Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 19 paź 2017, 18:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 18 paź 2014, 15:57 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Tak w ogóle, poproszę was o sugestie kogo zaprosić do podcastu? Mam już swoją listę gości, ale zawsze przyda się ja rozbudować.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 19 paź 2014, 12:57 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Może kogoś kto współtworzył ACS i MA :thumbup:

PostNapisane: niedziela, 19 paź 2014, 17:46 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

O to jest pomysł. ;) Szczególnie wydaje mi się, źe ACS jest ciekawą opcja. Po tylu latach to jest chyba najmniej doceniane Gazeta, a była naprawdę fajna.

PostNapisane: niedziela, 19 paź 2014, 20:50 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Bardzo miło się ciebie słucha radzik. Masz bardzo radiowy głos jeśli tak mogę się wyrazić.

Nie rozumiem natomiast dlaczego zaprosiłeś tego robaka jubiego do pierwszego odcinka, no chyba że chodziło ci o wywołanie skrajnych uczuć u słuchajacych i wywołać tym samym ruch wokół odcinka.
On poza wyrenderowaniem bardzo ładnych grafik nie zrobił nic dobrego, nawet jego wykład o Minerze na PH nie był o Minerze, tylko i cipsetach.

Sam zreszta mówi że nie używa Amigi, ba nie używa nawet programów amigowych tylko blendera, po co wogóle zawracać sobie kimś takim głowę. Absolutnie nie odbieraj tego osobiście, po prostu uważam że to była taka mała wpadka na poczatku nowego i bardzo fajnego przedsięwzięcia.

PostNapisane: poniedziałek, 20 paź 2014, 08:56 
Administrator
Administrator

Radek Cz napisał(a):
Bardzo miło się ciebie słucha radzik. Masz bardzo radiowy głos jeśli tak mogę się wyrazić.

Nie rozumiem natomiast dlaczego zaprosiłeś tego robaka jubiego do pierwszego odcinka, no chyba że chodziło ci o wywołanie skrajnych uczuć u słuchajacych i wywołać tym samym ruch wokół odcinka.

Muszę się wcielić trochę w rolę adwokata. O ile wiem to Radzik chciał zrobić odcinek o grafice 3D i bardzo nie chciał robić odcinka "światopoglądowego", przy czym Jubiego ciężko upilnować. Poza tym nie sądzę iż celowo rozpoczął od Jubiego. On po prostu wysłał równocześnie zaproszenia do kilku osób. Ja np. odpowiedziałem, poczekajmy z nagraniami do listopada czy grudnia - szykuje się mała ofensywa ze strony AmigaOS 4, będzie już po AmiWest, słowem odcinek o AmigaOS 4 będzie ciekawszy. Podejrzewam że Jubi miał po prostu czas i chęć, a że w jego przypadku nie ma na co czekać (w LightWave dla Amigi nic się wszak nie zmieni), to udzielił wywiadu w pierwszej kolejności. Przypadek raczej niż próba celowego wywołania zamieszania.

A co do ludzi z ACS - super pomysł. W zasadzie odświeżył się nam ostatnio temat Marka Pampucha i redakcji MA, tymczasem Rafał Belke, tak jak zniknął 13 lat temu, tak potem nie pojawił się już na żadnym spotkaniu, w żadnym wywiadzie itp. Chętnie bym posłuchał jego wspomnień i co ma dzisiaj do powiedzenia.

PostNapisane: poniedziałek, 20 paź 2014, 14:51 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dokładnie tak to było. Kolejność miała być: Stachu100, Jubi, ale Stachu nie miał czasu, więc aby nie opóźniać projektu zacząłem od Jubiego. Myślę, że mimo, iż gość ma poglądy kontrowersyjne źle nie wyszło. Pogadaliśmy ogólnie i o środowisku i Amidze + 3d. ;)

Co do ACS, spróbuje jakoś dotrzeć do kogoś z redakcji, jeśli w ogóle da się. Bardzo dobrze wspominam tą gazetę, temat na "audycję" wydaje się być zacny.

Poza tym w sumie można by spróbować pogadać z ELBOXem, to przecież nasza rodzima amigowa firma. ;)

PostNapisane: poniedziałek, 20 paź 2014, 15:02 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):

Co do ACS, spróbuje jakoś dotrzeć do kogoś z redakcji, jeśli w ogóle da się. Bardzo dobrze wspominam tą gazetę, temat na "audycję" wydaje się być zacny.

Nie wiem czy to ten sam człowiek, ale sądząc po tym że zajmuje się recenzjami gier, to całkiem możliwe. Być może któraś z tych redakcji da Ci do niego jakiś kontakt:

http://technopolis.polityka.pl/author/rafal-belke
http://gamezilla.komputerswiat.pl/autorzy/rafal-belke
http://www.dziennik.pl/autor/6797-rafal-belke.html

PostNapisane: poniedziałek, 20 paź 2014, 20:56 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Właśnie też szukałem czegoś w google, ale nic aktualnego nie ma.

