Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest niedziela, 17 gru 2017, 06:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 14:47 
Administrator
Administrator

Dodam że trochę naświetliłem sprawę w alfabecie amigi R jak Rozszerzenia, polecam zapoznać się z fragmentem tak od 8:50 gdzie zamieściłem dwa skany, jednoznacznie pokazujące że Phase5 w końcowym okresie swojej działalności przedpłaty brała.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 17:11 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Trochę się pogubiłem ... poważnie.
Wszyscy nagle psioczą na Trevora, AmigaKIT i Hyperion.

Trwa batalia o prawa do nazwy, jeden sklep się obraził bez podawania faktów, kupując AmigONE jesteśmy poinformowani, że system 4.2 dostaniemy jak go ukończą i tymczasowo dostajemy 4.1 FE Update xx. Hans i reszta robią super rzeczy z 3D które zawsze kulało w AmigaOS.

Zupełnie nie rozumiem takiej postawy ?!?

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 17:59 
Administrator
Administrator

No tak pamiętam czasy jak dorwałem ostatnią dostępną w Polsce BVision, potem już nic nie było. Pamiętam jak Szaman szukał po całej Europie Micro A1, ostatnie sztuki były w Szwecji, zdaje się że Guru Meditation, nic już nie miało, ale coś tam było w GS Data. Udało się. Pamiętam czasy kiedy nic nie było na rynku i wydawało się że marka AmigaOne na zawsze przeszła do historii.

Tymczasem teraz sprzętu jest tyle że jeden z uczestników tego wątku, dostał nawet propozycję od jednego z dealerów by zorganizować zbiorowy zakup w Polsce.

No ale obraził się jeden sklep za oceanem, który miał jakiś niezły układ, pozwalający na sprzedaż X5000 po cenach wręcz dumpingowych, względem cen europejskich. Było to chyba trochę nie fair względem klientów i dystrybutorów operujących po tej stronie Atlantyku.

No ale miałem nie komentować sytuacji do póki sprawa się nie wyjaśni, choć pewne wnioski nasuwają sie same. Nieważne, sytuacja z dostępnością jest najlepsza od długiego czasu, ale dla zasady, aby ponarzekać każdy pretekst jest dobry.

Nawet wejście Wampira do normalnej dystrybucji nie pasuje. Widocznie poprzedni system, gdzie czas oczekiwania przez wpłacających zależał chyba tylko od zakręcenia kołem ruletki, a różni cwaniacy windujący ceny na aukcjach na tym korzystali, był lepszy.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 18:48 
Początkujący
Początkujący

Mufa napisał(a):
Dodam że trochę naświetliłem sprawę w alfabecie amigi R jak Rozszerzenia, polecam zapoznać się z fragmentem tak od 8:50 gdzie zamieściłem dwa skany, jednoznacznie pokazujące że Phase5 w końcowym okresie swojej działalności przedpłaty brała.

Miałem na myśli projekt A/Boxa którym chwalili się jeszcze na targach w Kolonii w 1997 (mam gdzieś jeszcze reklamówki w papierach ). Upadek Phase5 to koniec 1999 a dla mnie koniec Amigi . Firma ta po prostu nagle zniknęła z rynku. O Amirage K2 nie wiedziałem - to już były chyba tylko marzenia niż realny projekt. Ale raczej bym nie przyjmował za pewnik że wzięli te 250 DM czyli jakieś 120 $ na dzień dzisiejszy bo to raczej śmieszna kwota (zaliczka) przy cenie całego planowanego komputera.

Mi się kojarzą bardzo dobrze bo w końcu lat 90 tych to Amiga była już de facto "dodatkiem" do ich produktów a nie odwrotnie ) Powinieneś też wspomnieć w abecadle że to jedyna firma która miała jeszcze potencjał do stworzenia nowej Amigi w sensie sprzętowym. I co ważne mieli wizje jaka powinna być przyszłość tego komputera.

Tutaj ciekawy link do ostatniego listu Dietricha Wolfa (GM Phase5) do społeczności amigowej. Wiele wyjaśnia dlaczego takie projekty jak A/Box spaliły na panewce. Dużo gorzkich słów na temat ignorancji kierownictwa Amigi Int. i totalnym olewaniu innych firm jak phase5 . I ciekawa na koniec konkluzja - przyszłość dla nowej Amigi widział w systemie QNX Neutrino który mógłby wykorzystać nowe technologie i przenieść ten komputer na nowy wyższy poziom. To tylko potwierdza iż już w 2000 roku na bazie AmigaOS nie mogło powstać nic rewelacyjnego na miarę pierwszych Amig. Brzmi to jak herezja ale to pomysł gościa który jak nikt inny miał odpowiednią wiedzę w tym temacie ) No cóż to już tylko historia a całość poszła w kierunku "odgrzewania starej zupy".

http://www.amigahistory.plus.com/amirageletter1.txt

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 21:23 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

@adam

Nie zauważył WBex w sensie takim, że nie opisał, ocenił. Program mocno rozbudowany, rozwijany po cichu. Wprawdzie nie do końca go czuję ale myślę, ze znajdą się tacy co go polubią. Mam cichą nadzieję, że takich "tajnych " projektów będzie więcej. W tym sensie jest to dla mnie ciekawe.

