Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 22 lut 2018, 11:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 18:11 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Ciekawy wątek. Jeśli faktycznie update mają być każdorazowo płatne po ok. 100 EUR (bądź też cały system, są pewne rozbieżności w tłumaczeniu z niemieckiego) to chyba nikt na to z użytkowników nie pójdzie...

http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... at&order=0

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 18:20 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

To, że taki wątek powstał gdzieś, że o czymś takim się rozmawia jasno i wyraźnie przekazuje - prace nad rozwojem AmigaOS zostały porzucone. Cokolwiek będzie to jakieś dodatki firmowane przez A-EON (vide sterowniki czy Warp 3D Nova).
Ze strony Hyperion to GAME OVER.
Nikt nie zapłaci 96Euro, by móc otrzymywać update'y wypuszczane w ciągu roku. Nikt.
Inna sprawa, że skoro rozwój stanął w martwym punkcie, to źle to wróży Taborowi.
Ba, na ostatnim spotkaniu w Irlandii, w tym miesiącu, Trevor nie miał nawet śrubokręta by złożyć Tabora i go pokazać.
Za to można było robić fotki płyty głównej.
LOL

PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 18:28 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Może rozwój nie stanął ale na pewno zmiany wymaga dystrybucja i marketing.

PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 18:51 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

OS 4 wg mnie nie jest rozwijany przez Hyperion, przy "życiu" utrzymują go wolontariusze (programiści i betatesterzy współpracujący z Hyperionem). Hyperion to raczej są konsultanci do czyjejś pracy.
Ten temat w linkowanym forum to taki wypuch-sondaż, i mam nadzieję że społeczność pokaże środkowy palec. Niech wpierw Hyperion "ogarnie się" jako firma. Pełne oprogramowanie X1000 (sterownik, system 4.2) i możemy zacząć rozważać takie bezczelne pomysły.
To jest bardzo niedobry PR przed sprzedażą Tabora. Jeśli są jacyś "znajomi królika" z większą wiedzą, to ostatnia chwila wyłożyć karty na stół zanim ostatni użytkownicy OS 4 znikną z pożegnalnym "szerokości". No chyba że chcą być elitą elit i bawić się w kilkadziesiąt osób na świecie w imię NDA.

PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 19:03 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

To po kiego grzyba opchnęli ludziom nowe maszyny a teraz mamią wizją taniego komputera dla mas, wiedząc że te komputery będą po kupnie kompletnie bezużyteczne. Nic a nic nie rozumiem z tej polityki obecnej.

PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 21:49 
Administrator
Administrator

Bzdury, ale ludziom się nudzi na AW. Ktoś tam coś tam przetłumaczyl z luźnej dyskusji na forum, gdzie była jedynie mowa o tym że darmowe uaktualnienia przez ostatnie 10 lat (no dobra FE było platne 30 euro) na pewno nie przysłużyły się intensywnemu rozwojowi AmigaOS 4 i pewnie gdyby było to finansowane inaczej to byłoby lepiej, a już ktoś robi z tego oficjalne plany Hyperionu.

Jedyne zasadne wypowiedzi na AW pochodzą od developerów że póki coś nie zostało oficjalnie ogłoszone to ta dyskusja jest tylko stratą czasu. No i dokładnie mam takie samo stanowisko ale jeśli chcecie tracić czas to traćcie...

PostNapisane: środa, 31 sty 2018, 21:52 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):
OS 4 wg mnie nie jest rozwijany przez Hyperion, przy "życiu" utrzymują go wolontariusze (programiści i betatesterzy współpracujący z Hyperionem). Hyperion to raczej są konsultanci do czyjejś pracy.

No tak, a w ogóle to wczoraj wylądowali Talibowie w Klewkach :text-welcomewave:

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 11:38 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Pomijając oczywiste bzdury, które formułowane są na podstawie niedopowiedzeń oraz przeinaczeń to Hyperion ze swoim brakiem komunikacji jest sam sobie winien. A niewypuszczanie drobnych poprawek błędów (AmiUpdate) to jest już głupota. Niektórzy developerzy są już o to nieźle wkurzeni.
Te dwie przyczyny są wystarczającym dowodem na to, że coś się posypało...

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 13:44 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cytuj:
A niewypuszczanie drobnych poprawek błędów (AmiUpdate) to jest już głupota. Niektórzy developerzy są już o to nieźle wkurzeni.

Z twojego niedopowiedzenia przeciętny użytkownik taki jak ja wyciąga wniosek: "aha, czyli poprawki są, ale nie dają, czyli kumulują na płatne update". Takie wytłumaczenie wydaje się logiczne.
A powiedz mi, czy ty jesteś betatesterem?

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 13:53 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):
Cytuj:
A niewypuszczanie drobnych poprawek błędów (AmiUpdate) to jest już głupota. Niektórzy developerzy są już o to nieźle wkurzeni.

