Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 28 cze 2017, 15:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 12:54 
Administrator
Administrator

Ok, skoro nie jesteś betatesterem to faktycznie zaproszenia na forum mogłeś nie dostać. Nam też przy przystąpieniu do betatestów dołączyli rachunek za AOS 4.2, a było to już bodaj w 2011 roku, wciąż czekam, choć mam nadzieję że się w tym roku doczekam bo w ostatnich 2 miesiącach zauważyłem dziwną anomalię, o której nie mogę pisać. Myślę że nie tylko ja ją zauważyłem, skoro ktoś na AmigaWorld, niedawno zapoczątkował podpuszczający wątek AmigaOS 4.2 RIP, no ale developerzy chyba nie dali się podpuścić. Szkoda że nie byłem betatesterem przy przejściu z AmigaOS 4.0 na 4.1 to bym był mądrzejszy w temacie ;)

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 13:58 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

A co z nami, którzy nie byli betatesterami a kupili X5000? Mnie nikt nic nie obiecał ani nie dołączył żadnego rachunku. Z jednej strony to w sumie w porządku, dostałem tylko to, za co zapłaciłem. Ale z drugiej takie dzielenie na równych i równiejszych średnio wypada w oczach przeciętnego użytkownika.

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 18:14 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Za długo był spokój. Walka o nazwy, teraz to. A potem nie ma pary na rozwój. No cóż...
Tak sobie przypominam moje maile do Amigakit przed laty i jakoś już mam swojego faworyta w byciu nie fair ;) Ale może się mylę i coś się jeszcze wyjaśni. Do niedawna myślałem, że w tym gronie Cloanto/Hyperion/AEon jakoś się układa a tu takie kwiatki wyłażą. Ciekawe co na to Trevor?

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 23:40 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mufa napisał(a):
...bo w ostatnich 2 miesiącach zauważyłem dziwną anomalię, o której nie mogę pisać. Myślę że nie tylko ja ją zauważyłem, skoro ktoś na AmigaWorld, niedawno zapoczątkował podpuszczający wątek AmigaOS 4.2 RIP, no ale developerzy chyba nie dali się podpuścić. Szkoda że nie byłem betatesterem przy przejściu z AmigaOS 4.0 na 4.1 to bym był mądrzejszy w temacie ;)

A teraz w recenzji WorkbechExplorera* ktoś wygrzebał screena z partycją AOS4.2...
http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... r=0#797965

*dziwne że nikt tutaj tego rozbudowanego filemenagera, który pojawił się z nikąd, nie zauważył :shock:

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 00:32 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dlaczego nie zauważył? Nawet Radek założył wątek bo miał jakiś tam problem z tym programem, chyba wszyscy jak tu jesteśmy wiemy że taki program powstał, ale czy jest czym się ekscytować?
Podobnie tą partycją systemu beta - pewnie kilka lat temu ten katalog miał taką samą nazwę, i może upłynąć kolejne kilka ;]

Zdjęcia kawałka gazety nie zatrą tego co się stało - dynamiczny sklep wycofał się ze współpracy a A-EON i AmigaKit, plus parę innych rzeczy które tu padło.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 08:04 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Zastanawia mnie jak bardzo Trevor ma to w d… myślałem, że on coś może zmieni. Sam dobrze wie jakie ludzie maja zdanie o Matthew s AmigaKit. Ale nic z tym nie robi. Teraz w Amigakit Vampire. JesCze droższy niż normalnie.
Tak czy siak wyglada to wszystko na będę kolesiostwa, która nikogo nie dopiszcza do niczego.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 08:44 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Lol.
W 2011 roku zapłaciłeś, Mufa, za AOS 4.2, który "dostałeś" za free z X1000 i nadal chwalisz Hyperion?

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 10:19 
Administrator
Administrator

amigowiec napisał(a):
Lol.
W 2011 roku zapłaciłeś, Mufa, za AOS 4.2, który "dostałeś" za free z X1000 i nadal chwalisz Hyperion?

