Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 24 sie 2017, 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 07:56 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Jeżeli potwierdzą się plotki...

http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... 85&forum=2

...to mamy ciekawy rozwój wydarzeń.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 14:42 
Administrator
Administrator

Nie wiem co to oznacza, ale Hyperion niedawno odnawiał prawa do marki AmigaOne.

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 17:39 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Zbierzmy fakty:
- Leaman zarejestrował spółkę o nazwie Amiga Technologies
- w profilu spółki (link do forum w pierwszym poście, a tam już na początku jest http://www.bizstats.co.uk/ltd/amiga-tec ... -10732120/) czytamy: "Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania w wyspecjalizowanych sklepach"
- wykupił domenę http://www.amigatechnology.com
Leaman chce zająć nazwę Amiga Technology i domenę, ale jakie ma plany - nie wiemy. Zauważmy że w nowej firmie nie ma nikogo oprócz Leamana. Opis jaki zacytowałem sugeruje że może to być tylko przekształcenie AmigaKit, ale pewności nie ma.
W podawanym wątku są spekulacje na temat zablokowania wampirka (powiązanie wykupywania znaków towarowych przez Cloanto z prawami do Picasso 96).

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 19:34 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

adam napisał(a):
(...)
- wykupił domenę http://www.amigatechnology.com
Leaman chce zająć nazwę Amiga Technology i domenę, ale jakie ma plany - nie wiemy. Zauważmy że w nowej firmie nie ma nikogo oprócz Leamana. Opis jaki zacytowałem sugeruje że może to być tylko przekształcenie AmigaKit, ale pewności nie ma.(...)

Z napisu na stronie wynika, że Amiga Technology będzie zajmować się produkcją oprogramowania (software), a nie komputerów.

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 19:58 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Ale dlaczego mnie cytujesz, przecież nie pisałem nic o produkcji. Pisałem:
Cytuj:
Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania(...)

To taka sama działalność jaką ma teraz sklep AmigaKit.

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 20:25 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Zacytowałem Cię, bo napisałeś, że Leaman przejął domenę AmigaTechnology.com i nie wiadomo jakie ma plany. Już wiadomo, że planuje robić software.

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 20:27 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):
W podawanym wątku są spekulacje na temat zablokowania wampirka (powiązanie wykupywania znaków towarowych przez Cloanto z prawami do Picasso 96).

A po co mieliby blokować wampirka, stanowi jakieś zagrożenie dla ich planów? Ten ellyahu to w ogóle niezły kwiatek, może jarmułka mu zbyt dotkliwie czachę gniecie

PostNapisane: środa, 26 kwi 2017, 21:07 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Ludzie są poj...ni. Niektórzy ubzdurali sobie, że Vampire to święty gral, który NG będzie chciało zniszczyć. :) Ruchy wydają się ciekawe, więc może coś z tego pozytywnego wyniknie.

PostNapisane: piątek, 28 kwi 2017, 13:38 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Nie wiem dlaczego od razu poj…ni. Ja jak tylko słyszałem o akcji z Picasso, to pomyślałem tak samo. W małym światku Amigi wszystko musi mieć podwójne dno:). Vampire jak to Vampire, rozwój w tempie ślimaka, ale nie powiem, sam jestem zainteresowany czymś tego pokroju dla A1200, ale równie dobrze może to być karta od Individual Computers czy A-eonu.
Osobiście rozdzielam te dwa tematy - Amiga Classic i NG. Klasyka rozbudowuje i będę to dalej robił bo go lubię, to takie hobby. Na Amigę NG liczę że zastąpi mi PC, nawet gdyby miała to być długa droga. Ale nie dam za nią kwoty, którą chcą za x5000, czekam na Tabora.
Jeżeli w jakiś sposób zablokują rozwój klasyka, to po prostu się na nich obrażę i kupie sobie nowe PC z 16-wątkowym AMD do cinemy4d ;).
Uważam że powinni wypuścić kartę do klasyka która pociągnie OS.4.1, jakby kosztowała 3000 zł kupię. Jak będzie kosztowała 2000 € to ich wyśmieje. Poczekam aż następny właściciel praw do Amigi zbankrutuje i przestanie traktować ami-środowisko jak dojne krowy ;).
Niszowość jest droga, ale bez przesady ;), a na razie czekam na klawiaturę i obudowę do a1200 w kolorze CD32 ;)

Żeby zarobić na Klasykowcach to trzeba ich zrozumieć ;), mam nadzieje że cała ta śmietanka towarzyska właśnie do tego dąży ;)

PostNapisane: piątek, 28 kwi 2017, 18:47 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):

Więcej było na eab. W skrócie Jens od IC firmy robiącej sprzęt do klasyka kupił p96.
Z Hyperionem się dogadał, a wyznawcy gunnara von boehn czyli natami/apollo/vampire chcieli open source i za darmo.
Trochę zdenerwowali Jensa.
Takie tam.
Mała zadyma wśród zwolenników 68k.
natami/apollo/vampire nic nie pomoże.
gunnar von boehn obiecuje od prawie dziesięciu lat super szybkie 68k a 68060 cały czas szybsze.

