Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 19 paź 2017, 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 10 lis 2016, 22:37 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Zapraszam na odcinek zerowy AmiWigilia na YouTube. Razem z Adamem Zalepą rozmawiamy o emulacji Amigi za pomocą FS-UAE. W filmiku wspominamy o specyficznych możliwościach emulatora, takich jak pobieranie gier, granie przez sieć. Pokazujemy też w działaniu AmigaOS 4.1 pod tym kawałkiem oprogramowania.
A tak w ogóle czołówka została wykonana na LightWave 5 pod AmigaOS 4.1. :)

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: piątek, 11 lis 2016, 01:33 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Adama kiepsko było słychać (przerywany głos), poza tym wyszło nieźle. I szybciej jakoś czas leci niż przy tradycyjnej AmiWigilii. Ale to się okaże czy kolejne odcinki będą potrafiły przykuć wzrok.
Czekam na prezentację X5000 w działaniu ;)

PostNapisane: piątek, 11 lis 2016, 09:15 
Administrator
Administrator

Materiał dla początkujących i dla fanów emulacji, czyli niestety nie dla mnie. Fajnie że czołówka zroboina na Amidze, mam nadzieję że w przyszłości udział Amigi w produkcji będzie większy :ok:

Ogólnie solidna dawka wiedzy dla zainteresowanych tematem i poza kilkoma szczegółami nie ma się do czego przyczepić. Są to jednak dosyć drobne szczegóły, np. stwierdzenie "odpalimy teraz starszą wersję Odyssey". Oczywiście była uruchomiona wersja OWB Reaction, która nigdy nie nazywała się Odyssey, gdyż tą nazwę dopiero po kilku latach rozwoju OWB-MUI przyjąçł sobie autor Morphosowej wersji. Wydając 30 euro na system, nie trzeba już dodatkowo wydawać pieniędzy na ROM z Amiga Forever (no chyba że do wersji systemu dla klasyka, Kickstartow nei dodają - nie pamiętam już).

Nie wydaje mi się też iż by stwierdzenie że OWB na emulacji chodzi tylko trochę wolniej od Netsurfa na 68k było prawdziwe. Mogę się jednak mylić, bo ja nigdy Netsurfa na 68k nie używałem. Natomiast oglądając filmiki z Wampira, gdzie np. po wpisanu adresu ppa.pl trzeba było czekać około 30 sekund, by cokolwiek pojawiło się w oknie przeglądarki, śmiem twierdzić że ten przymulony OWB na emulacji i tak jest rakietą wobec Netsurfa odpalonego na jakiejkolwiek klasycznej Amidze.

Jest sporo fajnych strzelanin z pieknymi tłami, efektem parallaxy itp. Nie wiem czy pokazywanie tytułu z 1987 roku z grafiką zbliżoną do C64 jest najlepszą reklamą skierowaną do potencjalnych użytkowników emulatora FS-UAE, rozumiem jednak że to był czysty przypadek - wiadomo zerowy odcinek. Myślę jednak że dobrym posunięciem na przyszłosć byłoby ustalenie dobóru tytułów przed rozpoczęciem nagrania.

To takie drobiazgi w ramch konstruktywnej krytyki, tak aby nie przechwalić. Ogólnie jednak jak na zerowy odcinek, było naprawdę nieźle. Niemniej jeśli to ma się w przyszłości kręcić głównie wokół emulacji i starych gierek, to nie wiem czy osobiście będę stałym widzem tego cyklu. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę że dla jego ogólnego spopularyzowania, taki temat to właściwa droga. Poza tym obok tematu przewodniego, zawsze można kilka zdań o NG przy okazji wpleść w scenariusz, dlatego nawet jeśli nie będę oglądał, to będę trzymał kciuki by Wasza inicjatywa kulała się do przodu.

PostNapisane: piątek, 11 lis 2016, 10:39 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Odcinek o X5000 będzie, jeśli w końcu będzie można ja kupić. A z dźwiękiem były problemy, bo Skype ten wieczór miał słabszy...

