Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 16 gru 2017, 09:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 23 kwi 2017, 10:48 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wszystko co sceniarze robią i tak opiera się tylko na cpu.
Do obsługi myszy i klawiatury wystarczy poznać parę funkcji z systemu.
Nie ma sensu na siłę grzebać w hardwarze.
Do testów wystarczy uae w którym ustawiono emulację karty graficznej.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 23 kwi 2017, 11:11 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Teksty o emulatorze.
System operacyjny działa bez emulacji, tłumaczony na kod ppc jest tylko kod programu.
Dzięki czemu nawet dzisiaj, na szybkim i7 pod winuae soft chodzi wolniej niż np na Amidze 500 1 GHz.
Że nie wspomnę o G4.
PageStream - w dawnych czasach wszyscy na tym siedzieli, ludzie robili prace dyplomowe na a500 1MB z stacją dyskietek, choć wymagało to sporo zaparcia.
Oczywiście PageStream działa na nowych amigach lepiej niż będzie kiedykolwiek na 68k.

PostNapisane: niedziela, 23 kwi 2017, 13:25 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Cytuj:
PageStream - w dawnych czasach wszyscy na tym siedzieli, ludzie robili prace dyplomowe na a500 1MB z stacją dyskietek, choć wymagało to sporo zaparcia.

Zaskoczę Cię! Ja swoją pracę dyplomową będę robił na Amidze 1200 z twardym dyskiem. Amiga 500 ma za małe możliwości rozbudowy. Świat nie kręci się wokół Amigi 500. Są lepsze modele, ale tańsze niż Amiga z PPC.

PostNapisane: niedziela, 23 kwi 2017, 13:30 
Administrator
Administrator

Przesłuchałem całość w nocy, ale końcówkę to chyba już przesłałem. Odnośnie bitcoina to pobieżnie opiszę swoją przygodę. Zaczęła się w 2013 roku. Kupiłem wtedy swoje dwie pierwsze koparki Antminer S1 i zacząłem kopać. Później dokupiłem jeszcze dwie sztuki. Bitcoina kopałem jeszcze rok temu i coś tam wpadało, ale trudność cały czas rosła więc w pewnym momencie była to sztuka dla sztuki. Teraz kopię rodzimą kryptowalute Polcoin. Mam też koparke na bazie GPU złożoną w 2014 roku - działa cały czas. Przez ten okres kopalem na niej kilka lub kilkanaście kryptowalut. Na niektórych naprawdę nieźle zarobiłem, kilka padło w czasie jak kopalem więc nic z wykopanymi coinami nie mogłem zrobić. Generalnie kopanie bitcoina obecnie jest nieoplacalne dla przeciętnego Kowalskiego. Lepiej za kasę, którą chcemy wydać na koparke, kupić BTC. Co innego z koparkami opartymi na GPU, tutaj jest tyle coinow że czasami można nieźle zarobić, ale trzeba być na bieżąco na temat tego co się aktualnie opłaca kopać.

Wysłane przy użyciu Tapatalka.

PostNapisane: poniedziałek, 24 kwi 2017, 00:38 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Fajna rozmowa,

[radzik] - Kiedy wydasz demo na party?
[Krashan] - No ja myślę, że nigdy...

Dobre, uśmiałem się jak nie wiem

PostNapisane: piątek, 5 maja 2017, 10:24 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wyszedł K&A plus #07, w nim wywiad radzika z Dickinsonem z party w Irlandii z lutego bodajże w wersji przetłumaczonej.
http://ka-plus.pl/pl/numer-07/
Wydaje mnie się że tłumaczenie nie jest wierne (np. w oryginalnym podkaście chyba było wspomniane jak pierwotnie miała nazywać się Alice) ale mogę się mylić.
Na pewno dobrze się czyta, i warto pobrać.

PostNapisane: piątek, 5 maja 2017, 13:47 
Administrator
Administrator

Się wieczorkiem poczyta. A wracając do podcastu, którego przesłuchałem z lekkim opóźnieniem, bo dopiero wczoraj bardzo dobry odcinek. W zasadzie poza może drobnymi szczegółami z wszystkimi tezami jakie wypowiedzieli zarówno prowadzący jak i gość trzeba się zgodzić w pełnej rozciągłości. Zatem podsumowując:

klasyk
- da się zarobić tylko na sprzęcie nie na sofcie
- zatem kompletnie nie ma nowego oprogramowania zwłaszcza systemowego i użytkowego
- raczej nie ma szans na lepsze gry (takie pokroju Foundation)
- Wampir dużo propagandy i nakręcania się, brak widocznych efektów in plus, typu wzrost liczby oprogramowania czy pojawienie się lepszych gier

