Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 sty 2018, 05:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 15:54 
Administrator
Administrator

Co do pierwszego pytania, to rozumiem że pismo w 100% czarno białe, czy może kolorowa okładka, tudzież kolorowe kilka stron? No bo zakładam że nie planujesz na początek full kolor.

Jak będę miał wiedzę w tej kwestii, to zaznaczę stosowną odpowiedź.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 16:43 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wręcz przeciwnie, wydawanie pisma czarno-białego przy jednoczesnej dostępności PDF w kolorze byłoby bez sensu. To byłoby na poziomie zina z ubiegłego wieku i nie sadzę żeby ktoś to kupił. Takie coś może przejść przy większej grubości całości.Tak jak robi Zalepa, który PDF degraduje do cz-b i się niczym nie stresuje. Kupuję PDF że po części w kolorze, a tam kolorowe jest ale 14 stron na 90 :D (powiedzmy że 90, okładka przednia w innym rozmiarze bez strony nr 2, a okładki tylnej czyli dwóch stron brak).

Tylko że na razie z wstępnego rozeznania widzę że musiałby być jakiś sponsor, bo druk niskonakładowy na zasadzie 30 szt. to jest ponad 500 zł, a gdzie jeszcze wysyłka. Co prawda nie ma w gazetce podlewów, kartki są białe, może nie wyjdzie tak drogo. No ale na razie nie mam wiedzy co do kosztów (ile np. kosztuje wydanie K&A).

Na poważnie to chciałbym numer 3 puścić drukiem, i podpytuję w środowisku. Na razie zainteresowanie zerowe, ankietę wypełniło 3 osoby, cóż mówić o sprzedaży.
"Na dziś" powiedzmy że 36 stron w kolorze, okładka niewiele grubsza od kartek.

PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 17:14 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

A ja bym chciał dodać, że gazeta to powinna być "miętka" w dotyku, a nie na sztywnym papierze - który pewnie podnosi też cenę druku. No, ale jeśli podnosi prestiż tejże...

PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 17:27 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Wypełniłem ankietę. Jednak w pytaniu “O który dział powinny poszerzyć się kolejne numery?” moim zdaniem brakuje opcji "Amiga Klasyczna". Tego mi definitywnie będzie brakować w tym piśmie. Napisałem to w uwagach.

Zaznaczyłem "AmigaOS4".

Cytuj:
Na razie zainteresowanie zerowe, ankietę wypełniło 3 osoby, cóż mówić o sprzedaży.

Po pierwsze radzę poczekać, ankieta dopiero przecież się pojawiła. Po drugie moim zdaniem warto docenić każdy głos, jaki pada w ankiecie. Za przykład podam, że kiedyś pojawił się na Aminecie edytor map do gry Lemmings 2: the Tribes. Autor jednak zawiedziony zaledwie 9 rejestracjami swojego programu, wypuścił pełną wersję za darmo.

Ja bardzo doceniłem pracę autora tego edytora, jednak dowiedziałem się o tym programie za późno.

Moim edytorem do Benefactora zainteresowała się garstka osób (wypuściłem go od razu na zasadzie freeware). Jednak to zupełnie mnie nie rozczarowało.

Czasami liczy się nawet jedna, wspierająca osoba.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]