Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 18 paź 2017, 03:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 12 mar 2017, 20:06 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Nowy film, tym razem dla odminay coś o grach: Lotus, Amiga Racer oraz Horizon Chase (iOS)

Dodatkowo nowy odcinek AMIcast z David Pleasance: http://www.amigapodcast.com/2017/03/amicast-episode-21-david-pleasance.html.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 12 mar 2017, 23:07 
Administrator
Administrator

Nie wiem jak na maku, lecz pod AmigaOS 4 Amiga Racer jak najbardziej może działać na pełnym ekranie.

Ja bym nie podnosił iż Amigaracer został grą roku 2016. Tak naprawdę powstał w roku 2015, a że plebiscyt organizowany był przez zagorzałego mosowca, a w całym 2016 na system Morphos wyszły uwaga 3 gry, to dodał AR v3 by było z czego wybierać do TOP3. Jednocześnie wymyślił jakieś dziwne pokręcone reguły, by na siłę wyeliminować gry od HUNO, co by przypadkiem nie wyszło że na tym polu AmigaOS 4, zmiażdżył w ubiegłym roku niebieską konkurencję. Gościu nie podał liczby głosujących, ani żadnych innych statystyk, nie zdziwiłbym się gdyby ranking ułożył sobie sam, na taki jaki mu najbardziej pasuje.

AmigaRacer niby jest darmowy, lecz nie do końca. Co prawda wystarczy dowolny datek pieniężny (nawet 5 euro) by mieć klucz, lecz ten klucz to nie jest tylko jakąś formą podziękowania o znaczeniu symbolicznym, lecz odblokowuje kilka istotnych opcji. Tak naprawdę więc status tej gry określiłbym na zbliżony do shareware, tyle że bez konkretnie sprecyzowanej opłaty rejestracyjnej.

PostNapisane: poniedziałek, 13 mar 2017, 00:36 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Sam zakładałeś ten wątek:
Plebiscyt na najlepszą grę roku AmigaOS PPC i 68k - Amiga NG
Większość tych gier ukazała się dosłownie w ostatnich dniach roku, dla mnie te gry liczą się na 2017.
Lista liczy 7 pozycji. Odliczając AmigaRacer (sam wskazałeś - gra roku 2015 nie 2016), reszta to porty. No nie róbmy scen, z tym zmiażdżeniem to gruba przesada.
Wogóle interesowanie się na jaką grę na MorphOS głosują sobie użytkownicy tego systemu jest.... zbędne?

PostNapisane: poniedziałek, 13 mar 2017, 08:33 
Administrator
Administrator

Niech sobie głosują na co chcą, nic mi do tego. Dobrze by jednak było by zrobili plebiscyt tylko dla Morphosa i nie mieszali do tego Amigi, tak jak ja w plebiscycie na forum nie mieszałem do tego Mosa. A jeśli już koniecznie chcą mieszać Amigę, to niech grają fair i rzeczywiście dopuszczą najlepsze tytuły, zamiast selekcjonować jakieś knoty, chyba tylko po to można powiedzieć coś w stylu "Co prawda Morphos już nie żyje, ale popatrzcie z AmigaOS 4 jest jeszcze gorzej".

PostNapisane: poniedziałek, 13 mar 2017, 13:02 
Administrator
Administrator

A swoją drogą potwierdzam że Horizon jest też na Androida. Właśnie zassałem to na mojego tableta i muszę przyznać że się nie zawiodłem. Gra z pewnością lepsza niż Amigaracer.

PostNapisane: poniedziałek, 27 mar 2017, 20:43 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Flower Pot część druga.

PostNapisane: poniedziałek, 27 mar 2017, 21:30 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Jestem rozczarowany, bo liczyłem na mięsko a tu instalacji ciąg dalszy. Koniec drugiej części to ustawianie lokali ;] To ile tych części musiałoby być żeby pokazać oprogramowanie jak chodzi pod emulatorem.
Wiem że skracałeś tam gdzie się dało, ale... ogólne wrażenie nie jest dobre. Duży minus ta Odyssey, koszmarnie wolno to chodzi. Tłumaczyłeś to MTU i t.d., ale myślę że jakbyś jeszcze pokazywał internet pod emulacją to już lepiej na OWB bo to co widać to drama jest.
Zresztą nawet odrysowywanie okien Workbencha, no wolne toto. Wniosek: trzeba kupować natywny sprzęt ;)
Plus za myk z czcionką którego nie znałem.

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 21:09 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Tym razem AMIcast na YouTube. Sorry, ale musiałem, pierszy film po angielsku, ale za to o Hollywood Designer, AMIcast Plaer i "nakręcony" na X5000 (ael złożony na Mac, sorry :)).