No 2 lata temu zapłaciłem za Wings Remastered, którego do dziś nie dostałem, a w październiku zapłaciłem przedpłatę na grę dla AmigaTec, której pierwsza odłona miała być jakoś na gwiazdkę. To jest Amiga i niestety trzeba czekać, ważne by widzieć że pracę trwają a nie że ktoś wziął kasę i zwinął manatki. Kiedyś taki numer odwaliła (na szczęście nie mnie) Phase 5, zbierając kasiorkę na nowe mityczne dopałki i cały komputer PPC. Przypuszczam jednak że gdybyś dziś zrobił ankietę, to Phase 5 byłby w czołówce najbardziej chwalonych firm.

Co do Hyperionu, to ja tam nie mam co narzekać, bo za płytę główną plus RAM plus tę licencję na AOS 4.2 (nie wiem chyba 29 funtów, ale mogę już nie pamiętać dobrze) to zapłaciłem nieco ponad 6 tysięcy, a jakie były ceny detaliczne, nawet samej tylko płyty Nemo to wiadomo. Zatem nawet dzisiaj, gdybym chciał, mógłbym sprzedać swojego kompa z kilkutysięcznym zyskiem.

Natomiast ja nikogo nie chwalę, jak byś zauważył w całej tej "aferze" nie dałem nawet jednego słowa komentarza. Spokojnie czekam na finał, było już wiele podobnych afer "a to bankructwo", a to "nielegalne wydanie gry", które potem okazywały się nic nieznaczącą lipą. Po co więc miałbym sobie strzępić języka, skoro doskonale robią to inni.

Jedno jest pewne że gdyby Hyperion nie zrobił nic, pokornie przyjął do wiadomości że jego marki są zbyt blisko spokrewnione z markami Cloanto, więc muszą im ustapić i zapomnieć o rejestracji własnych, to jak myślisz, co by się działo powiedzmy przy następnej pogadance Radzika z Adamen na Amiwigilli. Tam nie szły by wiadra pomyj, tam lałyby się całe ich cysterny, "brak profesjonalizmu", "niekompetencja", "dali się ograć", "stracili resztę tego co jeszcze mieli" itp. itd. Tymczasem z drugiej strony, gdy jednak zawalczyli o swoje to czytamy "jaki to Hyperion zły", "że podkopują Bogu ducha winne Cloanto", "że powinni zdechnąć i to by był najlepszy dzień w historii Amigi" itp. itd.

Obserwuję to jako ciekawe zjawisko socjologiczne, jak również ten wątek o amerykańskim sklepie, w którym jak przypuszczam nikt z naszych forumowiczów nic nie kupił i w przyszłości też by nie kupił. Całkiem możliwe że w tym wypadku jest jakaś wina AmigaKit lecz choć tę firmę darzę daleko większą rezerwą niż np. Hyperion, to też w ciemno nie chcę bić piany nie znając wszystkich faktów i okoliczności. Jak będę je znał to wtedy skomentuję, na razie patrzę jak z przekonaniem wypowiadają się inni.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 10:26 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

radzik napisał(a):
Zastanawia mnie jak bardzo Trevor ma to w d… myślałem, że on coś może zmieni.

Dickinson nie jest strażakiem. Ciągle czytam w różnych miejscach "Trevor to, Trevor tamto". Myślę że on ma tak samo dosyć użerania się ze "współpracownikami"
Cytuj:
Sam dobrze wie jakie ludzie maja zdanie o Matthew s AmigaKit.

To znaczy jakie? Dlaczego rozmawiamy półsłówkami?
Cytuj:
Ale nic z tym nie robi.

A co może?
Cytuj:
Teraz w Amigakit Vampire. JesCze droższy niż normalnie.

Być może to była jedna z przyczyn zerwanie współpracy (temat wątku). Sytuacje ludzie zamawiają towar po cenie ze strony AOTL a potem okazuje się że towar jest droższy.
Cytuj:
Tak czy siak wyglada to wszystko na będę kolesiostwa, która nikogo nie dopiszcza do niczego.