@radzik

Co do Vampira. Litości, a co mają go "obsługiwać" za darmo? Ktoś wymusił dystrybucję przez Amigakit?
...a problem z AOTL, może nie ma się z czego cieszyć ale tragedii też nie ma. Trzeba czuć proporcje. Trochę zbyt dużo histerii...

@amig_os

Myślę, że awantura jest trochę sztucznie rozdmuchana bo w połączeniu z walką o markę ludzie wyczuli możliwe kłopoty, kolejne pozwy i brak rozwoju. Akurat Hyperion ma się z czego tłumaczyć a reszta obrywa bo są niby w tym samym obozie. Środków jest mało a te przepychanki na pewno nie pomagają w ich pomnażaniu.

A ja sobie spokojnie czekam. Najwyżej nie kupię Tabora i tyle. Są w życiu ważniejsze rzeczy... chociaż akurat Amigi byłoby szkoda...

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 09:24 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Mufa napisał(a):
Pamiętam jak Szaman szukał po całej Europie Micro A1, ostatnie sztuki były w Szwecji, zdaje się że Guru Meditation, nic już nie miało, ale coś tam było w GS Data. Udało się. Pamiętam czasy kiedy nic nie było na rynku i wydawało się że marka AmigaOne na zawsze przeszła do historii. .

Szaman kupił ostatnią uA1 w GuruMeditation a ja ostatnią w GGS-Data - zgadza się to były szwedzkie sklepy.
Amigi miały najnowsze procesory G3 serii "Gx" - starsze to "Fx".

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 20:40 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

amig_os napisał(a):
Trochę się pogubiłem ... poważnie.
Wszyscy nagle psioczą na Trevora, AmigaKIT i Hyperion.

Trwa batalia o prawa do nazwy, jeden sklep się obraził bez podawania faktów, kupując AmigONE jesteśmy poinformowani, że system 4.2 dostaniemy jak go ukończą i tymczasowo dostajemy 4.1 FE Update xx. Hans i reszta robią super rzeczy z 3D które zawsze kulało w AmigaOS.

Zupełnie nie rozumiem takiej postawy ?!?

"Obraził bez podawania faktów"? To tylko dobrze o nich świadczy. Ale wiem z własnego życiowego doświadczenia że nie warto, bo wychodzi na odwrót. Ten kogo "oszczędziliśmy" wyżali się całemu światu i zrobi z nas czarną owcę, a tego już nie odkręcimy jak jedna pieśń dokoła...
Zresztą ty jesteś tego przykładem - nie podali faktów znaczy że ich wina, co nie? ;]

Tu nieco na ten temat:
http://amitopia.com/amigaone-x5000-turb ... amigaland/

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 21:45 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Nie powinno nas to dziwić, że takie wydarzenia wzbudzają tyle emocji. To tylko świadczy o tym, że Ami i jej sytuacja
nie jest nam obojętna.

Napisałeś gdzieś wyżej Mufa, że nie rozumiesz/nie pochwalasz (nie pamiętam dokładnie) całego tego "wylewania pomyj".
Ja tego tak nie odbieram, choć może pewne wypowiedzi są trochę zbyt skrajne, to mimo wszystko forum jest takim
właśnie miejscem, gdzie ludzie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Nie oznacza to,
że piszemy tylko o faktach, bo w naszym świecie najczęściej ich brak, stąd spekulacje i teorie spiskowe.
Ja jestem dość impulsywny i ciężko mi zachować powściągliwość w wyrażaniu opinii, i dlatego cenie sobie chłodny osąd
Adama i twój, ale musisz zrozumieć że nie każdy tak potrafi. Poza tym wydaje mi się, że jeśli nawet coś takiego napiszemy
to i tak nie spowoduje to żadnych "uszkodzeń" w potencjalnej bazie klientów, bo wszyscy zdecydowani kupią tak czy inaczej.

