Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest poniedziałek, 18 gru 2017, 01:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 23 cze 2017, 08:21 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Amigakit często podrzuca ciekawostki w specjalnych wątkach na forum Amigans i Amigaworld. Kolejne uaktualnienie pakietu Enhancer miało być w maju. Zdaje się, że dodano kilka poprawek na życzenie społeczności i stąd opóźnienie i masę "bug fixes"*. Wprawdzie Amigakit raczy nas obrazkami "popierdółek" w stylu wirujące logo lub pasek postępu niemniej informacje są regularne i podpowiadają, że będzie coś więcej ( np. zmiany dotyczące TuneNet w kwestii radia internetowego i coś od Hansa de Ruitera).

http://www.amigans.net/modules/xforum/v ... 96&forum=3

*można przeczytać o sporej ilości błędów jakimi naszpikowane były niektóre programy tego pakietu. Do tego ich funkcjonalność nie jest wyższa (a nawet niższa - X-Dock!) od ich zastępowanych, systemowych odpowiedników. To tylko dowodzi jaka szkoda, że dublują się kolejne wysiłki i miną miesiące/lata zanim doszlifują te elementy. Nie mówiąc już o wizualnej stronie, estetyce tych nowych programów, która kłuje mnie strasznie. No ale to inny temat...

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: piątek, 23 cze 2017, 09:18 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

To jest forum a nie oficjalny press release. Tak jak nazwalem wydanie specjalne AMIcast: Kindergarten. Cala ta bande nalezy wziasc za morde. Niestety ani srodowisko fanbojow tego nieche ani sama ta banda. :D Lepiej klepac sie po ramieniu i udawac, ze jest normlanie.

PostNapisane: piątek, 23 cze 2017, 10:15 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

W sumie Przemek streścił cały ten wątek który linkował.
Dobrze że jest coś takiego, ale dalej nic nie wiem na temat konkretnych terminów A-Eonu i Hyperionu.

PostNapisane: sobota, 1 lip 2017, 11:41 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Nowy, 27 odcinek AmiWigilii z grxmrx: http://www.amigapodcast.com/2017/07/amiwigilia-odcinek-27-grxmrx-ppapl.html.

PostNapisane: sobota, 1 lip 2017, 18:11 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

W trakcie słuchania pograłem w Superfroga z dyskietki i się okazało, że gość też jest wielkim fanem tej gry. Wspaniała gra, polecam :thumbup:

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 21:22 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Problem z klasykiem polega na tym że ma bardzo słabą grafikę.
Trzeba przyjąć do wiadomości, że Commdore padło bo 386 miało lepszą i szybszą grafikę.
Jeśli coś ma się na klasyku ruszyć, jeśli chce się podnieść poziom softu na klasyku, to trzeba dorobić do klasyka tanią i szybką grafikę.
Vampire to jest jakiś krok w dobrym kierunku, ale ciągle za mało, jest to za drogie i za wolne.
Klasyk jeśli ma się na nim coś ruszyć, to musi zapewniać programistom jakieś minimum komfortu.
To musi być poziom minimum dwudziestoletniego pc.
Mnie osobiście wystarcza poziom pc sprzed ćwierć wieku, ale ja to ja, ale jeśli chce się kogoś spoza środowiska przyciągnąć
,czy nawet namówić kogoś kto kiedyś coś na amidze robił, to trzeba jakieś 3D zapewnić. 3D można przecież też używać do 2D.
Może jakiś ARM z 3D, podłączane przez sieć, czy dzieloną pamięć, żeby nakładał własny obraz na ten z amigi.
Może co innego.
Inaczej to będzie dalej poziom roku 1985 i ewentualnie jakieś niedokończone gry wykopane na dyskietkach wyciągniętych z piwnicy.
Jeśli chodzi o Amigę NG, to powoli trzeba zmierzać w stronę unixa.

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 22:08 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

CSS i JS na razie mamy sytuację rok 2014 NG i rok 1994 klasyk.
Nawet jak coś się robi całkiem hobbystycznie, to o wiele łatwiej i szybciej zrobić pod to pierwsze.

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 22:27 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Alien Breed 3D oczy pękają. Paralax nie będzie zadowolony.
FPSy amigowe, trzeba docenić heroiczną walkę ze sprzętem, ale no niestety, wygląda to jak wygląda.

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 03:09 
Administrator
Administrator

Ja tam nie mam problemu z pikselozą w amigowych grach 3D, w końcu gdy się zaczynało o Atari 2600 czy nawet wcześniej od Ponga, to żadna grafika nie straszna. Moim zdaniem dużo większym problemem była grywalność, żadna z rdzennie amigowych produkcji nie umywała się do Dooma, Heretica czy Hexena. Jeszcze najbliżej do niezobowiązującej rozwałki Dooma było Gloomowi, ale jednak to nie ten poziom.