Bo to jest znany mechanizm społeczny i jedyne co można zrobić to pogadać z Dickinsonem jak będzie w połowie sierpnia w Polsce. Ale nie w sposób "załatw", "zrób" czy opierniczać go.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 10:30 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):
Dlaczego nie zauważył? Nawet Radek założył wątek bo miał jakiś tam problem z tym programem, chyba wszyscy jak tu jesteśmy wiemy że taki program powstał, ale czy jest czym się ekscytować?

Ja zauważyłem, tyle że ja jeszcze od czasów Magellana, którego wielu chwali jako najlepszy program dla Amigi, a mi osobiście nigdy jakoś nie podszedł, mam rezerwę do wszelkich nakładek na Workbencha, to też póki co nie poczułem potrzeby by to zorwiązanie zainstalować

Cytuj:
Podobnie tą partycją systemu beta - pewnie kilka lat temu ten katalog miał taką samą nazwę, i może upłynąć kolejne kilka ;]

Ja myślę że jednak coś jest na rzecży. ta partycja, to moze być tylko jedną z nich (na marginesie, wiadomo kto był autorem tej recenzji?). Analogia z AmigaOS 4.0, kiedy to po Final Edition, wydano jeszcze jedno update, ale potem to już był AmigaOS 4.1, też jest tylko jedną z nich. Jest jeszcze jedna ważniejsza przesłanka, tyle że trzeba mieć odrobinę większy wgląd za kulisy np. być betatesterem, żeby ją zauważyć.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 10:32 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

@Mufa
To co piszesz o Hyperionie - jest więcej możliwych scenariuszy niż dopuszczasz. Przede wszystkim prowadzących do scalenia marki.

Cytuj:
Obserwuję to jako ciekawe zjawisko socjologiczne, jak również ten wątek o amerykańskim sklepie, w którym jak przypuszczam nikt z naszych forumowiczów nic nie kupił i w przyszłości też by nie kupił. Całkiem możliwe że w tym wypadku jest jakaś wina AmigaKit lecz choć tę firmę darzę daleko większą rezerwą niż np. Hyperion, to też w ciemno nie chcę bić piany nie znając wszystkich faktów i okoliczności. Jak będę je znał to wtedy skomentuję, na razie patrzę jak z przekonaniem wypowiadają się inni.

Chodzi o to że wycofują się podmioty które chcą wspierać rozwój Amigi, i robią to nie z własnej winy, niepowodzenia i t.p., tylko dobrze działające. Warto o tym rozmawiać, i szukać przyczyny i rozwiązania. Bo to jest najświeższy przykład, i to będzie się powtarzać. Skąd ty wiesz co za chwilę może być z naszym rodzimym sklepem?

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 12:44 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Zapewniam, ze bede wiadra pomyj bo to jest dziecinada. Nie moc dogadac sie w takich sprawach. Oczywiscie nie jest pewne, ze Hyperion jest winny, ale tez nie jest pewnie, ze te inne firmy sa winne. Z tego co ja sie zorientowalem, a tez nie jestem upowazniony do mowienia kto mi co powiedzial, Hyperion/AmigaKit/A-EON to bada kolesiow, ktorzy robia to co robia. Z moich osobistych kontaktow z powyzszymi tez jestem bardziej zadania, ze to ich wina. Takiego traktowania, olewania itd. nie uswiadczylem nigdzie. Jedyne A-EON troche odstaje, ale tez nie do konca. Nie mozan ani Trevora o nic sie doprosic, ani on w sumie o niczym nie chec decydowac. Fajny gosc, fajnie, ze cos tam zrobil, ale niestety powinien wywalic pewne firmy/ludzi.
Nie podoba mi sie glasakanie powyzszych firm po glowce, jacy wspaniali itd. Powoli jeste, tego zadania, ze jednak to grupka, ktora znalazla sobie pole do zaorania i ciagnie kase poki moze. Co by nie bylo MOS to samo a i Apollo Team gorszy nie jeste. :) I w sumie dobrze, nalezy im sie, tylko nikt w tym srodowisku nie bierze odpowiedzialnosci za swoje zapowiedzi i slowa.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 14:17 
Początkujący
Początkujący

Mufa napisał(a):
Kiedyś taki numer odwaliła (na szczęście nie mnie) Phase 5, zbierając kasiorkę na nowe mityczne dopałki i cały komputer PPC. Przypuszczam jednak że gdybyś dziś zrobił ankietę, to Phase 5 byłby w czołówce najbardziej chwalonych firm.

