Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest niedziela, 25 cze 2017, 19:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 4 lis 2014, 23:22 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Mój błąd... Standardowo Google nie pozwala na anonimowy komentarz. Teraz to działa normalnie.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: sobota, 22 lis 2014, 23:39 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Zapraszam do odsłuchania trzeciego odcinka AmiWigilii z PekDar: http://goo.gl/Dsoz3Z.

PostNapisane: niedziela, 23 lis 2014, 15:13 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Zapraszam do odsłuchania trzeciego odcinka AmiWigilii z PekDar: http://goo.gl/Dsoz3Z.

Jutro w pracy się posłucha. Na dziś przesłuchałem tylko 8-minutowy wstęp. Widzę że uległeś postulatom o przerywniki muzyczne, zatem niech Ci co nalegali na przerwy na modulesy, teraz karnie słuchają ;) Ja przyznam się bez bicia że pewnie będę przewijał, zwłaszcza że nie serwujesz utworów, powiedzmy 1.5 minutowych a aż ponad 5 minutówki. Natomiast jeśli miałbym za coś pochwalić te pierwsze 8 minut, to za podkład w tle. Co prawda moim zdaniem do ideału jeszcze troszeczkę brakuje, lecz w porównaniu do dzikiego (być może nawet całkiem fajnego, jednak nienadającego się jako klimatyczny podkład) techno, muza z tego odcinka jest olbrzymim krokiem w dobrym kierunku.

Dzięki za pozytywną robotę :ok:

PostNapisane: niedziela, 23 lis 2014, 22:34 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Faktycznie, chyba całe moduły są jak na szybkiego przewijałem co kilka minut, też będę raczej je omijał :) Może warto podać nazwy tych modułów, to osobno będzie można sobie je posłuchać :thumbup: Podcast jutro przesłucham :)

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 01:16 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Są tylko dwa całe moduły. Nazwy są w podcast, poza tym jest link do strony Mobyiego. To jest eksperyment.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 14:04 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Moduły sa w porządku, nawet jak dla mnie (nie słucham ale te wysłuchałem w całości). Odcinek typowo dla "klasykowców" (czekam na odcinki z Mufa i Krashanem).
Wszystko fajnie z wyjątkiem jednego - sąsiad z młotkiem, to jest niedopuszczalne.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 15:37 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):
Moduły sa w porządku, nawet jak dla mnie (nie słucham ale te wysłuchałem w całości). Odcinek typowo dla "klasykowców" (czekam na odcinki z Mufa i Krashanem).
Wszystko fajnie z wyjątkiem jednego - sąsiad z młotkiem, to jest niedopuszczalne.

Faktycznie tylko dwa moduły, ostatecznie też przesłuchałem bez przewijania. Pekdar jest bezsprzecznie oddanym fanem klasyka, ale mimo wszystko trudno było niezauważyć że temat czwartej wersji systemu kilka razy się pojawił (myślę że słowo AmigaOS 4, pojawiło się w tym odcinku dużo częściej niż w poprzednich dwóch razem wziętych), więc jak dla mnie, pomimo tego że na klasyku nie siedzę był to najciekawszy odcinek z dotychczasowych.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 20:56 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Może i inicjatywa fajna, ale przydałoby się zapis rozmowy, albo chociaż streszczenie.
Dwie godziny po pracy to jednak ciężko znaleźć.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 21:20 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Mi też się bardzo podobał, chociaż muszę przyznać że jak zobaczyłem jego długość to zwątpiłem, ale koniec końców
jak zacząłem słuchać to szybko się skończył. Sąsiad z młotkiem dał radę :lol:, nie przejmowałbym się tym bo nie wiele
można z takimi wypadkami zrobić. Jedyna rzecz która czasami przeszkadza, to zanik na krótką chwilę głosu osoby
wywiadowywanej. Nie wiem czy to przypadłość skajpa czy coś innego i czy da się coś z tym zrobić.
Ja przyznam że przewinąłem moduły, bo nie ich chciałem tam słuchać, co innego gdyby, na prawdę cicho, leciały w tle.
No i dowiedziałem się nowej rzeczy o sprzęcie, a mianowicie że dyski scsi nie "zawracają" tyłka procesorowi. To wyjaśnia
mi zagadkę czemu ludzie tak bardzo utrudniają sobie życie tymi wszystkimi dziwnymi kontrolerami, terminatorami i
całą tą "baśniologią" scsi. Kiedyś to miało niebagatelne znaczenie a teraz to chyba już tylko sentyment.

Tak czy inaczej dzięki za wywiad i proszę o więcej.