Na początek myślę, że spróbuję tu: http://www.cgs.com.pl.

PostNapisane: wtorek, 21 paź 2014, 10:58 
Administrator
Administrator

Na tej mocno zaniedbanej stronie nie widzę adresów mailowych do nikogo, kto pamiętałby czasy ACS. A jeszcze sześć lat temu był tam np. e-mail do szefa CGS i pierwszego rednacza ACS (jeszcze przed Belke) Marka Suchockiego, z którym korespondowałem nawet w celu ocalenia od zapomnienia mitycznego numeru 5/01 czy 01/02, który ponoć według relacji świadków był już złożony, ale ostatecznie nie zdecydowano się na druk i wysyłkę do kiosków. No ale, rozgadałem się nie na temat, spróbuj może jakiś kontakty w tym CGS do starej ekipy jeszcze mają.

Przy okazji, przeglądając linki podane powyżej, udało mi się potwierdzić że to ten sam Rafał Belke. Pod tekstem Procentowa skala ocen jest do kitu, jest komentarz Rafała:
tak, zrobiłem eksperyment z usunięciem ocen w ACS, to były ciekawe, partyzanckie czasy :). Dziś prędzej zmieniłbym skalę na 1-5 niż całkiem usunął oceny w medium które stosuje je od lat. Lepiej rozkręcać nowe medium od razu bez ocen niż siłować się z przyzwyczajeniami istniejących odbiorców.

PostNapisane: wtorek, 21 paź 2014, 17:34 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

No i super, to teraz tylko czy wyrazi chęć :) Widać, że przygoda z Amigą się u niego zakończyła na dobre, chyba :D

PostNapisane: niedziela, 26 paź 2014, 22:16 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

W związku z AmiWest, postanowiłem przyspieszyć wydanie drugiego odcinka podcastu, aby przekazać komentarz do imprezy "na gorąco". Główną "atrakcją" jest gość - Stachu100, który jest mistrzem lutownicy. :)

Oto link: http://goo.gl/t6uYrL

PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 10:38 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
W związku z AmiWest, postanowiłem przyspieszyć wydanie drugiego odcinka podcastu, aby przekazać komentarz do imprezy "na gorąco". Główną "atrakcją" jest gość - Stachu100, który jest mistrzem lutownicy. :)

Oto link: http://goo.gl/t6uYrL

Dzięki, zaraz wrzucę na podręczną "empetrójkę".

PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 23:54 
Administrator
Administrator

Przesłuchałem, trzeba przyznać że Stachu ma oryginalne poczucie humoru - porównanie WInUAE do dmuchanej lalki :D No ale coś w tym jest :ok:

PostNapisane: poniedziałek, 3 lis 2014, 23:30 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Rusza incjatywa zadawania pytań gościom podcastu. Na pierwszy ogień idzie ITU, czyli "RetroAmi". Z racji, że będzie mi wygodniej zebrać pytania w jednym miejscu, zapraszam na mój blog, gdzie możecie zostawić pytania w komentarzach. Oto link do posta: http://radzikpl.blogspot.de/2014/11/wywiad-z-wascicielem-sklepu-retroami.html :D

Poza tym, chciałem zakomunikować :D, że wszelakie linki, materiały itp. do określonych odcinków podcastu, będę też głównie publikowanie na blogu [url]radzikpl.blogspot.com[/url], gdyż po prostu szybciej i łatwiej mi się wrzuca aktualności niż na oficjalnej stronie podcastu. Life is brutal, ale aby uaktualnić stronę http://amiwigilia.ppa.pl muszę rzeźbić w HTML, a na blogu to jest po poprostu szybki wpis...

Jednocześnie, planuję ulepszyć :oops: stronę podcastu, aby było więcej informacji o podcast jako taki oraz o opublikowanych odcinkach.

PostNapisane: wtorek, 4 lis 2014, 16:35 
Administrator
Administrator

Dobrze by bylo, bys udostepnil mozliwosc dodawania komentarzy normalnym uzytkownikom np. takim, ktorzy nie maja konta na Google+, LiveJournal, AIM itd. Poniewaz do takich osob sie zaliczam, sila rzeczy musze zadac pytanie tutaj:

ITU, jest troche sklepow Amigowych, rozsianych po swiecie, nawet w Polsce nie jestes monopolista. Natomiast prawie w ogole nie ma wydawcow. Nie liczac APC-TCP, ktory ostatnio wydal DiGi Boostera i kilku minifiremek, ktore wydaja jakis swoj jeden czy dwa autorskie programy, nie ma nic. Istnieje np. luka po takich firmach jak Hyperion czy RuneSoft, ktore niegdys specjalizowaly sie w wykupywaniu kodu komercyjnych gier z PC i przenoszenia ich na Amige. Czy rozwazales poszerzenie swojej dzialanosci o profil wydawniczy?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]