą odwiedzin (rzekomo unikalnych) na PPA 5000. Ja myślę, że nie jest tak źle, jak wielu uważa i te 800 do 1200 osób jeszcze między Bugiem a Odrą by się uzbierało.

Jeszcze innym przejawem krytycznego myślenia, jest uznanie przez ITU kodu do Taboo, jako najsłabszej części zinu. Co jak co ale kod nie był taki zły. Może nie najlepszy spośród polskich magazynów dyskowych, ale w pierwszej piątce to na pewno. O ile mnie pamięć nie myli Taboo działał na kartach graficznych, co nie było w tego typu produkcjach takie częste i co już samo w sobie zasługuje na pochwałę.

PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 21:34 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mufa napisał(a):
Liczby użytkowników Amigi jako ogółu, też nie oceniałbym po liczbie zarejestrowanych userów w sklepie. Dużo ludzi kupuje bezpośrednio na zachodzie, dużo gdzieś na aukcjach, a dużo nie kupuje nic. Ja np. zarejestrowanym użytkownikiem RetroAmi nie jestem, a używam Amigi na co dzień.

Dokładnie z tym się zgadzam :thumbup: Jak ktoś uważa, że wszyscy polscy użytkownicy Amigi (ci kupujący) są zarejestrowani np. w RetroAmii, to jest w wielkim błędzie :) Z tego co się orientuję, to grono osób kupuje chociażby tylko w AmigaKIT, a innych sklepów amigowych jest jeszcze co najmniej kilka :) Dlatego stwierdzanie ilu jest użytkowników nowej Amigi, czy Amigi klasycznej w Polsce jest sporym nieporozumieniem :roll:

PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 23:51 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

No ja to trochę dramatyzuje z przekąsem, aby powiedzmy uwypuklić sytuację. Co nie zmienia faktu, że faktycznie ciekawy jestem ilu tych Amigowców jest, raczej będzie to jednak ciężkie do ustalenia.

PostNapisane: piątek, 19 gru 2014, 11:19 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Ciężko, a nawet nie możliwe :) U nas pominięcie jednego użytkownika Amigi, to już wiele :) A też nie wszyscy czynni amigowcy są porejestrowani na stronach amigowych, także na 99,99% jest to nie możliwe do ustalenia i się nigdy nie dowiemy ilu jest amigowców w Polsce :roll: A może są nas tysiące? :) kto wie :D

PostNapisane: piątek, 19 gru 2014, 15:42 
Administrator
Administrator

Myślę że w szczytowym okresie było nas ponad 100 tysięcy. To oczywiście też tylko poszlaki, ale poparte pewnymi analizami. Taki nakład MA, miał w okolicach 1994 - 1995 roku 45 tys egzemplarzy, ukazujący się równolegle C&A 70 tysięcy (wiadomo jednak że pewnie większość stanowili Commodorowcy), a były przecież inne czasopisma amigowe. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze że większość w tamtym czasie to byli gracze, którzy mogli w ogóle amiprasy nie kupować, tylko jakieś TOP Secrety czy inne Secret Service. Według ankiet tychże pism o grach, jeszcze w 1994 roku posiadacze Amigi stanowili największą, około 45% grupę czytelników.

Teraz zakładając nawet scenariusz że 99% tych Amig się zepsuło lub zostało wyrzucone na śmietnik tudzież do strychów i piwnic. To i tak powinno w jako takim użyciu zostać około 1000 sztuk.

Masz jednak racje że to są tylko dywagacje, rzeczywistej liczby nie da się określić już chyba nigdy. Można by jedynie określić liczbę użytkowników AMigaOS 4, gdyby Hyperion zdradził swoje tajemnice handlowe, ale i to byłaby liczba w przybliżeniu, gdyż zapewne niektórzy posiadają dwa lub więcej sprzętów. To samo tyczy się MOSa, niby jest ich ponad 2 tysiące, ale powiedzmy sobie szczerze, że prawie wszystkie z 600 Pegazosów 2, zostały opchnięte userom AmigaOS 4, po czym ludzie z wcześniej zarejestrowanym MOSem, ponownie kupowali klucz, tym razem z wersją dla Maca. A ilu userów pega, kupujących go dla AOS4, zdecydowało się równolegle używać także MOSa? Tutaj również możemy tylko gdybać...

PostNapisane: niedziela, 28 gru 2014, 02:10 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Jest już piąty odcinek podcastu: http://radzikpl.blogspot.com/2014/12/amiwigilia-odcinek-5.html, link bezpośredni: http://goo.gl/cV9L2k.

PostNapisane: niedziela, 28 gru 2014, 14:29 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Właśnie słucham, ale chyba podzielę na dwie części - druga część do poduszki :thumbup:

PostNapisane: niedziela, 28 gru 2014, 18:15 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Przesłuchałem jednak za jednym podejściem i chyba najlepszy podcast jak do tej pory :) Rozbudowane odpowiedzi, dobrze się słuchało :thumbup: chociaż chyba nie wszystkie pytania były zadane :whistle:
Jak niektórzy twierdzą, że podcasty są za długie, to oczywiście nie są za długie :) Dobra robota :thumbup:

PostNapisane: niedziela, 28 gru 2014, 18:37 
Administrator
Administrator

Co do pytań to Radzik zresztą w porozumieniu ze mną podał jeden warunek. Pytania miały być podpisane ksywką. Niestety paru ludków postanowiło w pytaniach pokazać chamówę, nie mając przy tym odwagi się pod tym podpisać. Radzik oczywiście takich pytań mi nie przekazał, natomiast co do pytań podpisanych to chyba raczej wszystkie lub prawie wszystkie w podcaście się pojawiły. Jednak jeśli chciałbyś o coś dopytać, chętnie odpowiem na forum.

PostNapisane: niedziela, 28 gru 2014, 18:51 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Było pytanie związane z jedzeniem, ale może dobrze, że nie zostało zadane (liczyłem się z tym) ;)

"Jednak jeśli chciałbyś o coś dopytać, chętnie odpowiem na forum."
W niedalekiej przyszłości przygotuje zestaw pytań i zapodam na forum, pytania związane z Amigą oczywiście :)

Faktycznie, co komu szkodzi żeby się podpisać, przecież to tylko pytania :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]