Phase5 jest chwalona bo zrobiła więcej dla Amigi niż ten cały Hiperion, A -EON i inne razem wzięte ) Ale Mufa mijasz się z prawdą że Phase5 zbierała kasiorkę na coś czego nie miała. Jako dystrybutor tych kart w Polsce pamiętam iż owszem na jakieś nowości sprzętowe czekało się parę miesięcy od zapowiedzi ale NIGDY nie spotkałem się z przypadkiem żeby płacić za coś czego nie było albo płacić za coś co będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Po prostu nie było takiego zwyczaju tylko zasada kasa od ręki i sprzęt od ręki. Pierwsze rewelacyjne karty z PPC kiedy się już pojawiły były dostępne dla wszystkich chętnych czasem trzeba było poczekać parę tygodni jeśli akurat nie wyrabiali się z produkcją. Ale powtarzam żadne "preordery" nie miały racji bytu bo zamawiałeś sprzęt w sklepie (stacjonarnym) i jak przyszła dostawa to już byłeś pierwszy w kolejce i kupowałeś za żywą gotówkę. I oczywiście trzeba odróżniać fakt iż jakaś firma nie nadąża z masową produkcją (w tysiącach czy dziesiątkach tysięcy sztuk) od faktu że wzięła kasiorę i dopiero zaczyna coś działać w temacie.

Phase 5 to była poważna firma i miała kasę na rozwój ; nie musiała korzystać z "kredytu" od swoich fanów. A ten cąły komputer PPC o jakim piszesz nigdy nie wyszedł z fazy planów na papierze . i bodajże raz pojawił się w reklamówkach firmy na jakiś targach w Kolonii. Ale to były czasy gdy istniały jeszcze poważne amigowe firmy i sklepy nie bały się kupować od nich towar. Dzisiaj zapewne A-EON nie ma kasy na produkcję jakiejś większej ilości płyt do Amigi a sklepy obawiają się że wtopią kasę kupując coś co jest produktem głęboko niszowym.

W dzisiejszych czasach firma która ma jakiś pomysł (a nie ma kasy) może zorganizować zbiórkę pieniędzy na jednym z wielu portali do tego celu np Kickstarter. Zasady są jasne; określa się minimalną ilość zamówień aby projekt mógł wystartować i czas realizacji. Gdy nie osiągnie się minimum to kasa jest zwracana potencjalnym "fundatorom". Gdy projekt wypali to się go realizuje. Jeśli pomysł jest trafiony to zwykle ten jeden "kop" na start pozwala firmie samodzielnie kontynuować produkcję już ze swoich środków. Tutaj macie przykład jak znalazł konkretnie projektu unikalnej płyty głównej https://www.kickstarter.com/projects/qu ... otherboard
Pomysł wypalił niestety firma okazała się niepoważna ale to już inna historia )

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 14:34 
Administrator
Administrator

Teraz jestem w pracy, ale jak wrócę to poszperam w archiwach i podam Ci linki z wypowiedziami ludzi z Phase 5 na temat zbierania przedpłat na mityczne Blizzardy G3 i G4. Może nawet (choć nie wiem czy to jeszcze gdzieś leży) uda mi się znaleźć wypowiedź jednego, znanego ongiś w środowisku Polaka, który twierdził ż odszedł od Amigi, bo wpłacił preorder na Amirage K2 i został zrobiony w konia.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 14:39 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

@macstorm
Projekt ciekawy, Q to kojarzy się mi z firmą Compaq. Kickstarter to jest dobry kierunek, i są amigowe projekty tam.
Nie wiem jak wyglądałoby to w przypadku komputera z dedykowanym systemem operacyjnym, bo tu mógłby być problem (Hyperion podbijałby stawkę).

Z Phase 5 to też czytałem że firma padła zanim zrealizowała wszystkie zamówienia, ktoś kiedyś puścił takie informacje, i one do dziś funkcjonują (też to powtarzałem).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]