Z twojego niedopowiedzenia przeciętny użytkownik taki jak ja wyciąga wniosek: "aha, czyli poprawki są, ale nie dają, czyli kumulują na płatne update". Takie wytłumaczenie wydaje się logiczne.

Przeczytaj w linkowanym wątku wypowiedź Trixie i kas1e - posty #20 i #27.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 14:05 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Aha, czyli jest gorzej niż myślałem, zwykła bufonada i dziadostwo razem. Post 27, zwłaszcza we fragmencie
"Lately, when update1 for fe was released, and it was found that by mistake there was put an older version of some component, and i asked few times to make quickfix, i was told to not worry about not my business, so i give up in try to convince about :)"
nie pozostawia złudzeń. No "super".

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 16:20 
Administrator
Administrator

Porządkując fakty. W luźnej prywatnej rozmowie Cyborg z Hyperionu wyraził opinię na forum OS4Welt.de że darmowe aktualizacje przez ponad 6 lat nie przysłużyły się rozwojowi AmigaOS i gdyby je skumulować z ośmiu do np. 3 - 4 wydanych za pieniądze to pewnie AmigaOS 4 stałby dzisiaj lepiej. Mówił że w zasadzie nikt nie stosuje tego typu praktyk, nawet uważany przez wielu amigowców za zbawcę A-EON też nie robi tak że raz wyda dany produkt a potem przez 6 lat wydaje wyłącznie darmowe uaktualnienia do niego.

Dyskusję podchwycił jeden z forumowiczów, niejaki Jochen22XL (w żaden sposób niezwiązany z Hyperionem), który napisał (cytuję bez poprawek stylistycznych prosto z Google translatora):

Kod:
"Cóż i. Ludzie, którzy nie chcą płacić za OS4 i moje 30 EUR, to rozsądna cena nie potrzebna.
Programiści muszą jeść, nie wydaje się być zainteresowany. Z pewnością nie są klientami Amigi.
Nigdy nie był tani. A ludzie, którzy nie chcą nic płacić, powinni korzystać z Linuksa."

Następnie dyskusję podchwycił Rudi (również nie mający nic wspólnego z Hyperionem):

Kod:
Cena 30 euro byłaby już o.k., gdyby była aktualizacja co 6 miesięcy, co musiałoby zostać zapłacone. Byłoby to również 60 euro rocznie lub 5 euro miesięcznie. Przy 5 euro / miesiąc lub 30 euro / 6 miesięcy gotowość do zapłaty jest wyższa niż 60 lub nawet 100 ?. Dla producenta dochód jest taki sam. Niemal wszyscy producenci oprogramowania przełączają się coraz częściej na model subskrypcji.

Do ciągłego postępu w obszarze systemu operacyjnego z aktualną przeglądarką, pakietem Office i narzędziami programistycznymi potrzeba około 500 000 EUR (moje przybliżone oszacowanie) w roku lub 41,666 EUR miesięcznie. Zarabiaj 5 euro miesięcznie 8,333 osób, które będą musiały zapłacić lub 10 4166 euro.

Ale wracając do A1222. Im szybciej dostanie się na rynek, tym lepiej dla nas. W tej chwili dla nowych użytkowników dostępny jest tylko drogi X5000.

Postscriptum Amiga 500 była świetna pod względem ceny / wydajności. Szkoda, że po raz pierwszy trafił na rynek w 1987 roku, a nie wcześniej.

Następnie ktoś sobie tak jak ja przetłumaczył w translatorze, tyle że na angielski i wrzucił wątek na AW że Hyperion zamierza narzucić politykę uaktualnień po 100 euro.

Co pisze sam Costel "Cyborg" Mincea:
Cytuj:
Zostałem napomknięty o "fałszywych wiadomościach" (na AW) Obecnie nie ma planów na modelu subskrypcji jakiegokolwiek rodzaju. Wszystko związane z subskrypcji, jednorazowym cyklu opłat lub zwalniania i większość innych rzeczy w tym wątku jest czysto hipotetyczne i osobista opinia. Oficjalne oświadczenia, będą wyraźnie oznaczone jako takie.
Więc powinniśmy lepiej ktoś rzeczywiście stanie prawidłowo tłumaczenia niemiecki zamiast Google przed skokiem do konkluzji. Google nie jest oczywiście odpowiednim narzędziem do pracy.

a chwilę potem dodaje
Kod:
Jeśli chodzi o model płatności, tak jak powiedziałem, jestem sceptyczny. Oczywiście robią to inni producenci, ale nie ma użytkowników

Nie przeszkodziło to rożnym hejterom rozpętać wojny, przytoczę tylko słowa Adama z tego wątku:
Cytuj:
Hyperion to raczej są konsultanci do czyjejś pracy...mam nadzieję że społeczność pokaże środkowy palec..bezczelne pomysły..zwykła bufonada i dziadostwo

Efekty bezprzedmiotowego obrzucania gównem znamy dobrze z historii. Bracia Frieden przestali udzielać się na AW, jakieś 10 lat temu, ostatnio ze świecą szukać jakiejkolwiek wypowiedzi Soliego. Sam Costel też w zasadzie powiedział na OS4Welt słowa w stylu "ostatnio przestaję zaglądać na AW, zgadnijcie czemu?" i coś mi się wydaje że po ostatniej zadymie, ma coraz mniejszą ochotę by udzielać się nawet na niszowym niemieckojęzycznym forum.