Co do uwag Mufy, dzięki, bo my nie byliśmy pewni czy dobrze czy tragicznie nam poszło. Mam wrażenie, że wręcz za dużo jest informacji w tak krótkim czasie i że wyszło "po łepkach". Gra oczywiście totalny przypadek. Następnym razem będzie coś lepszego. Poza tym na obecną chwilę spróbujemy skupić się niestety na emulacji i retro, bo inaczej nie będziemy w stanie zebrać odpowiedniej publiki. Potem można ewangelizować. :D Choć jak widać nawet teraz udało się nam AmigaOS 4 wcisnąć. Co to drobnostek typu Odyssey to było to z premedytacja, gdyż zakładamy, że oglądają to świeżaki i nie ma sensu bawić się w detale.

PostNapisane: piątek, 11 lis 2016, 19:16 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Nie jest źle, przecięcia dźwięku, aż tak nie przeszkadzały w słuchaniu. Faktycznie dla początkujących, ale od czegoś trzeba zacząć ;). Dla mnie os 4 chodzi wystarczająco na emulacji, tak jak mówicie można zacząć bawić się w programowanie. Ale ja bym się wstrzymał z z odcinkami o os.4 aż będzie pod emulacją pokazywał więcej pamięci. Na tą chwilę to przez to można się zniechęcić do samego OS4 ;)
Wolę się bawić oryginalną Amigą 1200 i emulowaną niż os4 ze 120 mb ;)

PostNapisane: sobota, 12 lis 2016, 10:43 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Próbowałem ostatnio netsurfa jeśli chodzi o JS to jest to poziom pozostałych przeglądarek pod klasyka czyli jakieś dwadzieścia lat do tyłu.
OWB może i jest w tyle z JS ale dwa lata a nie dwadzieścia.
Uae potrzebuje mocnego procesora do emulacji ppc i bez i7 nie ma sensu bawić się w OWB pod emulatorem.
Choć oczywiście lepsze uae niż klasyk bez karty graficznej.

PostNapisane: piątek, 25 lis 2016, 10:52 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Pierwszy oficjalny odcinek AmiWigilia na YouTube: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sfkoFvoBtpo[/youtube].

PostNapisane: piątek, 25 lis 2016, 11:00 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Link: https://youtu.be/sfkoFvoBtpo

PostNapisane: piątek, 25 lis 2016, 11:15 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Pierwszy oficjalny odcinek AmiWigilia na YouTube: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sfkoFvoBtpo[/youtube].

Radzik, przeczytaj wątek "Zmiany we wstawianiu filmów na YT" w dziale Bonus to nie będziemy musieli poprawiać.

PostNapisane: piątek, 25 lis 2016, 12:26 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

No właśnie… dzięki. Następnym razem będzie ok.

PostNapisane: środa, 7 gru 2016, 10:50 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

PostNapisane: środa, 7 gru 2016, 15:02 
Administrator
Administrator

Pomijając już kwestię czy film zachęca do rzeczonego rozwiązania czy wręcz odwrotnie, bo myślę że na to pytanie każdy łatwo odpowie sobie sam, poruszę inną sprawę. Mianowicie skoro macie czołówkę, to może warto zadbać też o jakieś zakończenie, może chociaż napisy końcowe czy coś. Takie ostre cięcie znienacka to chyba jednak nie jest optymalne rozwiązanie.

PostNapisane: czwartek, 8 gru 2016, 00:54 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Spoko odcinek, bardzo ciekawa możliwość grania przez sieć ale do póki
nie poprawią szybkości komunikowania się graczy to będzie to tylko sztuka dla sztuki.
Ciekawe czy można pograć w Hired Guns na czterech, to byłby czad.

PostNapisane: czwartek, 8 gru 2016, 00:56 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

radzik napisał(a):
A tak w ogóle czołówka została wykonana na LightWave 5 pod AmigaOS 4.1. :)
Pytanie czy wiesz gdzie można dostać wersję 5.2 LW? Jak masz jakieś namiary to bardzo proszę o jakiś cynk.

PostNapisane: sobota, 10 gru 2016, 05:49 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

W sumie nad outro nie myślałem, ale można coś przygotować.
Co do LW to dyplomatycznie odpowiem, że można pogrzebać na EAB.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]