Tak na marginesie, to kilka razy powtarza się fraza że teraz ma być pozytywnie a wyszedł chyba najbardziej ponury i smętny z wszystkich 27 odcinków ;)

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 04:45 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Mufa napisał(a):
Moim zdaniem dużo większym problemem była grywalność, żadna z rdzennie amigowych produkcji nie umywała się do Dooma, Heretica czy Hexena. Jeszcze najbliżej do niezobowiązującej rozwałki Dooma było Gloomowi, ale jednak to nie ten poziom.

Jako laureat konkursu o grach FPS (zaszczytne drugie miejsce) pozwolę się z tym nie zgodzić. ;)

Pamiętam rozgrywkę w Alien Breed 3D II. O ile gra nie jest zbyt szybka na 030, to udało mi się przejść ją całą na tym właśnie sprzęcie. Jako, że gra korzysta z ekranu PAL, posiłkowałem się telewizorem podłączonym zamiast monitora VGA do mojej Amigi 1200.

Uważam, że gra przewyższa pod wieloma względami nawet Dooma. Szczególnie klimat, dźwięki w tle zależne od lokacji, muzyka, obiekty trójwymiarowe, efekty świetlne, nieszablonowi Obcy sprawiają, że gra jest bardzo grywalna i ciekawa oraz technicznie jest dalej niż Doom.

Po wielu latach udało mi się zdobyć pudełkową, oryginalną wersję tej gry, z czego jestem bardzo zadowolony.

Do gry dołączony jest też pełny edytor map, broni, obiektów i wielu innych aspektów sprawiając, że gra potrafi wciągnąć na długo.

Grałem też w Glooma i Breathless i muszę przyznać, że te gry również nie mają się czego wstydzić.

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 11:28 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

swinkamor12 napisał(a):
Alien Breed 3D oczy pękają. Paralax nie będzie zadowolony.

Alien Breed 3D II - The Killing Grounds wygląda dobrze na LCD i jest to najlepszy amigowy FPS - super grywalny, klimat, grafika, efekty.
Alien Breed 3D nigdy mi się nie podobał przez te mega piksele. Wolałem już Gloom. Chociaż na CRT to tak też bardzo nie raziło.

Ostatnio edytowano wtorek, 4 lip 2017, 11:35 przez parallax, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 11:34 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Hextreme napisał(a):
Pamiętam rozgrywkę w Alien Breed 3D II...

Uważam, że gra przewyższa pod wieloma względami nawet Dooma. Szczególnie klimat, dźwięki w tle zależne od lokacji, muzyka, obiekty trójwymiarowe, efekty świetlne, nieszablonowi Obcy sprawiają, że gra jest bardzo grywalna i ciekawa oraz technicznie jest dalej niż Doom.

Pełna zgoda. Do tego tak ogólnie mówiąc, to przeciwnicy w Alien Breed 3D II TKG są kumaci, a nie głupole latający jak obłąkani w grze doom.

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 12:42 
Administrator
Administrator

Gusta bywają różne, dla mnie Doom jest jedną z trzech czterach gier, a już na pewno jedyną grą FPS, kţórą od 20 lat bez wyjątku odpalam przynajmniej kilka razy do roku, nie po to by ją od nowa przechodzić czy coś, ale żeby zaliczyć level czy dwa i sobie postrzelać na odstresowanie. Alien Breeda przeszedłem gdzieś w 1996 roku i nie wróciłem do tej gry chyba nigdy, do dwójki też nie wracam, choć akurat jej nie przeszedłem. Oczywiście wiem że technicznie jest lepsza niż Doom, mogę nawet przyznać że ma lekko lepszy klimat (choć według mnie gorszą muzykę), ale nie ma tej iskry, którą ma Doom.

PostNapisane: niedziela, 9 lip 2017, 19:11 
Administrator
Administrator

W kontrze do tej pesymistycznej wizji Amiświata za pięć lat, jaka została nakreślona w ostatnim "optymistycznym" odcinku Amiwigili, napisałem swój felieton, w którym pobawiłem się we wróżenie na temat tego co czeka nas w najbliższym pięcioleciu. Na dniach zrobię wrzutkę na bloga.

PostNapisane: wtorek, 29 sie 2017, 21:04 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Wywiad tekstowy z naszym polskim developerem NetSurf 68k: http://www.amigapodcast.com/2017/08/amiwigilia-wywiad-teksowy-2-artur.html.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]