PostNapisane: piątek, 28 kwi 2017, 19:04 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Rozgraniczanie klasyka i NG nie ma sensu.
Procek to tylko procek i w Amidze może być każdy big-endian.
Nie ma sensu trzymać się 68k, jak są lepsze i szybsze.
Do sprzętu od commdore, przydałaby się jakaś tania karta z ppc.
Pewno byłoby sporo szybsze i niewiele droższe od wampirka.

PostNapisane: piątek, 28 kwi 2017, 20:55 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Swinkamor12 - już nie jedna osoba pisała, że ludzie nie trzymają klasyka dla wydajności. Ta sama idea jak ktoś kupuje stare MINI,a przecież może kupić sobie nowe ;).
Mi wystarczy trochę ramu, hdmi, bo nie mam zdrowia do siedzenia przed kineskopem (mimo że niektórzy twierdzą że na nim obraz "najprawdziwszy"). 3D mi kompletnie nie potrzebne, z grami 3D to mi się PC kojarzy ;).

Jak karta utrzyma poziom Motoroli 680030 50 Mhz to będzie ok, no może jeszcze by się coś do komunikacji przydało, choć wifi pod PCMCIA kosztuje grosze (ale wystaje z portu i jak dla mnie to wada ;)).

Osobiście mam gdzieś czy p96 jest opensource, ta kompatybilność co jest mi starcza, nie zależy mi na jego rozwoju w klasyku, no bo i po co skoro i tak korzystamy ze starego oprogramowania. Nawet gdyby używanie tego pod klasykiem miało oznaczać piracenie, nikt się nie przejmie. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto testując os4.1 pod winuae użył własnego romu od Cyberstorma.
Kupiłem OS4.1 bo się da go kupić i lubię się nim bawić, kupiłem wiele rzeczy od Amiga Inc. bo da się kupić i pewnie jeszcze wiele kupie ;), nie natrafiłem na rom od Cebarstorma do kupienia i to mnie nie powstrzymało od przetestowania nowego systemu. Ale gdy tylko się pojawi taka możliwość, na pewno uzupełnię zasoby o niego.

Jeżeli IC wypuści coś nowego też "fajnie", oby z wyjściem na nowe monitory. Właśnie dlatego na razie nie kupuje turbo do mojej a1200, powstrzymuję mnie możliwość pojawienia się czegoś nowego właśnie z takim portem (niestety Vampire ze znanych powodów na razie nie pojawi się na a1200).
Czekam, klasyk nie umiera, nie można zabić czegoś co już jest nieśmiertelne ;).

PostNapisane: sobota, 29 kwi 2017, 07:20 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Tak wiemy, ładna obudowa i gierki chodzą.
Ale jakiś sporo szybszy cpu by się przydał.

PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 14:54 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Wiele będzie zależeć od ceny Tabora. Dla klasyka wystarczy lekkie przyspieszenie+monitor+sieć lub usb.
Oczywiście fajnie by było mięć włożone do A1200 coś co w przyszłości pociągnie OS4.2, ale konieczności nie ma.
Dla mnie na biurku, może stać A1200 i Tabor, jak wszystko będzie w rozsądnej cenie, oby w tym roku.;)
W gierki nie gram bo nie mam joya ;), ale pewnie kupię Scorpiona od Matta bo kiedyś takowego miałem, a widzę że da się kupić nowego ;).

PostNapisane: czwartek, 11 maja 2017, 13:21 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wygląda na to że sprawa się skomplikowała, bo wnioski Hyperionu zostały odrzucone:
http://www.amiga-news.de/en/news/AN-201 ... 23-EN.html

Ponieważ Google Tranlator bardzo się poprawił, pozwolę sobie na kopiuj-wklej:

"Hyperion: problemy z rejestracją nowych znaków towarowych
Ze względu na bezczynność Amigi, inc, rejestracja amerykańskiego znaku towarowego "Amiga" wygasła pod koniec ubiegłego roku. Natychmiast potem Cloanto złożył wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego w ich nazwie, podczas gdy Hyperion nieco później zauważył, co się dzieje, a potem cztery tygodnie później zgłosiły "AmigaOS", "AmigaOne" i logo boingball.

Do tej pory amerykański urząd patentowy i znak towarowy (USPTO) zareagował na zgłoszenia firmy Hyperion: wszystkie rejestracje zostały odrzucone. Wniosek o logo BoingBall został odrzucony, ponieważ nie został podpisany lub datowany - firma z siedzibą w Belgii ma sześć miesięcy na poprawienie tego błędu. Pozostałe dwa aplikacje - "AmigaOS" i "AmigaOne" - również nie zostały podpisane, ale zostały odrzucone ( 1 , 2 ). Ze względu na "prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd": USPTO uznaje je za zbyt blisko znaku "Amiga" firmy Cloanto. Znowu Hyperion ma sześć miesięcy na reagowanie na odmowę, sprzeciwując się i odwoływać się do wycofania odmowy lub próbowania zarejestrowania znaku towarowego dla klasy produktów niezwiązanych z komputerem lub oprogramowaniem - co nie miałoby sensu W tym konkretnym przypadku oczywiście.

W przeciwieństwie do tego, znak "Amiga" Cloanto został opublikowany w USPTO's "Dzienniku Urzędowym Znaków Towarowych" wczoraj. Jeśli żadna inna strona nie zgłosi sprzeciwu lub żądania przedłużenia w ciągu następnych trzydziestu dni, znak zostanie przypisany Cloanto "

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]