PS. Zastanawiałem się czy nie brałeś pod uwagę robienia podcastów w formie slajdszołu, to znaczy gdy wy sobie rozmawiacie,
w "tle" lecą zdjęcia rozmówców, ewentualnie ich sprzętu, czy czegokolwiek o czym właśnie rozmawiacie.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 22:08 
Administrator
Administrator

A swoją drogą nie myślałeś Radzik by dać info o Amiwigilii na stronach podcasterskich?

http://katalogpodkastow.pl/
http://podkasty.info/

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 22:35 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Pierwsza strona z katalogiem podcastów, można powiedzieć, że olała temat, choć pacjent sam się do mnie zgłosił. :) A do drugiej strony już dodałem: http://podkasty.info/#podkast/624. :D

@adam: Co do klasykowych tematów, to spodziewam się, że będzie ich większość, z racji, że większość posiada Amigę 68k. Ale odcinek z Mufą będzie, z Krashanem też. Będzie też o AROS.

Na sąsiada z młotkiem nic nie poradzisz, ale dodaje to klimatu. ;)

@swinkamor12: Do zapisu rozmowy potrzebowałbym chyba sekretarkę. :) Podcastu nie trzeba słuchać jednym ciagiem, fakt 2h to sporo. Ale weźmy pod uwagę, że emisja jest raz na miesiąc, więc te 2-3h to jest do ogarnięcia.

@Radek Cz: Właśnie wiele podcastów ma takie "młotkowe" wpadki. Co do zaników głosu, to niestety wina Skype. Jest to najpopularniejszy program, ale jak go porównać do applowego facetime, to jest przepaść na stronę tego drugiego. Ale jakoś jak widać się da i tak jakoś skype się znacznie polepszyła.

Slajdszoł czyli Youtube? Tego nie biorę pod uwagę, pozostanie to dalej takie ala "radio". Zresztą tak jak 99% podcastów na świecie. Inna kwestia, że teraz już raczej się nie da, a kiedyś można było zrobić rozszerzony podcast, właśnie ze zdjęciami itp. Jednak spodziewam się, że było to widoczne tylko pod iTunes.

I jeszcze jedno... kto ma pytania do Mufy to proszę tutaj: http://radzikpl.blogspot.de/2014/11/pytania-do-mufa-odcinek-o-amigaos-4.html

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 23:06 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Pierwsza strona z katalogiem podcastów, można powiedzieć, że olała temat, choć pacjent sam się do mnie zgłosił. :) A do drugiej strony już dodałem: http://podkasty.info/#podkast/624. :D

Aha, ja szukałem po prawej stronie tam gdzie mają katalog podcastów, ale że nie znalazłem AmiWigilii, ani w katalogu "IT", ani w katalogu "Amatorskie", uznałem że tego nie ma. Czasami najtrudniej zauważyć coś co mamy przed oczami ;)

Cytuj:
@Radek Cz: Właśnie wiele podcastów ma takie "młotkowe" wpadki. Co do zaników głosu, to niestety wina Skype. Jest to najpopularniejszy program, ale jak go porównać do applowego facetime, to jest przepaść na stronę tego drugiego. Ale jakoś jak widać się da i tak jakoś skype się znacznie polepszyła.

No ale na pececie jakieś alternatywy dla Skype też są. Ot pierwszy lepszy z brzegu (dostępny również dla Androida). Akurat w moim przypadku fakt że Skype jest najpopularniejszym rozwiązaniem nia ma żadnego znaczenia, bo ja Skypa nie uzywam. Znaczy się chyba kiedyś ze dwa razy na potrzeby jednorazowe zakładałem konto, ale o ile te konta jeszcze w ogóle istnieją, to i tak nie pamiętam do nich haseł.

Tak więc jak będziemy chcieli przeprowadzić rozmowę, to i tak będę musiał od nowa zakładać tam konto, ewentualnie skorzystać z konta któregoś z synów, ale nie mam nic przeciwko by popróbować jakiegoś innego narzędzia, o ile miałoby to przynieść lepszy efekt.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lis 2014, 23:42 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Skype ma tą zaletę, że jest popularny i praktycznie każdy go ma.

Co do naszego nagrywania, możemy użyć czegoś innego, jednak, Skype mam już przetestowanego. Co ważniejsze nagrywanie pod nim jest już sprawdzone.

PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 10:08 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Skype ma tą zaletę, że jest popularny i praktycznie każdy go ma.

Co do naszego nagrywania, możemy użyć czegoś innego, jednak, Skype mam już przetestowanego. Co ważniejsze nagrywanie pod nim jest już sprawdzone.

Fajnie się wczoraj rozmawiało, cztery godziny, a jak z bicza strzelił ;) Mam nadzieję ż Skype niczego nie popsuł i że po obróbce da się tego słuchać :D

PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 10:56 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wtyczka Pamela do Skype - ja testowałem wersję darmową o ograniczonym czasie nagrywania, niemniej wystarczyło żeby się zorientować w jakości nagrywania - jest rewelacyjna.
4 godziny - to teraz co wyciąć? ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]