NG
- dużo propagandy mosowej w zakresie przejścia na X86, choć oceniając trzeźwo nie ma na to szans
- większość programistów (zwłaszcza tych niescenowych) jednak siedzi na NG, dlatego z oprogramowaneim użytkowym jest tu nieco lepiej (co nie znaczy że dobrze)
- w zasadzie da się zrobić wszystko lub prawie wszystko to co na "wiodących proszkach", tyle że często gęsto trwa to o wiele dłużej i wymaga o wiele więcej zachodu. Zatem neistety wypada się zgodzić z tym że jest to udowadnianie na siłę że na Amidze też się da.
- Niestety często takie udawadnianie z przyjemnego hobby może przekształcić się w streusjące zajęcie i nie każdego pokonywanie takich schodów samo w sobie może jeszcze bawić (jak to jest u mnie) lecz wręcz przeciwnie niektórzy z wiekiem mają prawo się zniechęcić tak jak to miało miejsce w przypadku Krashana

PostNapisane: piątek, 5 maja 2017, 23:41 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Wywiad tekstowy jest faktycznie troszkę doprawiony aby się lepiej czytało. :) Ale informacje są te same.

PostNapisane: sobota, 6 maja 2017, 00:32 
Administrator
Administrator

No cóż trzy wymienione tam rzeczy czyli Libre Office, Tabor i AmigaOS 4.2 to jest podstawa na ten rok, tak by z czystym sumieniem można w kolejnym podsumowaniu napisać iż 2017 nie był okresem zawiedzionych nadziei. Jak jeszcze doszłaby do tego przeglądarka można by nawet napisać o super okresie prosperity. Niestety z wywiadu nie wynika by Dickinson miał w tym momencie plan który jest już na jakimś etapie realizacji.

PostNapisane: sobota, 6 maja 2017, 18:19 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dla mnie akurat przeglądarka jest najmniej istotna, komputer który nie jest użyteczny bez internetu to terminal a nie stacja robocza, dla mnie śmieć.
Coś tam bąknął że może OctaMed wyjdzie odświeżony.

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 19:33 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Zapraszam do 26 odcinka AmiWigilii. Gościem jest AceMan, Z prawie dwugodzinego wywiadu dowiedzie się, co to jest Protracker :) oraz jak się tworzy chiptune,?Jaka jest różnica między SID a Paulą. Ponad to czy demoscena odżywa i dlaczego Vampire nie poruszył scenowców tak jak jego twórcy sobie życzyli? Dowiemy się też, czy na chiptune można zarobić, jakiego artystę warto posłuchać.

http://www.amigapodcast.com/2017/05/ami ... ceman.html

Ponad to zapraszam do recenzji komputera AmigaOne X5000 w Mój Mac Magazyn:
https://mojmac.pl/2017/05/22/nowy-numer ... zki-w-ios/

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 23:27 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cytuj:
Wracamy również do tematu retro – AmigaOne X5000 zagościła na łamach(...)

:lol:
Niestety nie dostałem nic na skrzynkę, spróbuję jutro.

Podkast kończę słuchać, nawet leci bezboleśnie (jak na temat który mnie nie interesuje czyli scena), pomyliłem gościa z Asmanem, ale zostawiłem, niech gada ;-)
Tak do pewnej kwestii poruszonej w kontekście NG - w życiu warto przejmować się tylko rzeczami na który można mieć wpływ, polecam takie myślenie.

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 23:50 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):
Cytuj:
Wracamy również do tematu retro – AmigaOne X5000 zagościła na łamach(...)

:lol:
O matko boska... strzał w, już i tak rozj@#%@ą, rzepkę. No to ładnie, nie da się tego jakoś odkręcić? :lol:

PostNapisane: wtorek, 23 maja 2017, 07:09 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Niestety, poszło. Nie zdążyłem ma korekcie tego sprawdzić. Tak czy siak dobrze, że jest. Poza tym przecież siększosc mówi, że to takie retro na sterydach i hobby. Poza tym jak słyszę o awanturach Cloanto i Hyperion to już mi się odechciewa.

PostNapisane: wtorek, 23 maja 2017, 12:37 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Udało się za czwartym razem. Ciekawe że cyrk tylko z majowym numerem, pobierałem inne bez problemu. Dystrybucja opiera się o ciasteczko w przeglądarce, czyli po wypełnieniu pola przeznaczonego na adres e-mail nigdy go już nie zobaczę. Jak nie przyjdzie nic na skrzynkę to trzeba czyścić przeglądarkę albo brać inną. Nazwy plików też widzę że dla różnych miesięcy różne zasady ich tworzenia. No i to czasopismo ma fatalny skład. To znaczy jest profesjonalne, ale sposób cięcia zdjęć i numeracji stron są dla mnie nieakceptowalne. No ale to poza meritum.

Taka mnie naszła refleksja przy okazji - czy twoja akceptacja NG nie wynika z doświadczeń z Apple, które na zewnątrz jest cacy, a o użeraniu się z drobiazgami wiedzą użytkownicy ;)

Generalnie tekst jest w porządku. Zważywszy miejsce publikacji to promocja na trudnym odcinku ;]
Pomyśl może o zebraniu kiedyś swojego "portfolio", zdaje się że mamy wątek o publikacjach amigowych w prasie nieamigowej. Wiem że to nie twój pierwszy artykuł do MMM.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]