Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 20 cze 2018, 14:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 17:18 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

adam napisał(a):
Na marginesie, dziś PayPal wprowadził nowość o nazwie "Zbiórki", teraz robienie zbiórek przez osoby prywatne jest łatwiejsze.

O. i to można by pociągnąć. Tyle tylko, że jak zwykle nikt nic nie wie na co to miałoby być a organizacja "zbiórki" w ciemno odpada. Zamknięte koło.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 17:27 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Adamie, nie trzeba być betatesterem, robić w Hyperion by widzieć, że jest gorzej niż tragicznie.
Amiga OS4.1 wydano w 2009 roku!
Gdyby nie A-EON AmigaOS byłby martwy już od dawna. Takie są fakty.
Hyperion nie rozwija systemu - oni mają jedynie prawa do AmigaOS 4.x.
I można pisać o "NDA", snuć bajki o rzekomym SMP czy innych, tajnych, rzeczach nad którymi niby Hyperion pracuje...
Tylko, że to nic więcej a tylko plotki bez pokrycia, skoro od wielu lat w rozwoju AmigaOS 4.x nic się nie dzieje.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 17:56 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Emu napisał(a):
adam napisał(a):
Na marginesie, dziś PayPal wprowadził nowość o nazwie "Zbiórki", teraz robienie zbiórek przez osoby prywatne jest łatwiejsze.

O. i to można by pociągnąć. Tyle tylko, że jak zwykle nikt nic nie wie na co to miałoby być a organizacja "zbiórki" w ciemno odpada. Zamknięte koło.

Trzeba opracować dwie listy.
W wątku z dostępem tylko dla betatesterów ustalić cele małe, i zrobić ich listę. Te "małe cele" to konkretne biblioteki i poprawki.
Niezależnie od tego na szczeblu publicznym, np. największe fora na świecie, zrobić listy celów większych. Na przykład porty konkretnych programów. To mogłoby niezależnie od siebie odbyć się, kilka większych zbiórek.
No i kwestia organizacji - jak jest dobra to ludzie chętniej wpłacają. Muszą wziąć udział w rozliczeniu osoby bez wątpliwości co do nich, żeby uniknąć sytuacji np. zapłacenia za nieukończoną rzecz.
Temat jest jak najbardziej rozwojowy.

@amigowiec
Mam podobne odczucia, z tym że za głęboko w to wlazłem, żeby sobie tak po prostu wyjść ;)

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 18:04 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

@adam

Ha, może dopisz do listy pytań do Trevora?

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 18:29 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Zrobione. Mam nadzieję że radzik wręczy Dickinsonowi te nasze pytania i propozycje w formie wydrukowanej, z odpowiednim przedstawieniem sprawy (typu ustalone na amigowych forach w Polsce), a nie wyduka przy piwie i zwinie do kieszeni. Nie piszę tego złośliwie, wiem jak nieraz dobre pomysły kończą. Moze nawet pytania i propozycje dałbym oddzielnie - pytania są pewnie do wywiadu, a propozycje niech Dickinson zabierze - poczyta i przemyśli.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 18:31 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Zgoda co do pierwszej części wypowiedzi. Często padają kwoty 30/50 euro. A co do informacji jak jest? Naprawdę nie oczekuję jej od betatesterów. Żeby coś oczekiwać lub nie od Hyperionu to najpierw trzeba wiedzieć kto wchodzi w jego skład. Czy bracia Frieden to Hyperion? Solie jest nieopłacanym ochotnikiem. Costel Mincea robi sieć i jest dyrektorem. A Kto mu płaci, z Hyperion czy AEon? Kto jeszcze? Nie wiem....Nie mamy wiedzy i wpływu...

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 18:41 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