Zastanawiające jest to że ludzie tacy jak Adam co to pierwsi rzucają się do kamienowania, gdy tylko usłyszą za oknem gwar, potem najgłośniej narzekają na brak kontaktu z użytkownikami, brak informacji itp. Cóż gdybym ja by w Hyperionie i miał tracić czas na kopanie się z koniem, dementowanie nieprawdziwych wiadomości i regularne przyjmowanie wiadra hejtu, to pewnie też bym sobie odpuścił fora i zajął się czymś bardziej pożytecznym.

Wracając do tematu o ile ja wiem nie ma na dziś dyskusji o płatnym update. Ostatnia taka dyskusja toczyłą się przed AmigaOS 4.1 FE i nie była to dysusja łatwa lekka i przyjemna, dużo ludzi wyrażało negatywną opinię (m.in ja byłem wśród nich), choć summa summarum, dzięki kilku sprytnym zabiegom PR-owo wyszło to na plus, a Hyperion sporo sprzedał. Teraz też można sobie gdybać np. jak dobrze sprzeda się Tabor i czy jakieś dodatkowe finansowanie będzie konieczne. Myślę że na pewno AOS 4 niczym Linux, nie będzie rozwijany dla dotychczasowych użytkowników za darmo do końca świata. Pewnie kiedyś będzie płatne uaktualnienie, lecz kiedy, za ile i co będzie zawierać? Gdybanie na ten temat to teraz czyste Sci-Fi.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 16:39 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Cóż, niech update będą płatne, ok - ale - niech w końcu będą. Historia obu wspomnianych wyżej posterów jest niedopuszczalna.
Brak kontaktu z użytkownikami jest ewidentny niestety. I nie chodzi już nawet o jakieś info, co się dzieje (dalej uważam, że należy się tym, co zainwestowali w nowe maszyny) ale choćby o proste rzeczy typu rejestracja gier na www Hyperionu (tak, skany S/N wysłałem zgodnie z życzeniem i radośnie sobie czekam).
Reasumując, pewnie ten wątek na AW nie jest wart funta kłaków, niemniej chyba ktoś coś powinien zmienić w dotychczasowym modelu sprzedaż/serwis/komunikacja itp.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 16:41 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):
Cytuj:

Nie, nie jestem betatesterem. Poprawek raczej nie opłaca się kumulować w updatey. Moim zdaniem trochę już nie ma komu nad tym panować.
Jak zwykle, IMO, brak kasy. Kilku developerów (np. 5), razy kilka tysięcy euro miesięcznie, razy 12 miesięcy to kwoty na poziomie 150 tys euro. Zero szans na taką roczną sprzedaż. A Ci z doskoku nie zawsze dają radę...

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 17:10 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Ja bym to widział na takiej zasadzie, że co roku wychodzi nowa edycja systemu, i ona może być płatna. Tak jak miałem Final Edition - zebrane wszystkie aktualizacje razem, całość jest wygodną podstawką do instalacji. Do tego nowe funkcje (tak jak w FE - usprawnienia konsoli, nowa wersja Pythona). I za to 30 euro. No i to byłoby O.K.
Natomiast sytuacja taka jak przedstawił kas1e jest dla mnie niedopuszczalna.

Ja naprawdę nie widzę pracy Hyperionu. Ja w AmiUpdate dostaję nic, informacji na temat postępu prac nad czymkolwiek jest zero. Rozumiem że na wczoraj przydałaby się nowa wersja graphic.library, ale co dalej? Zadaję na polskim forum należącym dla betatestera systemu proste pytanie, i otrzymuję teksty o Talibach i obrzucaniu gównem. Nie tego się spodziewałem. Jeżeli są jakieś pozytywne przesłanki, coś co pozwoli przetrwać chwile zwątpienia, to powinniśmy wiedzieć. Na tak małe grono to wszyscy powinni wiedzieć wszystko, żeby coś wspólnie pomyśleć i zadziałać, na miarę możliwości. Bo za chwilę odpadnę ja, radzik i jeszcze parę osób, bo ileż lat można znosić bufonadę "firmy rozwijającej".

Chyba że jest naprawdę, ale to naprawdę tragicznie, ale wtedy takie ukrywanie i przemilczanie nie jest dobre. Póki coś można z tym zrobić jest istotne, a jak będzie ogłoszony koniec to na cóż mi wtedy informacje?
Na marginesie, dziś PayPal wprowadził nowość o nazwie "Zbiórki", teraz robienie zbiórek przez osoby prywatne jest łatwiejsze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]