Poza tym, odnośnie Amigakit, niestety większość tego co napisane się sprawdza. Są beznadziejni, ja rozumiem że oni żyją
z tego, ale postępując tak jak oni i olewając swoich "żywicieli" - tną w szybkim tempie gałąź na której siedzą ich angielskie dupska.

adam napisał(a):

It seems like Trevor didn’t know at all about the situation. Someone isn’t communicating well here!? Aż się prosi żeby napisać - typowe, brak komunikacji nawet ze swoim głównym inwestorem, o klijentach nie wspominając.

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 23:03 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Ja oczywiście też jestem odbierany, za tego złego. Ale tak jak piszecie, niektórym z nas sytuacja nie jest obojetna. Dalesz poklepywanie po ramieniu i godzenie się na wszystko co te firmy odstawiają, zachęca je dalej do robienia tego w ten sposób.
Facet z AOTL może sie tak zniechęci, że se da spokój. Wielu już takich było. A robi dobrą robotę. Hyperion i A-EON zamiast takich ludzi wspierać to robią wszystko na odwrót. Myślicie, że moją książkę, czy pierwszą czy drugą w ogóle ktoś z ich strony się zianteresował? Nic, ani wsparacia technicznego, anie mentalnego, ani sponorowanego. Zero. Dałem radę bez tego i dzięki pomocy Adama i Mufy dalismy radę to zaknąć. Tylko pytanie powstaje po co? Człowiek poswięca swój wolny czas aby pewna grupka ludzi dalej utrzymywała status quo. Potem jest ździwinenie czemu klasyk popularniejszy i czemu nikt, a szczególnie w Polsce nie lubi NG.

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 23:06 
Administrator
Administrator

No nie do końca napisałem o wylewaniu pomyj, tak jak Ty to przedstawiłeś. Raczej napisałem że gdyby Hyperion przyjął do wiadomości argumentację tego amerykańskiego urzędu i uznał rację iż nie może zarejestrować swoich marek, gdyż naruszyłby tym samym interesy Cloanto, to w środowisku oberwałoby mu się za niekompetencję i frajerstwo.

Moim zdaniem w takim wypadku byłyby wylane cysterny pomyj, bo z wizerunkoeego punktu widzenia byłoby to jeszcze gorsze.

Natomiast że postąpił tak jak postąpił, to też wizerunkowo się wielu nie podoba, bo "zaatakowali bratnią firmę" i wiader pomyj nie uniknęli i nie unikną dalszych, co już zresztą Radzik zapowiedział. To jednak wydaje się że z perspektywy PR jest to mniejsze zło. Przynajmniej tak to wygląda w moich oczach.

Wolę mimo wszystko jeśli ktoś bezwzględnie walczy o swoje niż budzi się z ręką z nocniku tracąc wszystko w imię dobrych relacji z konkurencyjną firmą działającą na rynku. No ale nie każdy musi się z moim punktem widzenia zgadzać.

PostNapisane: piątek, 2 cze 2017, 09:36 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Cytuj:
Jedno jest pewne że gdyby Hyperion nie zrobił nic, pokornie przyjął do wiadomości że jego marki są zbyt blisko spokrewnione z markami Cloanto, więc muszą im ustapić i zapomnieć o rejestracji własnych, to jak myślisz, co by się działo powiedzmy przy następnej pogadance Radzika z Adamen na Amiwigilli. Tam nie szły by wiadra pomyj, tam lałyby się całe ich cysterny, "brak profesjonalizmu", "niekompetencja", "dali się ograć", "stracili resztę tego co jeszcze mieli" itp. itd.

Tymczasem ktoś z Hyperionu odpisał na temat rejestracji nazw :

That opposition was filed because Hyperion is required to do so pursuant to terms of its settlement agreement with the Amiga Parties.

Byli zmuszeni bo to nakazuje im ugoda.

PostNapisane: piątek, 2 cze 2017, 11:36 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

A wytłumacz mi w takim razie co z Amiga Inc.? Jakie są obecnie ich prawa, czy mogą działać pod nazwą Amiga? Bo to się robi "ciekawe" ;]

PostNapisane: piątek, 2 cze 2017, 12:31 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):
A wytłumacz mi w takim razie co z Amiga Inc.? Jakie są obecnie ich prawa, czy mogą działać pod nazwą Amiga? Bo to się robi "ciekawe" ;]

W rzeczonym wątku Hermans pisze tylko iż Cloanto był sojusznikiem Hyperionu w walce prawnej z Amiga Inc.

PostNapisane: piątek, 2 cze 2017, 18:45 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wyszło jak zwykle.
A wystarczyłoby żeby Batiliana z Cloanto wysłal maila do Hyperionu.
Pewno by się dogadali.

PostNapisane: niedziela, 25 cze 2017, 08:39 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Ze strony AOTL
Cytuj:
We are working on a resolution with A-EON.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]