@Przemek

Gdybym był złośliwy i mniej cierpliwy to pewnie moje pytanie brzmiałoby "A kogo to obchodzi?".
Ja uważam że obojętnie, kto za tym stoi powinien udzielać informacji co się dzieje i czego oczekiwać. Z prostej przyczyny - za sprzęt wzięto realne pieniądze, a nie z "Monopoly". W związku z tym chciałbym wiedzieć jaki jest progres - mam małe wymagania więc chociaż chciałbym wiedzieć, kiedy będę mógł nagrać sobie płytę CD? Bo na razie nie mogę a o tym nikt nie wspomniał przy sprzedaży. I mam nadzieję, że nie będę musiał za tę jakże wyszukaną funkcję płacić przy okazji update. Ale tego nie wiem. Nikt nie wie. A chciałbym wiedzieć.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 20:39 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Ten wątek na niemieckim forum, i pewnie inne też, są wynikiem braku informacji, dostępnych apdejtów i wyraźnie ogłoszonych
planów na przyszłość. I tu nie chodzi o to żeby komuś wsadzić szpilę, tylko o to, że ludzie zaczynają się niecierpliwić i niepokoić,
dlatego nie ma się co unosić w świętym gniewie, to do Mufy, jako betatester masz choć cień szans, nawet jeśli cię zignorują,
przekazywać jakie panują nastroje w środowisku. Z pewnością jedna czy dwie takie wiadomości nie zrobią na nich żadnego wrażenia,
ale jeśli będą spływać regularnie i coraz częściej to może w końcu da im to do myślenia i zaczną się zastanawiać nad kursem jaki obrali.

Naprawdę szkoda byłaby wielka gdyby to wszystko dupło, nie przez brak rozwoju, tylko przez odwracanie się ludzi od platformy
ze względu na brak udostępnienia updajetów użytkownikom. Ja podzielam opinię mówiącą o tym że developer to nie robot i musi jeść,
dlatego z chęcią widziałbym model, w którym płacę abonament na przykład roczny - niech to będzie 30 czy 40 euro - i przez ten rok mogę
zasysać nowe rzeczy przez AmiUpdate. Po tym czasie gdy chcę więcej płacę znowu i tak dalej. Hyperion ma kasę i orientuje się ilu rzeczywiście
ma użytkowników chcących zapłacić za ich pracę, taka wiedza nie jest bez znaczenia, bo pozwala im planować przyszłość. Poza tym jeśli
wprowadzil by coś nowego/dużego, mogliby podbić numerek i zgarnąć grubszą kasę za licencję.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego, że udostępniając ludziom nowsze wersje składowych powodują szybsze wychwycenie błędów,
i pozwala developerom firm trzecich na dostosowanie swoich programów do nowszych wersji - dla przykładu Hollywoood - a tak, wszystko
zwala się nagle ludziom na głowę i na prośbę o pomoc taki solie ci napisze - próbuj mocniej. Ja nie chcę ich oceniać na razie, dziwię się trochę,
a trochę nie, Adamowi, że tak reaguje. Ocenę im wystawię gdy/jeśli coś będę wiedział, bo opierać się na życzeniach i teoriach spiskowych
nie mam chęci.

Zastanawia mnie tylko czy oni mają taki świetny plan czy tak wyj€¶§™e na wszystkich, że na jakąkolwiek próbę pomocy czy delikatnego zasugerowania
czegoś reagują ciszą albo odburknięciem by pilnować swojego nosa. W końcu nam też zależy żeby to się toczyło do przodu a nie w tył i do dołu.
Nie spodziewam się że demokratycznie zagłosujemy i oni tak postąpią, ale do jasnej Anielki mogliby od czasu do czasu choć wysłuchać ludzi.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 21:16 
Administrator
Administrator

Emu napisał(a):
@Przemek

Gdybym był złośliwy i mniej cierpliwy to pewnie moje pytanie brzmiałoby "A kogo to obchodzi?".

I to jest bardzo słuszne podejście. Bawienie się w politykierstwo do niczego nie prowadzi. Czy przeciętnego użytkownika WIndowsa obchodzi kto jest aktualnie w zarządzie Microsoftu, albo z kim aktualnie toczy jakieś sprawy sądowe? To są rzeczy na które przeciętny użytkownik nie ma żadnego wpływu, więc po co zaprzątać sobie nimi głowę.

Taka rzecz, która odrożnia brukowca w postaci serwisu AmigaWorld.net (do którego niestety to forum od czasu do czasu się zbliża) od Amigans.net, jest to że na tym pierwszym znudzeni ludzie szukają negatywnych sensacji. W związku z tym mamy wątki typu spór o prawa do marki, polityka płatnych update i cały ten szajs, na drugim z portali są konkretne dyskusje o SDL 1 i 2,systemie SFTP, konfiguracji YT pod IBrowse czy algorytmie pakowania L7z. Kurcze aż chce się tam wchodzić, jakby człowiek przeniosł się do innego świata. Po prostu pozytywna praca u podstaw.