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 23:25 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Nie wiedziałem że AmiWigilia ma profil na fb :mrgreen:
Z tego co widziałem to w tym Designerze prościzna, ale naklikać to trzeba się niemało. Ogólnie pozytywnie, ale takie rzeczy jak z tą przeglądarką to warto obczaić wcześniej.

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2017, 07:25 
Administrator
Administrator

Dobra robota, niewiele dotąd powstało filmów z Designerem od kuchni. Myślę jednak że ciekawszą formą byłoby pokazanie kreacji od zera, tymczasem Ty opisywałeś działanie rzeczy już wcześniej zrobionych, co oczywiście nie znaczy że Twoja forma nie była również ciekawa.

Ogólnie to skoro mamy już kilku userów Hollywood, a w kolejce czeka jeszcze 24, to robi się grupa 30 osób czynnych plus X osób być może zainteresowanych na przyszłość. W takim razie chyba warto rozważyć już jakieś polskojęzyczne filmy na temat użytkowania tego pakietu.

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2017, 20:49 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Najlepiej byłoby mieć dwie ścieżki dzwiękowe. :) Jednak na początek może kwestia napisów. Wiele filmów by też zyskało jakby je z polskiego na angielski przerobić.

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2017, 23:50 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Super odgrywaczke zrobiłeś radzik, jedyna rzecz to ta czcionka czerwona wydaje się być mało czytelna.
Nie wiem może to przez YT a może zrób ja pogrubioną jeśli jest taka opcja.

Poza tym tak jak napisał mufa, opis zdał się trochę chaotyczny, ciężko by mi było się połapać co i skąd,
ale ogólnie fajna sprawa. :thumbup:

PostNapisane: sobota, 6 maja 2017, 13:40 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Nowy odcinek:

Tym razem nagrałem wszystko przez HDMI grabber, łącznie z dzwiękiem audio i mikrofonem. Film wgrałem na YouTube Timberwolfem, bo Odyssey już nie działa... (ktoś coś wie na ten temat). Natomiast poskładanie filmu zrobiłem na Odyssey, bo na Timberwolf nie działa edytor wideo YouTube. Naprawdę z dnia na dzień z Odyssey jest coraz gorzej... Tak czy siak pokazałem jak można produktywnie wykorzystać AmigaOS 4, jeszcze, do póki działa (jakoś) Odyssey.

PostNapisane: sobota, 6 maja 2017, 14:27 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Ze względu na zawartość, żeby nie zamykać sobie furtki na przyszłość na podobny odcinek, dodałbym w tytule "w internecie".
Film jak najbardziej O.K. dla kogoś kto używa OS 4. Oczywiście że każdy spoza nurtu NG będzie hejtował, normalne.
Mnie zastanawia dlaczego promujesz OS 4 za pomocą jego pięty achillesowej jaką jest przeglądarka. No ale to już wiemy że dla mnie komputer zależny od internetu jest bezużyteczny, a dla ciebie wręcz przeciwnie. Google Keep i eNewsReader może zainteresować wiele osób.
Cieszę się (i pewnie nie tylko ja) że zainwestowałeś. :ok:

Mam pytanie - co tak charknęło w 5:34 że zamknąłeś odtwarzacz?
(Przy okazji - takie odtwarzacze że niby w tle sobie można oglądać mają dla mnie podstawową wadę - nie ma klawisza pauzy ani przewijania).
I taka mała uwaga techniczna - czołówka jest za głośno.

PostNapisane: sobota, 6 maja 2017, 15:11 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Hehe, no fakt w internecie. :) Generalnie, promuje AmigaOS 4 jako normalny komputer. Jeśli na normalnym komputrze nie można skorzystać z Internetu, należy go wyrzucić ma śmieci. Oczywiście według mnie, ale w pełnie rozumiem m.in. Krashan, bo skoro NG w jego przypadku nie dało się używać MorphOS jao normlany komputer, lepiej jest przeyjść na klasyka. Super Frog, całą resztę zrobisz na piecu.
Uparłem się, że cały film zrobie na Amidze i dlatego też ta czołówka jest głośniej, bo ona już była wgrana na YT, a do niej dołączyłem film. Może da się to poprawić automagicznie. Zobaczę. Generalnie da się sporo zrobić na Odyssey. Właśnie teraz zbieram materiały i robię "research" pod OS4. Jednak jeśli tak dalej będzie z Odyssey, a pewnie tak będzie widzę to kiepsko. Przynajmniej dla mnie, tak jak już wiemy nie uznaję komputera bez netu w XXI wieku.

Nie wiem co tak charknęło w 5:34... też byłem w szoku. Wczoraj jak testowałem nagrywanie z HDMI, odtwarzałem filmy na X5000. I dzwięki mi rwał... ile się nagłowiem, że przecież na NG nie da się oglądać FullHD bez ograniczeń. :) Tak więc okazało się, że filmy są ngrywane ok. Dałem za sprzęt 72 Euro i jest całkiem git.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]