Niestety chyba tylko ja dałem tutaj newsy o Gigalomanii czy Berecie, dałem też recenzje wreszcie w obu przypadkach zgłosiłem błędy do autora, dzięki czemu na Depota wpłynęły ulepszone porty. Zrobiłem to bo na to mam wpływ a przecież zamiast tego mógłbym tutaj na forum rozpętać kilka wątków w stylu co by było gdyby prezesem Hyperionu był gość X czy Y. Tylko zastanówcie się co jest pożyteczniejszym zajęciem dla przyszlosci środowiska?

Cytuj:
Ja uważam że obojętnie, kto za tym stoi powinien udzielać informacji co się dzieje i czego oczekiwać. Z prostej przyczyny - za sprzęt wzięto realne pieniądze, a nie z "Monopoly". W związku z tym chciałbym wiedzieć jaki jest progres - mam małe wymagania więc chociaż chciałbym wiedzieć, kiedy będę mógł nagrać sobie płytę CD? Bo na razie nie mogę a o tym nikt nie wspomniał przy sprzedaży. I mam nadzieję, że nie będę musiał za tę jakże wyszukaną funkcję płacić przy okazji update. Ale tego nie wiem. Nikt nie wie. A chciałbym wiedzieć.

Ja już Ci prywatnie w mailu poniekąd udowodniłem że tutaj nie ma winy ze strony Hyperionu i że jeśli chodzi o system operacyjny to jest progres. Czy pisałes do autora AmiDVD: j_s@gmx.de Moim zdaniem piłeczka jest po stronie Jorga Strohmayera, który nawiasem mówiąc nie jest już developerem systemowym, tylko przeszedł pod skrzydła A-EONu. Jestem ciekaw jego odpowiedzi w tej sprawie. Jak ja będę miał X5000 i nie będe mógł wypalać płyt, to właśnie od tego zacznę (ewentualnie jeśli autor powie że błąd jest jednak po stronie systemu, to przekażę to na Bugzillę). To jest konkretny pożyteczny ruch, narzekanie na forach na Hyperion nic tutaj nie da.

Jesli Strohamyer nie odpowie, to pytanie można by zadać poniekąd jego mocodawcy czyli Trevorowi w Warszawie. Na razie, z tych propozycji pytań które padły to może jedno jest konkretne, to o DvPlayera. Reszta to niestety są pytania na które Dickinson wzruszy zapewne ramionami.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 21:38 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Moje wątpliwości co do tego kto stoi za Hyperionem wynikały z komentarza Adama, że oni tylko asystują. Np. jeśli kernel do X1000/X5000/X1220 jest dziełem pracownika Hyperionu to nieprawdą jest, że tylko asystują, itp. W między czasie wcisnęło się kilka komentarzy i wyszło, że "politykierstwo" ;)
A ja nadal twierdzę, że chodzi o kasę. Oni nie mają za co kończyć więc przeciągają, ściemniają, milczą. Wpadnie kilka € za A1220 to dłubną coś znowu przy systemie. I tak się to toczy. Czy to jest fair? Oczywiście, że nie i nie dziwię się Wam. Od czasu kupna mojej SAM minął szmat czasu i nie czuję się naciągany. Wy macie prawo tak to odbierać. Od jakiegoś czasu nic nie jest OK...

@mufa
Konkretne tematy na Amigans i żenujące z AW nie zmieniają faktu, że nic większego się nie dzieje. Popierdułki SDLowe nie odwrócą złych tendencji a milcząca polityka ludzi tylko zniecheca.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 21:47 
Administrator
Administrator

Radek Cz napisał(a):
to do Mufy, jako betatester masz choć cień szans, nawet jeśli cię zignorują,
przekazywać jakie panują nastroje w środowisku. Z pewnością jedna czy dwie takie wiadomości nie zrobią na nich żadnego wrażenia,
ale jeśli będą spływać regularnie i coraz częściej to może w końcu da im to do myślenia i zaczną się zastanawiać nad kursem jaki obrali.

Byłeś kiedyś betatesterem, nie wiem czy miałeś dostęp na główną betalistę czy mieliście jakąś swoją oddzielną. Jednakże musisz chyba zdawać sprawę że to jest forum czysto techniczne, takie amigans.net do kwadratu. Tam w ogóle nie ma politykierstwa. Owszem regularnie udzielają się tam najważniejsi z ważnych, nie dalej jak dziś czytałem ciekawą wypowiedź Thomasa Friedena, lecz była ona związana z problemem czysto technicznym. Jak bym nawet wyskoczył z tekstem typu "chłopaki ale przyspieszcie trochę, bo mi na forum jeden kolo napisał że Hyperion to dziadostwo" to w odpowiedzi usłyszałbym że to jest lista betatesterska a nie publicystyczna. Tam nawet jeśli zgłosisz błąd, to już jesteś upomniany że piszesz nie na temat, bo od błędow to jest Bugzilla.

Poza tym oni dobrze muszą sobie zdawać sprawę z realiów i mniemam że dobrze obrali priorytety. Głównym priorytetem jest Tabor, jak to wyjdzie w miarę szybko to wszystkim poprawią się humory i narzekań na forach też zapewne będzie mniej.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 21:52 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Obawiam się, że zgłoszenie autorowi AmiDVD nic nie da, bo wg mnie to nie jest problem programu ale właśnie systemowy. Przetestowałem wszystkie dostępne mi programy i w żadnym płyty nie da się wypalić. Wyjaśnienia na forum Hyperionu, że napęd służy tylko do instalacji systemu traktuję z przymrużeniem oka. Rozwiązanie problemu, które się proponuje - również. Przełączenie napędu na kartę SATA pozbawia mnie oczywiście tej zaawansowanej funkcji. I kolejna - użyj napędu na USB - sprawdziłem kilka we wszystkich portach USB - to samo a najczęściej brak widoczności. Przy okazji - stack USB również ma humory, i to duże.

Rodzą się więc pytania - czy to jest technologia kosmiczna? Czy to było testowane i puszczone w świat niedziałające? Nie przypominam sobie informacji o takim fakcie (że nie działa). A może nie było testowane wcale, w końcu jest 21 wiek i używa się dysków sieciowych, streamingu, chmur itp? Czy jako użytkownik mam zgłaszać, że coś wcale nie działa - nie wiedzą o tym? Rozumiem, że jest jakiś bug który zauważyłem i to zgłaszam, ale nie rzeczy kluczowe podlegające betatestom.

Może nie do końca baty należą się Hyperionowi, ale za niepilnowanie swoich betatesterów - na pewno. Idę o zakład, że to samo dotknie posiadaczy Tabora o ile w ogóle ta płyta wyjdzie.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 21:57 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Mufa napisał(a):
Głównym priorytetem jest Tabor, jak to wyjdzie w miarę szybko to wszystkim poprawią się humory i narzekań na forach też zapewne będzie mniej.

Nie, mnie się nie poprawi bo niby z jakiego powodu? Sprzedają coś, co nie działa do końca lub wcale i nie inaczej będzie w przypadku Tabora. Ta polityka jest bardzo zła, bo nie da się ciągnąć wszystkich srok za ogon na raz. Niech dokończą jedno.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 22:00 
Administrator
Administrator

Przemek napisał(a):
Np. jeśli kernel do X1000/X5000/X1220 jest dziełem pracownika Hyperionu to nieprawdą jest, że tylko asystują, itp.

Mam nadzieję że nie będzie wielkim naruszeniem NDA, jeśli powiem że wszystkie zmiany w kernlu są autorstwa Friedenów i Costela Mincei, czyli jak by nie patrzeć pracowników Hyperionu. Oczywiście z rzadka zdarzy się że ktoś inny z szeroko pojętego teamu doda coś od siebie, lecz jak spojrzałem teraz na plik release notes, to ostatni taki przypadek miał miejsce 24 stycznia ubiegłego roku, a więc już ponad rok temu. Dodam że wbrew temu co pisze "świetnie obeznany w temacie" rozwoju AmigaOS 4 Amigowiec, od tego czasu byłu już trochę nowszych wersji kernela i jeszcze więcej zmian. Zatem nie będzie przesadą jeśli powiem że 98% zmian w kernelu, to praca rdzenia Hyperionu.

PostNapisane: czwartek, 1 lut 2018, 22:05 
Administrator
Administrator

Emu napisał(a):
Obawiam się, że zgłoszenie autorowi AmiDVD nic nie da, bo wg mnie to nie jest problem programu ale właśnie systemowy. .

Niemniej jak spojrzysz w dokumentacje do AmiDVD, to przeczytasz:
Kod:
History:
AmiDVD 1.49 (12.12.2010)
- Added support for Sam460 and X-1000.

Innymi słowy na sprzętach gdzie system jest dopracowany i tak trzeba było zastosować poprawki w samym AmiDVD. Jednakowoż jeszcze raz podkreślam że najlepiej na to pytanie odpowiedziałby sam Strohmayer.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]